Найвищий показник серед усіх міст України!

Львівська міськрада оголосила про прийом документів на участь у конкурсі соціально-культурних проєктів «Зробимо Львів кращим!» на 2020 рік. Прийом проєктів триває до 25 грудня

Ще одна причина пишатися рідним Львовом: у цьогорічному голосуванні за громадські проєкти, яке тривало з 1 по 15 листопада, взяло участь понад 103 тисячі громадян, що становить 13,8% від всіх мешканців нашого міста. На   пленарному засіданні сесії 12 грудня депутати Львівської міськради затвердили перелік проєктів-переможців Громадського бюджету м. Львів на 2020 рік.
«У 2019 році мешканці подали 219 проєктів сумою 215 215 439 гривень, із них 191 проєкт пройшов попередню модерацію, отримав позитивну оцінку та був допущений до голосування. Активність мешканців, порівняно з попереднім роком, становить 50%, а порівнюючи із 2016 роком, кількість мешканців, які голосували за проєкти, зросла майже уп’ятеро. Відсоток участі мешканців Львова у Громадському бюджеті є рекордним серед інших міст України у 2019 році, – розповідає депутат фракції «Об’єднання «Самопоміч» Андрій Пундор. – Важливо розуміти: якщо ти стараєшся, проявляєш ініціативу, береш на себе відповідальність і згуртовуєш довкола себе людей, ти маєш дуже великий шанс отримати міську підтримку. По суті, кожен третій проєкт, який задумували активні львів’яни і подали свою ідею, отримує допомогу. Очікувано цього року виграли медичні і освітні проєкти, але також з’явилось чимало новітніх ідей, інноваційних проєктів, один із них, до прикладу, про екологічно правильне сортування твердих побутових відходів на Левандівці. Також мені запам’ятався проєкт підземних смітників і сортування у Сихівському районі. Але навіть у традиційній галузі – освітній – цього року було багато нового: окрім їдалень і майданчиків, які, звісно, також треба робити, люди подавали проєкти мультифункційних зон та мультимедійних локацій. Відповідно до результатів голосування, до фінансування коштом спеціального фонду міського бюджету міста Львів у 2020 році рекомендовано 55 проєктів загальною сумою 46 756 421 гривень -  7 великих на суму 19 075 127 грн та 48 малих на суму 27 681 294 грн.  Затверджені до фінансування проєкти будуть реалізовані протягом 2020 року».
Попереду головний етап: реалізації усіх проєктів-переможців. 
Тим часом Львівська міська рада оголосила про прийом документів на участь у конкурсі соціально-культурних проєктів «Зробимо Львів кращим!» на 2020 рік. Прийом проєктів на участь у конкурсі триває до 25 грудня 2019 року (включно). 
Мета конкурсу – підтримка ідей громадських організацій для розвитку м. Львів у запропонованих сферах та надання матеріально-фінансової підтримки для їхньої реалізації. Учасниками конкурсу можуть бути громадські та інші організації, які мають статус неприбутковості та діяльність яких поширюється на територію м. Львів, за винятком релігійних організацій, політичних партій та бюджетних установ.
«Конкурс діє з 2007 року, – нагадує Орест Файфурка, заступник начальника управління – начальник відділу громадського партнерства управління «Секретаріат ради» Львівської міськради. – Неурядові організації мають можливість запропонувати міській раді свою ідею, як варто змінювати Львів на краще. Це так звані «м’які проєкти», які НГО реалізовують власними силами з фінансовою підтримкою з міського бюджету. Тому цей конкурс дозволяє підсилити інші механізми громадської участі, наприклад, той самий Громадський бюджет Львова. У попередні роки якраз із допомогою різних ГО Львова ми проводили інформаційно-навчальні кампанії Громадського бюджету Львова під час подачі проєктів. І, як бачимо зі результатів, – це був вдалий досвід».
На 2020 рік такі галузеві напрямками конкурсу: 
1. Культура 
2. Туризм 
3. Освіта 
4. Соціальний захист 
5. Розвиток громадянського суспільства 
6. Інформаційні технології та інновації 
7. Поводження з відходами
8. Охорона здоров’я 
Межі фінансування від Львівської міської ради: 
мінімальний розмір гранту — 20 тис. грн;
максимальний розмір гранту — 100 тис. грн. 
Критерії відбору проєктів конкурсною комісією: 
1. Актуальність запропонованого проєкту для громади м. Львів 
2. Доцільність реалізації проєкту з огляду на затрачені ресурси 
3. Інноваційність 
Проєкти, які передбачають фінансування третіх сторін, отримають додаткові переваги під час розгляду на конкурсній комісії.
«Небагато міст України мають такі інструменти місцевого самоврядування, як Львів, – наголошує Андрій Пундор, депутат фракції «Об’єднання «Самопоміч». – Конкурс соціально-культурних проєктів з’явився для громадських організацій, які мають добру ідею, для якої потрібна фінансова підтримка, наприклад, для проведення певного заходу. Особисто я входжу до комісії, яка оцінює проєкти у галузі туризму і ІТ. У туризмі у нас зазвичай виграють класні ідеї щодо нових маршрутів чи загалом розширення туристичних «меж». В ІТ – соціальні проєкти, які дуже корисні, до прикладу, навчання програмування для незрячих людей, або гарний проєкт мала організація «Батьки в дії», які створили закладку на своєму сайті щодо питань, які стосуються вагітності і пологів».
Для участі у конкурсі необхідно заповнити аплікаційну форму та надіслати її на електронну скриньку 2020konkyrs@gmail.com.
Якщо порівнювати чи проводити паралелі, то Громадський бюджет спрямований на підтримку інфраструктури міста, ми можемо закладати в нього благоустрій парків, ремонти майданчиків і шкіл, для яких не обов’язково було реєструвати ГО, а в конкурсі соціально-культурних проєктів «Зробимо Львів кращим – так звані – «м’які проєкти». 
Із запитаннями щодо конкурсу просимо звертатися у відділ громадського партнерства управління «Секретаріат ради» за адресою: пл. Ринок, 1, каб. №539, тел.: 297-57-63, e-mail: 539lmr@gmail.com.
Публікація у рамках Програми висвітлення
діяльності Львівської міської ради,
її виконавчих органів, посадових осіб та
депутатів у засобах масової інформації
коментарі відсутні
Для того щоб залишити коментар необхідно
6.0833 / 4.12MB / SQL:{query_count}