МВС взялось за “Свободу”

Екс-міністрові Швайці та екс-нардепам Сиротюку і Леонову оголошено підозру через сутички під парламентом 31 серпня

фото: lb.ua
Учора лідери партії “Свобода” нарешті прийшли на допити в МВС, хоч Олег Тягнибок і продов­жував наполягати на тому, що офіційні повістки їм не приходили.
І учорашні допити підготували різну долю для різних “свободівців”. Так, екс-міністру Ігорю Швайці, екс-нардепам Юрію Сиротюку та Едуарду Леонову одразу оголосили підозру у вчинені злочинів. Слідчі також підготували клопотання до Печерського районного суду про арешт трьох партійців. Цей документ опублікував на своїй сторінці сам Ігор Швайка. В документі зазначено, що Ігор Швайка, Юрій Сиротюк та інші “свободівці” з дерев’яними та металевими палицями, “бажаючи спровокувати натовп до масових заворушень, розпочали активну фізичну протидію представникам правоохоронних органів”. Також додається, що це “супроводжувалося предметами для тілесних ушкоджень, вибуховими пакетами та вибуховими пристроями”. 
“Свободівців” звинувачують в організації масових заворушень, які привели до загибелі людей. Санкції за цією статтею Кримінального кодексу – від 8 до 15 років позбавлення волі. Звинувачення дуже серйозні.
Зазначимо, що слідчі просили у суду арештувати трьох “свободівців” без права застави. Учора в обід суд мав обрати запобіжний захід Ігорю Швайці, але це засідання перенесли на понеділок, 8 вересня. Чи відбулись суди над двома іншими підозрюваними учора на момент здачі номера у друк, ще не було відомо.
Самі “свободівці” усі звинувачення перекладають на владу і кажуть, що нинішні кримінальні справи – це “політичне замовлення”. Тут зазначимо, що лідер партії Олег Тягнибок учора пройшов допит лише як свідок. “Мене допитували як свідка, і перед тим, як розпочати, я передав слідчому усі пояснення у цій справі. По запитаннях, які мені ставив слідчий, можна зробити деякі висновки (але це моя суб’єктивна думка): є певна упередженість і політичне замовлення, адже запитання були сформульовані так, що у всьому звинувачують “Свободу”, а про неправомірні дії правоохоронців узагалі не йдеться”, – заявив Тягнибок після допиту.
Наступного разу він піде до слідчих 8 вересня. Дивно, але саме Тягнибок повідомив про смерть ще одного нацгвардійця у лікарні. У правоохоронних відомствах учора вдень цю інформацію спростували, зазначивши, що ще один боєць перебував у центральному госпіталі МВС у вкрай важкому стані.
“Свобода” вимагає відставки міністра внутрішніх справ Арсена Авакова та кримінальної справи проти нього. Тут треба зазначити, що нині спостерігається багато політичного піару з усіх сторін. І все це на тлі крові та смертей молодих хлопців. Партії та їхні представники, які доклались до трагічних подій повинні понести відповідальність. Але разом із усіма нині підо­зрюваними та арештованими треба говорити і про відповідальність як мінімум заступника міністра МВС Василя Паскала. Адже окрім відео із “свободівцями” у сутичках, є відео Паскала, котрий наказував правоохоронцям відкидати назад у мітингувальників димові шашки та вибухові пакети. Тим самим він провокував ще більші заворушення. Відповідне відео було зняте за три хвилини до кидка протестувальниками гранати. Відео оприлюднене активістами із “Дорожнього контролю”.
“Таким чином Василь Паскал, а також працівники Нацгвардії, замість правоохоронних функцій виконували роль сторони протистояння, тобто стали учасниками масових заворушень. Але оскільки і Нацгвардія, і Паскал є співробітниками МВС, вони несуть відповідальність за спеціальною статтею 365 КК України – перевищення влади та службових повноважень. Закон не дає права працівникам міліції відповідати протестувальникам метанням димових шашок і вибухових пакетів”, – наголошують активісти і вимагають відкрити справу проти Паскала.
Окрім цього, журналісти нагадують, що Василь Паскал працював в МВС ще за Януковича, був головою департаменту карного розшуку. Він начебто віддавав розпорядження стежити за активістами Євромайдану. І найважливіше, те, що новий міністр МВС Арсен Аваков не люстрував Паскала, а натомість призначив його своїм заступником.
коментарі відсутні
Для того щоб залишити коментар необхідно
4.0572 / 4.1MB / SQL:{query_count}