Унікальна виставка, яку варто відвідати!

У Львові до середини лютого можна оглянути виставку про Івана Павла ІІ. Музей історії релігії присвятив експозицію 100-річчю від дня народження понтифіка

У Львівському музеї історії релігії діє виставка «Він змінював світ». Експозицію, присвячену 100-річчю від дня народження святого Івана Павла ІІ, можна оглянути до середини лютого.
Виставка «Він змінював світ» – це спільний проєкт музею «Родинний дім Святого Отця Івана Павла II» у Вадовицях (Польща), Львівського музею історії релігії за участі курії Львівської архидієцезії Римсько-католицької церкви в Україні. Експозицію розмістили у двох виставкових залах. Виставлені унікальні світлини, пов’язані з дитинством і юністю Кароля Войтили, з його родиною, які надасть музей у Вадовицях. Це фотографії з мамою, татом, як міністранта в костелі, з прогулянки в міському парку Планти, що у Кракові, та інші. Цікавими є портрети Івана Павла II, які виконали сучасні художники Польщі та Італії; скульптура святого Кароля, пам’ятні медалі, монети, марки.
Для експонування Мечислав Мокшицький, Архиєпископ-митрополит Львівський РКЦ в Україні, надав особисті речі Івана Павла II: сутани (червона, зелена, біла), туфлі, ціпок, орнат, митру, пояс, білу прогулянкову куртку та інші речі. Привертають увагу велика шкіряна тека з гербом Папи, яка лежала на письмовому столі Івана Павла II і якою він користувався, коли підписував різні документи; справжній костюм швейцарського гвардійця, привезений з Ватикану, спеціально розроблений для охорони понтифіків.
Цими днями виставку відвідав Мечислав Мокшицький. Кураторську екскурсію провела завідувачка виставкового відділу Руслана Бубряк.
Значна частина виставки присвячена безпосередньо понтифікату, подорожам Папи Івана Павла II, апостольським візитам, екуменічній і проповідницькій діяльності. Також представлені світлини, які показують важливі моменти з життя понтифіка: зустрічі з Константинопольським патріархом, Верховним рабином Риму, Андрієм Сахаровим, Фіделем Кастро, матір’ю Алі Агджи, який здійснив замах на життя Папи, кардиналом Любомиром Гузаром, Патріархом Йосифом Сліпим, фотографії з молоддю, з відвідин лікарень та інші. Знаковою є фотографія з літургії в соборі Святого Петра у Ватикані з нагоди 400-річчя Берестейської унії 7 липня1996 року.
Окремий розділ виставки присвячений візиту Папи Івана Павла II в Україну 23 – 27 червня 2001 року. Це фотографії, зроблені Василем Пилип’юком, а також різноманітні поштівки, довідники, листівки, газети, журнали, прапорці, значки, медалі та монети. Будуть речі з приватних колекцій.

коментарі відсутні
Для того щоб залишити коментар необхідно
0.4363 / 3.98MB / SQL:{query_count}