Співпраця пригальмовує

Лише на цьому тижні українські парламентарі почали обирати керівництво делегації співробітництва із Європейським Союзом

Формування української частини комітету парламентського співробітництва, органу, який забезпечує взаємодію ВРУ з Європарламентом і до якого входять по 16 українських та європейських депутатів, вже давно опинилося у пастці по­літичного протистояння між владою та опозицією. Зокрема, ще у квітні мало відбутись спільне засідання КПС, однак українська сторона не змогла вчасно сформувати склад своєї частини комітету. 
На цьому тижні Павло Коваль, голова комісії міжпарламентського співробітництва Європарламент – Україна, у соцмережі Twitter висловив свою стурбованість тим, що комітет ВРУ з питань євроінтеграції досі не призначив делегацію з парламентського співробітництва України і ЄС . 
У цей четвер, хоч і з боями, але таки розпочала свою роботу українська частина КПС. Її співголовою обрано позафракційного депутата Петра Порошенка. Іншим співголовою, за домовленістю між опозицією та більшістю, мав би стати Сергій Тігіпко. Однак виявилось, що у Партії регіонів щодо цього питання були інші погляди. Як повідомляє “Комерсант-Україна” з посиланням на свої джерела у партії,  “регіонали” прагнули мати лише свого голову комітету. Саме тому представниця ПР Ірина Бережна намагалася зірвати голосування за співголів КПС. Однак за її відсутності та неузгодженості дій решти “регіоналів”, які брали участь у засіданні комітету, голосування за Петра Порошенка таки відбулось. 
Тепер кандидатуру іншого співголови має запропонувати Партія регіонів. Зазначимо, що серед 16 членів КПС є представники усіх парламентських політичних партій. Власне склад комітету формувався після довгих дискусій. До нього увійшло 7 парламентарів від ПР, 4 – від “Батьківщини”, 2 – від УДАРу та по одному представни­кові від “Свободи”, КПУ і по­зафракційних депутатів.
Як бачимо, дев’яти голосів, необхідних для скасуван­ня прийнятих у четвер рішень щодо керівництва КПС, у парламентської більшості немає. “Якщо хочуть зривати євроінтеграцію – будь ласка, нехай тепер розпускають ко­мітет, перерозподі­ляють квоти і призначають свого керівника. Але чи хочуть вони цього? У них усередині ПР конфлікт – між Бережною, Тігіпком і так да­лі”, – заявив новообраний співголова КПС Петро Порошенко, інформує “Комерсант-Україна”. Та ЗМІ повідомляють, що не всі представники ПР нині готові до загострення конфлікту навколо української делегації співробітництва з ЄС. 
коментарі відсутні
Для того щоб залишити коментар необхідно
0.8259 / 4.08MB / SQL:{query_count}