Запобігти смерті на воді

Рятувальники акцентують на правилах безпеки. У Львові немає водойм, де можна купатися. А на Львівщині визначили 23 безпечні пляжі

фто: ДСНС України Львівській області
Літо в самому розпалі, а це означає, що купальний сезон відкрито. Хоча це зовсім не означає, що купатися можна у будь-якому озері, ставку, річці чи навіть у закинутих кар’єрах. Купання у водоймі – це не тільки відпочинок, а й потенційна небезпека. Лише впродовж минулої неділі на водоймах Львівщини загинуло чотири особи – наймолодшому з яких було лише 19 років! В той час за вихідні дні рятувальники врятували 18-ох!
Щоб уникнути нещастя, потрібно дотримуватися простих правил безпеки на воді і купатися лише у відведених та пристосованих для цього місцях.
Цього року на Львівщині офіційно визначили 40 місць для масового відпочинку на воді, з них 23 пляжі, де можна купатись. Тоді як у місті безпечних водойм  взагалі немає.

Батьки, пильнуйте дітей!

Загалом від початку купального сезону (офіційно він стартує з початком літа) на водних об’єктах Львівщини потонуло уже 7 осіб. Рятувальники констатують, на жаль, нині деталі частіше серед потопельників – діти.
“Діти зараз на канікулах, мають багато вільного часу і вони під меншим наглядом, аніж під час навчального року. Тому серед потопельників маємо чимало дітей”, – зауважує “Львівській Пошті” Віталій Туровцев, начальник прес-центру ГУ ДСНС у Львівській області.
З його слів, основна причина смертей на воді – це купання в недозволених місцях. Зокрема він виділяє Ясниський кар’єр, що в Яворівському районі.  “Там постійно тонуть люди. Це місце призначене для видобутку піску, в жодному разі не для відпочинку, чи, зокрема, купання. Попри заборонені знаки, люди туди щороку їдуть купатися, бо їх приваблює чиста вода”, – каже Віталій Туровцев.
Співрозмовник одразу ж нагадує: в жодному разі не можна стрибати у воду з підвищень, мостиків, якщо попередньо не знаєте глибину водойми. Небезпечні й ігри на воді. Категорично заборонено стрибки із човнів, катамаранів.
Як писала “Львівська Пошта”, найбезпечніше відпочивати на воді в світлу пору доби. Купатися дозволяється в спокійну безвітряну погоду при температурі води не менше ніж +18 градусів і температурі повітря не нижчій від +24.
Не лізьте у воду в незнайомому місці, уникайте швидкої течії, не заходьте у водойму напідпитку, ніколи не плавайте наодинці, особливо якщо не впевнені у своїх силах. Купаючись на дикому пляжі чи в незнайомому місці, не пірнайте з берега, гірки, дерева. Заходьте у воду неспішно, обережно пробуючи дно ногою. Купатися краще там, де є рятувальні служби. Пильнуйте дітей: їхня поведінка у воді непередбачувана. Прикріпіть до плавок шпильку – якщо далеко від берега судома зведе руку чи ногу, укол нею допоможе відновити еластичність м’язів. Не запливайте надто далеко.

Хто відповідає за безпеку на воді?

За статистикою, понад 95% випадків смертей на воді трапляються через нетверезий стан, наголошує Роман Фіца, начальник Центральної рятувально-водолазної служби у Львівській області. Окрім Ясниського кар’єру особливо небезпечними місцями для купання на Львівщині він виокремлює річки Стрий, Дністер, Західний Буг.
“Взагалі небезпечно купатися в тих місцях, про які нічого не знаєш. А річки мають специфіку змінювати щороку своє русло. Тому купання в них може обернутись трагедією. Особливо наголошую, що вкрай небезпечно їхати на водний об’єкт із дітьми! Найперша помилка батьків, як тільки приїжджають на відпочинок – вони одразу відпускають у воду малечу. Взагалі треба заходити у воду і обличчям до берега спостерігати за дітьми, а не навпаки. Не приємно, що стільки людей ми губимо на воді. Адже такі летальні випадки можна попередити”, – зауважує Роман Фіца.
Хто ж несе відповідальність за життя людини, коли вона обирає відпочинок на воді? “Якщо особа тоне в зоні пляжу водойми (до буйків) власник якої має всі відповідні дозволи на такі послуги, то в такому випадку передбачена кримінальна відповідальність. Відповідати повинні як власник пляжу, так і рятувальники. Та я таких випадків не пригадую. Проте інколи ті, хто плавають, не завжди реагують на зауваження рятувальників, тому кожну ситуацію треба розглядати окремо”, – веде далі Роман Фіца.
Та якщо ви нехтуєте забороною купатись в тому чи тому місці, відповідальність за своє життя несете ви самі!

