Ще більше тестів

На Львівщині ПЛР-тести розпочав робити Центр легеневого здоров’я

На базі Центру легеневого здоров’я, що є лікарнею першої черги для хворих на COVID-19, розпочали робити ПЛР-тести. Це четверта лабораторія, яка працює у Львові. Окрім Центру легеневого здоров’я, працюють обласний лабораторний центр, лабораторії при медуніверситеті та при військовому госпіталі. Загалом три лабораторії робили упродовж доби до 350 тестів.
«Львівська область серед лідерів ПЛР-тестування в Україні. Саме ПЛР-тестування допомагає точно виявити хворого на коронавірус, вчасно його ізолювати та унеможливити поширення хвороби. Ми свідомі того, що необхідно постійно нарощування обсяги тестування, щоб розуміти справжню епідеміологічну ситуацію на Львівщині. Певен: доступність і масовість тестування на COVID-19, а також фаховість наших медиків допоможе уникнути тисячі смертей та зберегти здоров’я мешканців області», – зазначає очільник Львівщини Максим Козицький. 
Тестуватимуть виключно пацієнтів Центру легеневого здоров’я. «Ми занадто довго чекаємо результати тестів. Це близько восьми днів при наявності на даний час у Центрі легеневого здоров’я 64 хворих із пневмонією. Відтак, ми прийняли рішення , що здійснюватимемо тест полімеразно ланцюгової реакції для наших пацієнтів самостійно», – каже керівник Центру легеневого здоров'я Любомир Рак.
Львів входить у трійку лідерів міст України, які роблять найбільшу кількість ПЛР-тестувань, кажуть у мерії. «Львів входить в трійку міст України: Київ, Дніпро і наше місто. Мова йде про кількість проведених тестувань і за добу, і загалом. Це може бути причиною, чому у нас більша кількість виявлених хворих, але якщо розібратись в суті інфекції COVID-19 і оцінити досвід, який є в світі, то статистика говорить, що фактична кількість захворілих відстає від офіційно зареєстрованих. Тобто, по факту, у нас ще більше хворих, просто не всі ще виявлені. Хтось ходить з безсимптомною форму і є лише носієм, тому вважає себе здоровим і вільно пересувається між людьми. Якщо є ознаки захворювання, то треба звертатись до сімейного лікаря. Проте, якщо у когось немає підписаної декларації, то потрібно звертатись в поліклініку за територіальним принципом, як це було раніше. Щоправда у нас вже відписано 90% декларацій серед прописаного населення. Але в будь-якому випадку, якщо у Львові ви не маєте підписаної декларації з сімейним лікарем, то ви маєте право звертатись у найближчу поліклініку і там не мають права вам відмовити», – зазначає Володимир Зуб, головний медик Львова.
коментарі відсутні
Для того щоб залишити коментар необхідно
0.7404 / 4.07MB / SQL:{query_count}