Відновити сили

Санаторії Львівщини запровадили програму оздоровлення та реабілітації після коронавірусу. Можна поїхати безплатно через Фонд соціального страхування України

Бальнеологічні курорти Львівщини впроваджують програму реабілітації та зміцнення імунітету для відпочивальників, які перехворіли на Covid-19. До цієї ініціативи доєдналися санаторії Трускавця, Східниці та Моршина, інформують в управлінні туризму та курортів Львівської ОДА.
Програма передбачає спеціальний 14-денний курс оздоровлення від ускладнень бронхо-легеневої, серцево-судинної, нервової систем, органів травлення для повернення працездатності за найкоротший термін. До пакета входить курс із використанням унікальної місцевої мінеральної лікувальної води «Нафтуся», новітніми методами реабілітації, діагностикою для контролю за станом здоров’я саме після коронавірусу, дієтичним харчуванням. Усе індивідуально, зважаючи на вік, важкість перебігу захворювання, супутні патології та під наглядом лікаря, зазначили у Трускавецькому інформаційно-курортному центрі.
До ініціативи доєдналися санаторії Трускавця, Східниці та Моршина
Зі слів заступника керівника управління туризму та курортів Львівської ОДА Тараса Лозинського, Covid-19 сильно позначився на здоров’ї багатьох українців, і важлива частка повернення організму до звичного стану після захворювання припадає власне на реабілітацію.
«Сьогодні більшість лікувально-оздоровчих закладів Львівщини професійно підійшли до розробки програм реабілітації та оздоровлення у постковідний період і готові запропонувати своїм клієнтам якісні послуги. Із врахуванням цілющих мінеральних джерел, якісної інфраструктури, можна отримати те, чого завжди бракуватиме для відновлення здоров’я в домашніх умовах. Важливо й те, що заклади оздоровлення, хай і з жорсткими обмеженнями «червоної» зони карантину по всій Львівській області, але залишаються відкритими для відвідувачів», – каже Тарас Лозинський.
Постковідну оздоровчу програму, за словами заступниці керівника Трускавецького інформаційно-курортного центру Галини Клепач, ініціювали як реакцію на зростання кількості відпочивальників, які приїжджають до міста задля відновлення здоров’я безпосередньо після коронавірусу. Наразі до програми приєднується щораз більше оздоровчих закладів – зараз їх уже 12.
Через «червону» зону карантину по всій Львівській області, у Трускавці, Східниці та Моршині обов’язковим є масковий режим та дистанція, а також існує обмеження щодо кількості осіб, які одночасно можуть перебувати у бюветах.
Дізнатися більше про постковідну реабілітацію в Трускавці й обрати санаторій для оздоровлення можна за цим посиланням – truskavets.ua/treatment-profiles/reabilitatsiya-pislya-covid-19.
В Україні медики фіксують до 70% різних постковідних ускладнень
Свої програми оздоровлення після Covid-19 мають санаторії Моршина й Східниці. «Курорт у Моршині колись якраз починався з лікування органів дихання, тому й сьогодні для тих, хто перехворів на коронавірус, ми пропонуємо реабілітацію під наглядом лікаря-пульмонолога», – зауважує завідувачка сектору маркетингу об’єднання «Моршинкурорт» Мар’яна Магас.
До речі, на оздоровлення можна поїхати безплатно через Фонд соціального страхування України.
Власне цього тижня у Львівській ОДА відбулася координаційна нарада робочої групи з напрацювання Регіонального плану заходів допомоги особам, які перенесли COVID-19, та контактним хворим на коронавірус у Львівській області.
Очільниця Львівського обласного лабораторного центру Наталія Іванченко повідомила, що зараз є звернення за медичною допомогою людей, які перенесли коронавірус, і звертаються до психологів, психіатрів, кардіологів, ендокринологів тощо, через те, що шкоду їх здоров’ю завдав перенесений коронавірус. З її слів, наразі ще не має ні загальнодержавної, ні регіональної програми моніторингу людей, які перенесли COVID-19 (і страждають на, так званий, «постковідний синдром»).
У боротьбі з постковідним синдромом виділено кілька основних завдань:
розробка загальних рекомендацій для пацієнтів, які перехворіли на коронавірус;
створення реабілітаційних відділень при закладах охорони здоров’я , що будуть призначені для пацієнтів, які перехворіли на коронавірус;
необхідність прискорення процесу організації у територіальних громадах служб соціального захисту, які можуть бути залучені для підтримки осіб, що перебувають на самоізоляції.
Потрібно розробити чіткі кроки постковідної реабілітації пацієнтів
Наголошено на важливій ролі сімейних лікарів у процесі відновлення здоров’я пацієнтів після COVID-19, адже  у кожного пацієнта коронавірус проявляється по-іншому залежно від стану здоров’я. Як наслідок – можуть бути різні постковідні стани. Спостереження, направлення до відповідного профільного спеціаліста та на додаткові обстеження залежно від скарг пацієнта – це завдання саме сімейного лікаря.
Головою робочої групи Іван Собко запропоновано підготувати спільне звернення до уряду про необхідність створення відповідних реабілітаційних відділень та про визначення на законодавчому рівні поняття «постковідного синдрому» і заходів по наданню медичної допомоги пацієнтам з таким синдромом, інформує пресслужба Львівської ОДА.
«Багато людей просто не знають, як вони повинні себе поводити після коронавірусу. Ми можемо подати обласній раді пропозицію виділити кошти. Але постає питання – на що саме? Якщо буде нормативно-правовий акт, який визначить пріоритети в частині реабілітації, джерела відшкодування коштів на оздоровлення (чи з НСЗУ, чи з бюджету ОТГ), буде розуміння, як налагодити цей процес», – наголосив Іван Собко.
У свою чергу міністр охорони здоров’я України Максим Степанов акцентує, що внаслідок мутації вірусу та появи нових небезпечних штамів, в тому числі і британського, на передній план виходить необхідність постковідної реабілітації. «Британський вірус більш заразний, з високим відсотком ускладнень та важкою клінічною картиною. Наші лікарі навчилися боротися і з цим штамом. Однак, просто вилікувати людину від COVID-19 вже недостатньо. В Україні медики фіксують до 70% різних постковідних ускладнень», – каже Максим Степанов.
коментарі відсутні
Для того щоб залишити коментар необхідно
0.4259 / 4.02MB / SQL:{query_count}