Обирайте водойми для відпочинку правильно

Обираючи водойму для відпочинку, співрозмовник найперше рекомендує звернути увагу, окрім звичних речей, таких як рятувальний пост, на пологість берега, швидкість течії, замуленість дна і чи не має вивороту на воді. “Не поспішайте одразу стрімголов пірнати у воду. Спочатку зайдіть у неї і з різних сторін оцініть до якої межі можна запливати. Наприклад, в Червонограді, на повороті, де протікає річка Західний Буг, на дні тієї річки є камінь чи то скала вагою 5 тонн. Часто люди травмуються об нього і витягнути його неможливо, він дуже замулений. Тож заздалегідь перевіряйте дно водойми”, – рекомендує начальник Центральної рятувально-водолазної служби у Львівській області.
З його слів, нині фактично є 23 пляжі, власники яких отримали акти водолазного обстеження, де встановлені рятувальні пости. Отож купатись дозволено у:
*ставі в лісовому господарстві “Бухта вікінгів” (Пустомитівський район);
*ставі відпочинкового комплексу “Львівська Швейцарія” (Пустомитівський район);
*ставі відпочинкового комплексу Edem Resort Medical & SPA (Перемишлянський район);
*озері Молодіжне (м. Перемишляни);
*міському озері в місті Золочеві;
*озері Задорожнє (сім пляжів, Миколаївський район);
*озері біля комплексу “Гостинний двір” (с. Коросне, Перемишлянський район);
*озері бази відпочинку “Майдан” (с. Майдан, Дрогобицький район);
*озері відпочинкового комплексу “Козацький хутір” (с. Модрині, Дрогобицький район);
*озерах в смт Брюховичі (два пляжі);
*озері біля бази “Альбатрос” (с. Воля-Гомулецька, Жовківський район);
*озері в с. Тростянець, Миколаївський район;
*озері в с. Майдан, Жовківський район;
*озері на території бази відпочинку “Озерний край” (м. Пустомити);
*міському озері в Моршині;
*озері Верещиця при Яворівському національному природному парку (с. Верещиця, Яворівського району).

У місті купатись не можна

В той же час, за попередніми підрахунками на території Львова офіційно нараховували 82 водойми. Проте традиційно в цьому році, як і в попередньому, у жодній купатися не можна!
“Водойми, які є на територіях парків вони непридатні для купання. Скрізь стоять таблички із інформацією про те, що купатись в цих озерах заборонено. Водний об’єкт має мати паспорт пляжу, який відповідатиме усім вимогам. Наприклад, знаю, що Брюховицьке озеро має такий документ”, –  каже Наталія Михайлюк, начальник відділу екології та природних ресурсів Львівської міськради.
Зі слів співрозмовниці, на найближчій міській сесії, депутати розглядатимуть ухвалу про внесення змін до ухвали про затвердження переліку водних об’єктів на території міста. Тобто список із 82-ма водними об’єктами скоротять: “Є такі водойми, що висохли із різних причин, попередньо ми їх обстежили. Тому офіційний перелік уточнимо, як і переглянемо відповідальних за утримання цих водойм”, – зазначила Наталія Михайлик.

коментарі відсутні
Для того щоб залишити коментар необхідно
0.6343 / 4.14MB / SQL:{query_count}