Надзвичайна різдвяна містерія для підтримки ветеранок

Жіночий волонтерський вертеп наколядував понад 40 тисяч гривень на потреби Першого українського жіночого ветеранського простору ReHub

Львівська облдержадміністрація та облрада, Винниківська міськрада, оптовий ринок “Шувар”, бадмінтонні корти “Команчеро”, ДПС у Львівській області, 80 окрема десантно-штурмова бригада ЗСУ та Дім Франка – ось локації, де виступав жіночий волонтерський вертеп, який представив цікаву різдвяну містерію “Сон у різдвяну ніч” задля підтримки Першого українського жіночого ветеранського простору ReHub.
Усе вдалося дуже гарно: оригінальний сюжет, чудовий музичний супровід, красиві костюми. Це була надзвичайна атмосфера, особлива та емоційна. Тепло стає на душі від такого різдвяного свята і благородної ініціативи, в яку дружньою жіночою командою ReHub вкладено так багато любові, щирості й тепла. Це був не звичайний вертеп, а вистава-містерія. Планували здивувати глядачів – і здивували.
“Львівщина славиться творчими, талановитими людьми, і ми пишаємося цим. Дякую жіночому волонтерському вертепу за гарне та цікаве дійство! Зичу всім добра, злагоди і миру”, – зазначив заступник голови Львівської ОДА Іван Собко.

40 тисяч 26 гривень та 120 доларів – саме стільки вдалося зібрати учасницям містерії. Ці гроші скерують на потреби ветеранок. Від часу створення ReHub (він запрацював з вересня 2019-го) допомогу отримали дев’ять жінок, які повернулися з війни. Чекають на поміч ще троє. Як писала “Львівська Пошта”, ReHub (працює у Львові на вул. Кульпарківська, 95) – це простір для фізичної і психологічної реабілітації жінок, які знають, що таке війна. До слова, торік волонтерський вертеп зібрав 40 тисяч гривень для центру реабілітації бійців “Фенікс”. Цього року збирали на реабілітацію ветеранок.
Велика подяка жінкам-волонтеркам – творцям і учасницям містерії, завдяки яким вона стала можливою! Серед них Ганна Соляр, Марія Петришин, Ярина Капітан, Галина Кіндзер, Оксана Чухліб, Лілія Садляк, Інна та Христина Арат, Наталія Нарольська, Ольга Ільків-Посполита, Галина Лопоша, Юля Зак, Орися Боднар, Софія Трач, Марія Скочиліс, Тетяна Чайковська, Марія Кушик, Лейла Малесова. Ролі в містерії виконали жінки, які вже багато років допомагають бійцям на фронті.

“Мету, яку ми поставили перед собою, досягли. Нам усе гарно вдалося. Дякуємо всім тим, що були з нами, друзям і однодумцям, тим, що підтримували нас і додавали сил! Особливо раділи бійці, яким ми своїм виступом подарували різдвяний настрій. Тішимося, що на всіх локаціях нас радо приймали і що глядачам сподобалася наша різдвяна містерія. Всі наші дівчата талановиті”, – каже авторка містерії “Сон у різдвяну ніч” Ганна Соляр. – Чому містерія? Бо містерія – це щось таємниче. Це був сон Марії в різдвяну ніч. У стінах Дому Франка вперше прозвучала й наша настановча провідна пісня “Ангели надії”, яка додаватиме нам натхнення в усіх наших майбутніх акціях. Загалом своїм виступом ми прагнули привернути увагу людей до Першого українського жіночого ветеранського простору ReHub, який розпочав роботу у Львові восени”.

Зі слів Ганни Соляр, разом із бійцями містерію подивилися вихованці Катехитичної школи ім. Святої Ольги при львівському храмі Святих Ольги та Єлизавети. Діти спільно з військовими на майстер-класі виготовили ангеликів, які передадуть на схід нашим захисникам.

У Домі Франка, окрім перегляду містерії, глядачі мали змогу долучитися до спільного колядування, акції “Дідух для захисника” з побажаннями від глядачів (згодом цей оберіг передадуть бійцям на фронт), а також конкурсів.
“Дякуємо, що нас так гостинно приймали на всіх локаціях, де ми побували. Розпочали з Львівської облдержадміністрації і завершили свій цьогорічний виступ у Домі Франка. Дякуємо всім-всім за тепле прийняття! – каже волонтерка, керівниця Першого українського жіночого ветеранського простору ReHub Марія Петришин. – Найбільше мене вразила 80 окрема десантно-штурмова бригада, тішуся, що хлопцям дуже сподобалася містерія “Сон у різдвяну ніч”. Виступ перед бійцями для мене особисто був як місія, як подяка військовим”.

“Наша цьогорічна різдвяна містерія відрізняється від нашого торішнього вертепу. В містерії “Сон у різдвяну ніч” кожна учасниця проявила себе щонайкраще, кожна прожила свою роль і виклалася на повну, кожна вклала у містерію частинку себе, частинку своєї душі. Всі наші дівчата талановиті. Я в захваті від нашої команди! Думаю, вже наступного року виступатимемо як професійні акторки”, – додає Марія  Петришин. – А ще мене вразила неймовірна пісня “Ангели надії” на слова Ганни Соляр і музику Оксани Чухліб, прем’єра якої відбулася в Домі Франка. Тепер це провідна пісня ReHub”.

Варто зазначити, що в Першого українського жіночого ветеранського простору ReHub є амбіційна мета – провести у квітні 2020-го Форум ветеранок. На нього планують запросити жінок, які пройшли війну, а також цікавих спікерів із різних галузей.
Фото: Таня Колодій, Дім Франко

коментарі відсутні
Для того щоб залишити коментар необхідно
0.4502 / 4.02MB / SQL:{query_count}