Сухий водограй і площа у вигляді скрипки

Попри обіцянки, з початком реконструкції площі з фонтаном перед оперним театром зволікають

фото: Олег Огородник
Демонтаж фонтана біля оперного театру мали почати ще на початку червня. На ці роботи з міського бюджету виділили 300 тисяч гривень, а провести їх має Галицька районна адміністрація. В райадміністрації кажуть, що раді би почати демонтаж, але затримка за проєктантом…
“Ми казали, що маємо можливість почати демонтажні роботи з 10 червня. До цього часу думали, що буде укладена угода з проєктантом. Але тільки тоді, коли матимемо остаточну інформацію від компанії “Сокар-Благо” стосовно початку робіт, будемо підлаштовуватися з демонтажем. Поки що такої інформації немає”, – пояснює Андрій Зозуля, голова Галицької райадміністрації Львова.
З його слів, затримка пов’язана з внутрішніми погодженнями в компанії “Сокар-Благо”, зокрема, що стосується фінансування проєкту. “В них своя бюрократія і певні процедури”, – додає Андрій Зозуля.
Варто зауважити, що про реконструкцію згаданої площі в міськраді говорять із 2015 року, та досі ремонт не почали. Влітку 2015-го виконком міськради ухвалив рішення про здійснення капітального ремонту площі перед оперним театром. Згідно з цим рішенням, ремонт фонтана власним коштом зробить благодійний фонд “Сокар-Благо”. У 2015-ому представники цієї компанії вже презентували у Львові візуалізацію оновленого вигляду площі, але справа не зрушила з місця. Тоді міські чиновники пояснювали, що це сталося знову ж таки через внутрішні погодження у “Сокар-Благо”.
Однак 20 червня архітектурна майстерня 33BY Architecture на замовлення БФ “Сокар Благо” показала на своїй сторінці у фейсбуці оновлений проєкт реконструкції площі перед театром.
Видозмінений проєкт значно відрізняється від того, який презентували львів’янам у 2015 році. За новим проєктом (див. фото візуалізації) площу перед оперним зроблять у вигляді силуету скрипки, гриф якої прилягатиме до театру. Струни виконані азбукою Морзе з RGB LED-підсвічуванням і читатимуться як “Місце можливостей. Відкритий для світу. Львів – місто кохання. Місто вільних людей”.
Автори проекту – Іван Юнаков, Андрій Карпов, Ярослав Катрич, Максим Астрейко і Володимир Томіленко – також пропонують повністю звільнити площу від атракціонів та МАФів, поставити зручні лавочки, вбудовані у парапети зелених зон, із розетками для телефонів та ноутбуків, безкоштовний вай-фай із онлайн-бібліотекою, інформаційними боксами, а поруч влаштувати велопарковки.
Зі слів авторів, під час розробки проєкту оновленої площі вони поставили собі три основні завдання: перше – зробити її сучасною та цікавою в контексті навколишньої забудови, підкресливши архітектуру головного фасаду оперного театру; друге – змінити філософію фонтана, зробивши його сухим, щоби нічого не перешкоджало огляду театру із протилежного боку площі; третє – створити новий імідж площі шляхом залучення творчої еліти.
“Міні-метеостанція, розроблена інженерами, регулюватиме напір і висоту струменя води у фонтані залежно від погоди та сили вітру. Синхронізація фонтана з оперним театром дозволить насолодитися виставою не тільки всередині театру, а й ззовні. Фонтан стане частиною сценічної опери завдяки тому, що струмені води із форсунків паралельно заграють як еквалайзери. Вночі фонтан підсвічуватимуть за допомоги RGB LED (підсвічування малого споживання). У гранітному мощенні, виконаному в двох кольорах – сірому і темно-сірому, також буде встановлене лінійне LED-підсвічування, яке освітлюватиме площу в темний час доби”, – пише на сторінці у фейсбуці один із авторів (33by.pro by Ivan Yunakov).
У холодну пору року сухий фонтан вимикатимуть, аби площа була пішохідною. Наявний фонтан після демонтажу збережуть. Куди перенесуть чашу старого, в Галицькій райадміністрації ще не вирішили, але як оснований варіант розглядають Стрийський парк. Додамо, що фонтан біля оперного запустили в роботу навесні 2009-го. Це був перший штучний водограй, який збудували у Львові за часів незалежності.
Самі ж львів’яни, коментуючи нову візуалізацію оновленої площі перед оперним, кажуть, що “перший варіант був не до порівняння кращим, цікавішим і більш європейським”. У відповідь на своїй сторінці у фейсбуці автори проєкту зазначають: “Художня рада сказала, що попередній варіант проєкту не підходить, бо він занадто сучасний для цієї площі. Відтак доручили зробити більш спокійний геометричний малюнок. Крім цього, проект, презентований у 2015 році, зараз не “влазить” у бюджет”.
За попередніми підрахунками, вартість робіт становитиме близько мільйона євро. Але кошторис переглядатимуть.
Попри все, у Галицькій райадміністрації запевняють, що цього літа будь-що повинні почати реконструкцію площі перед оперним! Реалізувати проєкт мають упродовж 2019 – 2020 років.
коментарі відсутні
Для того щоб залишити коментар необхідно
6.6658 / 4.11MB / SQL:{query_count}