Обрати гідних до парламенту!

На вашу думку, хто міг би гідно представляти Львівщину у Верховній Раді України нового скликання?

На вашу думку, хто міг би гідно представляти Львівщину у Верховній Раді України нового скликання?

Після того, як Центральна виборча комісія оприлюднила межі виборчих округів, кандидати у народні депутати розпочнуть «обробіток» електоральних полів. Хтось закликатиме голосувати серцем, хтось розумом, але усі будуть змушені попрацювати із виборцями. 

Повернення до змішаної виборчої системи означатиме, що бодай половина Верховної Ради хоча б час від часу буде змушена працювати серед своїх виборців не лише під час агітації, а й після обрання. Відтак питання про якість депутатів стає актуальнішим, адже Львівщина відправить до парламенту 12 мажоритарників. 

В ідеалі, вони б мали відстоювати позицію тутешніх українців під час парламентських дискусій. Тому сьогодні «Пошта» запитує своїх читачів: хто, на їхню думку, міг би гідно представляти Львівщину у Верховній Раді України нового скликання?

Олексій Антипович, керівник соціологічної групи "Рейтинг":

Оксана Дащаківська, виконавчий директор Львівської обласної громадської організації Комітет виборців України:

- Не хочу називати конкретних прізвищ. На кожному окрузі є два-три достойних кандидати, які можуть потрапити до Верховної Ради України  нового скликання. Можу сказати одне, що львів'яни хотіли б бачити у Верховній Раді людину, яка дотримує свого слова, виконує обіцянки, чесна, може принести зміни і є патріотом.  - Достатньо складне питання, якщо врахувати, що Верховна Рада нового скликання серед депутатів буде достатньо строката. Це мала б бути людина з чітким баченням розвитку України та сильним духовним стержнем, однак цього недостатньо. Головне, щоб вона могла відстоювати свою думку зуміти переконати інших задля підтримки своєї позиції. Сподіваюсь, що від Львівщини буде декілька представників, які пройдуть по списках і по одномандатних округах. Мені здається, що кожен із цих депутатів має ставити собі за завдання не просто відстоювати інтереси власного бізнесу, робити для себе надійний тил, а власне домагатися, щоб хоча б вперше в історії України сформувалося львівське лобі. Поіменно ще досить складно когось назвати, бо ще не відбулося навіть висунення депутатів. Достойних людей є багато, але вони можуть не продемонструвати політичної волі балотуватися. Хотілося, щоб це були високоморальні, гідні люди, які досягли чогось в житті і мають стратегічне бачення для нашого регіону і нашої держави. 

Ярослав Кашуба, громадський діяч, професор НУ "Львівська політехніка":

Теодор Дяків, голова правління Асоціації платників податків Львівської області:

- Кандидат у народні депутати України повинен бути моральним авторитетом. Пригадуєте вибори до парламенту після проголошення незалежності України? У той час виборці орієнтувались на проукраїнську позицію кандидата. Представники влади не мали шансу бути підтриманими. Так має бути і цього разу.Обираючи представника Львівщини до парламенту, я б також надавав перевагу не тільки принциповості і прогнозованості позиціі кандидата, але також тому, щоб ця людина була побожною і не фальшивою. Львівщині потрібні моральні авторитети у владі, їх і будемо шукати! - Питання, вважаю, поставлено некоректно - депутат повинен представляти у Верховній Раді не Львівщину чи Донбас, а український народ і діяти " ... в інтересах усіх співвітчизників", як вимагає того присяга. Захист інтересів окремого регіону на практиці перетворюється у дерибан державного бюджету з відкатами у різних формах.Гідними депутатами могли б стати наприклад, Мирослав Маринович, Олександр Сендега, Роман Федишин, але вони, розуміючи реальний стан українського політикуму, не виявляють такого бажання.Ті ж, які бажають стати депутатами ВРУ в т.ч. не перший раз, у своїй абсолютній більшості не готові повноцінно реалізовувати визначені законодавством повноваження народного депутата.

Ольга Давид, журналіст:

Вероніка Савченко, власний кореспондент газети "Коммерсантъ-Украина":

- Якщо йдеться про ідеального депутата від Львівщини, то, на мою думку, це мала б бути особа, яка походить із наших теренів і яка, так би мовити, сама себе створила. Тобто, якщо це підприємець, то обов'язково той, якому стартовий капітал дався нелегко - потом і кров'ю, а не перейшов у спадок від успішного татуся чи з інших джерел, наприклад партійних чи кримінального походження. Це повинна бути молода людина - до 45 років, яка ніколи не належала до комуністично-комсомольської еліти, ще краще взагалі з мінімальним політичним минулим. Звичайно, україномовна, високоосвічена людина, яка розуміється на економіці і має поняття хоча б  в елементарній теорії права, людина, яка має звичайні людські захоплення та інтереси, здатна не лише гарно говорити, а й уважно слухати. Це, видається, мінімальний набір якостей, який потрібен для того, щоб Львівщину в парламенті представляли політики, а не політикани.  - Львівщину гідно можуть представляти передусім ті, хто дбає про свій регіон. Хто сповідує патріотизм у праці, а не на трибунах!Проте, враховуючи ймовірний список кандидатів від Львівщини, маю сумнів, що більшість із них гідно представлятимуть наш край. Зі старої команди винятком є Петро Писарчук. Попри партійну провладну належність, яку не люблять на Львівщині, ця людина внесла вагомий внесок у розвиток нашої області . При цьому, слід зазначити: у всіх сферах діяльності.  Нова команда, в принципі, і не така вже нова, радше нові гасла та переформування партійне. Є великий шанс достойно представити Львівщину у "Фронту змін": Степан Кубів та люди, які своїми конкретними діями довели здатність бути гідними.  

Ксенія Несторенко, власний кореспондент інформаційної агенції УНІАН у Львівській області:  

Ігор Губіліт, керівник Інституту громадського лідерства:

- Маю переконання, що політики, яких в області призабули або взагалі навіть ніколи в очі живими не бачили, отакі собі "парашутисти", однозначно не можуть гідно представляти Львівщину у парламенті.  Так звані "лісові" кандидати, "сірі кардинали" і представники потужних бізнес-середовищ також в мене не асоціюються з народними обранцями, які будуть гідно відстоювати інтереси області та своїх виборців. На мою думку, визначатися з вибором слід не акцентуючи на тому, чи провладний кандидат, чи висуванець від опозиції. Ні партійний квиток, ні опозиційна риторика для мене не є визначальним чинником. Хочеться віддати голос за політика виваженого і мудрого, який це довів часом на наших теренах. Якщо за господарника - то такого, який "і словом, і ділом" робив, продовжує робити і, дай Боже, буде надалі жити за принципом: "сказав - зробив".     - Я категорично проти, щоб у Верховній Раді була будь-яка людина, яка має бізнес. Також у парламенті не повинні бути митці, бо їм там немає що робити.  На Львівщині таких людей чимало, але я зараз ще не готовий назвати імена.

 


коментарі відсутні
Для того щоб залишити коментар необхідно
18.1328 / 4.18MB / SQL:{query_count}