Львівщина за два тижні може вийти з «червоної» зони

Це можливо за умови збереження позитивної динаміки, дотримання усіх карантинних вимог і вакцинації. З 22 листопада дозволено роботу усіх навчальних закладів Львівщини, а от щодо міських закладів стане відомо 19 листопада

Львівська область може вийти з «червоної» зони уже за два тижні. «Ситуація з коронавірусом стабілізувалася, за показниками навіть маємо позитивну динаміку, але вона не є достатньо швидкою, бо люди хворіють значно важче, аніж під час попередніх піків хвороби. На сьогодні 207 осіб на Львівщині перебувають на лікуванні в реанімаційних відділеннях, 65 – на апаратах ШВЛ, – каже директор департаменту охорони здоров’я Львівської ОДА Орест Чемерис. – Якщо така динаміка зберігатиметься, ми вакцинуватимемось і не нехтуватимемо правилами карантину, то, за дуже обережними прогнозами, зможемо вийти з червоної зони за два тижні».
На 17 листопада за добу лабораторні центри провели 4074 ПЛР-тести у Львові і на Львівщині, 721 особа отримала позитивний результат тесту, з них 223 – львів’яни. Померли 49 осіб, одужали – 1247. В Україні станом на 17 листопада за добу на коронавірус захворіли 18 668 осіб – з них 1312 дітей і 403 медпрацівники, померли – 769, одужали – 20 211. 
У стаціонарах нашої області перебувають 3014 осіб (ліжкова мережа заповнена на 58,34 %), зокрема 38 дітей у Львівській обласній дитячій клінічній лікарні «ОХМАТДИТ». 94% від усіх госпіталізованих невакциновані.
А от перший заступник міського голови Львова Андрій Москаленко наголошує: «У нас високі показники захворюваності, смертності. Вони не дозволяють послабити карантинні обмеження. Лікарі працюють на межі своїх можливостей, ми закликаємо всіх бути максимально обережними!»
Як повідомив регіональний координатор з питань вакцинації проти ковіду Олег Когут, однією дозою щеплена 821 тисяча осіб, повністю – 559 тисяч, також щеплення отримали 2200 дітей. У Львівській міській громаді першою дозою вакцини щеплені 392 тисячі осіб (понад 60% мешканців), повністю – 275 тисяч (понад 40% мешканців).
«Щодо вакцинації ми шості-сьомі по Україні, але багато людей досі сумніваються. З п’ятниці перевірятимемо пункти вакцинації: до якої години працюють, чи присутня вся інформація для людей, які бажають зробити щеплення, – пояснює заступник голови Львівської облдержадміністрації Іван Собко. – На всіх приміських маршрутах працюватимуть мобільні групи контролю, тож люди не зможуть користуватися ними без ковід-сертифіката».
Із 22 листопада на Львівщині запрацюють садочки, школи, виші всіх форм власності. Невакциновані працівники цих закладів будуть відсторонені від роботи. А от у Львові з 15 листопада до шкіл повернулися лише учні молодших класів, хоча майже всі педагоги міських закладів освіти вакциновані. Та через високі показники захворюваності решта навчальних закладів і далі проводять дистанційне навчання. «За умови зменшення показників захворюваності 19 листопада на засіданні комісії розглянемо можливість відновлення очного навчання для учнів усіх класів, навчання в мистецьких школах та роботи гуртків і секцій», – пояснив Андрій Москаленко.
коментарі відсутні
Для того щоб залишити коментар необхідно
0.3956 / 3.98MB / SQL:{query_count}