Чи стане ліра «Голосом країни»?

Львівський музикант, майстер-лірник Гордій Старух пройшов сліпі прослуховування в телешоу

Напевно важко знайти у Львові людину, яка не знає, хто такий Гордій Старух. Скульптор, мультиінструменталіст, ексучасник гурту «Йорий Клоц» зумів поєднати свої найбільші захоплення – музику та скульптуру. Ось уже майже 10 років митець займається виготовленням колісних лір. 
«Колись у віці чотирьох років на концерті я почув ліру, – розповідає Гордій Старух. – Магія звуку тоді так захопила мене, що в дорослому віці я не тільки почав грати на цьому стародавньому музичному інструменті, а й зайнявся виготовленням лір, щоби ми не втратили цієї традиції».

Нещодавно музикант, майстер-лірник вийшов першим на сцену в так званих сліпих прослуховуваннях «Голосу країни – 11» і, здається, злякав тренерів. Незвичне звучання власноруч виготовленої ліри у поєднанні із сучасними технологічними «примочками», рекрутська пісня «Дубе» з дідової скрині і усвідомлення того, що все це дійство на сцені за їхніми спинами творить одна людина, ошелешили «зірок». 
Натиснути кнопку насмілилася лише DOROFEEVA. Артистка неабияк зраділа, що Гордій іде до її команди, та водночас зізналася, що не розуміє, чому її колеги не обрали його. А MONATIK сказав, що шкодує, що не обрав Старуха. 
Ліра, яку виготовив Гордій, зацікавила зірок, тому Надя Дорофєєва і Дмитро Монатік попросили спробувати зіграти і зробили такий собі мініджем на сцені. Мультиартист став за барабани, DOROFEEVA грала на лірі, Старух – на клавішних. Імпровізація тріо спричинила фурор серед присутніх у залі, а Олега Винника понесло на співи і він затягнув «Галю».
Варто зауважити, що дід і батько Гордія – скульптори. Усі вони любили і люблять музику. Так вийшло, що в Гордієві скульптура та музика поєдналися саме у створенні інструмента – ліри. Їх чоловік майструє в дідовій майстерні: «Там працює вся родина – і його сини, і внуки. Музика – це частина нашої традиції. У нас є родинні пісні, які передаються вже не через одне покоління. Хвилююся за те, що зі стрімким прогресом народна музика просто зникне».

Українською музикою і народним мистецтвом захоплюється і його сім’я – скульпторка, авторка витинанок Дарія Альошкіна та трійко чудових діток, які були Гордієвою групою підтримки на проєкті «Голос країни». 
Тож тримаємо кулаки за нашого в столиці, бо, як жартує сам учасник, проєкту: «І хоч я знов ГордЄй (натякаючи на субтитрування його виступу), але то тимчасова технічна несправність».
коментарі відсутні
Для того щоб залишити коментар необхідно
0.4287 / 3.98MB / SQL:{query_count}