Активний туризм: підкорюємо вершини Львівщини!

Який гірський маршрут області краще обрати початківцям, а який припаде до душі досвідченим мандрівникам

Початок літа – чудова пора для походу в гори! А куди ж піти, щоб ненадовго та недалеко? На Львівщині є неймовірні гори, які чекають і на мандрівників-початківців, і на досвідчених підкорювачів вершин. Кілька годин їзди від Львова, і ми потрапляємо в захопливий світ подорожі з чудовими краєвидами, свіжим повітрям та йдемо назустріч пригодам.
Піти у гори в Львівській області можна на один день, а можна й на декілька, з гідом чи без нього, залежно від маршруту, його складності та вашого бажання. Активно відпочивати можна навіть з дітьми, якщо обрати правильний маршрут. Про найпопулярніші гірські пішохідні маршрути області, нещодавно відновлені призабуті шляхи поблизу Славського, їхню складність й цікавинки, активний та незабутній відпочинок у Карпатах дізналась “Львівська Пошта”.

Наймальовничіші вершини області

Обираємо маршрут, відштовхуючись від можливостей та навичок. Новачкам у перших гірських походах не варто обирати складні вершини та кількаденний похід, адже для цього необхідно вміти орієнтуватись на місцевості, напинати намет, готувати на вогні тощо. Мандрівникам, які мають трохи більше досвіду, можна обирати маршрути різної складності, проте не варто забувати про особисту безпеку в горах і не переоцінювати свої сили.
“Один з найкращих варіантів активного відпочинку для початківців на Львівщині – це похід на гору Ільзу неподалік Славська. Цей маршрут промаркований і не потребує особливих навичок. Інші маршрути на Львівщині вже складніші, на деяких губиться маркування, тож якщо йдете в гори вперше і обираєте складніший маршрут, раджу скористатися послугами гіда”, – розповіла “Львівській Пошті” Ганна Сидоренко, мандрівниця, експерт туристичного бізнесу, співзасновниця туристичної компанії Karpaty Travel та Karpaty.info.

Співрозмовниця також радить туристам, які ще не мають великого досвіду, нескладні маршрути: на гори Лопату та Ключ. Вона зазначає, що їх можна обирати навіть для походу з дітьми. До того ж маршрути мають історичну цікавинку, адже тут велися бої під час Першої світової війни та Других визвольних змагань.
Ганна Сидоренко розповідає, що фізично витривалі мандрівники можуть обрати маршрути середнього рівня складності: на гору Парашку, найвищу і наймальовничішу вершину Сколівських Бескидів, та гору Пікуй, найвищу точку Львівської області.
Як зазначила співрозмовниця, вищезгадані маршрути не є екстремальними, а радше прогулянковими. Проте, щоб іти ними без гіда, необхідно мати певний досвід: вміти орієнтуватися на місцевості й вміти користуватися навігаційними приладами, адже шляхи заліснені, стежки розділяються і заблукати досить легко.
“Якщо ви хочете піти в гори на території області з ночівлею, то тут чудово підійде маршрут Росохацькими полонинами на гору Високий Верх і Вододільний хребет, на якому розташована гора Пікуй. Також для дводенного походу підійде й Парашка”, – зазначила Ганна Сидоренко.

Відновлені маршрути у Сколівських Бескидах

Менш популярні і трохи призабуті пішохідні маршрути нещодавно відновили в Славській об’єднаній територіальній громаді (ОТГ). Три шляхи тепер розчищені, промарковані, обладнанні новим туристичним будиночком і вже чекають на затятих мандрівників.
“Нещодавно у Славській ОТГ було відновлено три туристичні маршрути. Перший з них пролягає до гори Магури (1362 метра), другої за висотою вершини Львівської області. Його протяжність – 13 кілометрів, починається він з села Либохора і чудово підійде для одноденної мандрівки. Туристи не могли ходити цим маршрутом, бо він був завалений деревами, зарослий чагарниками і не промаркований. Кілометр шляху був взагалі непрохідний. Зараз в межах мікропроекту шлях розчистили, долучилося до цього багато людей. Після відновлення маршруту маємо вже кілька позитивних відгуків про нього у мережі”, – розповідає “Львівській Пошті” Володимир Яворівський, рятувальник Гірської оперативно-рятувальної служби, досвідчений мандрівник.
Як зазначає співрозмовник, другий маршрут веде до гори Тетерівки (1148 м), починається він з с. Нижня Рожанка, а його протяжність становить 8 км. На самій горі та поблизу неї під час Першої світової війни точилися бої, дорогою на вершину ще можна побачити окопи.
Третій маршрут не менш цікавий, адже пролягає до межі трьох областей: Львівської, Івано-Франківської та Закарпатської. “Для цього маршруту варто виділити більше часу, ніж для попередніх, бо він значно складніший. Його протяжність становить 20 кілометрів, а на ньому розташовані гори Чорна Ріпа (1285 метрів)  і Високий Верх (1242 метра), – додає Володимир Яворівський. – З ночівлею та відпочинком проблем не виникне, адже на маршруті розташований туристичний притулок, в якому можна зупинитись. З межі областей не обов’язково повертатись назад в Славське, а можна піти далі на гору Менчул або до озера Синевир. Саме на цьому маршруті найкращі краєвиди і виходять найкращі фото”.
Співрозмовник зазначає, що добре маркованими маршрутами туристи можуть ходити і без гідів.

Активний відпочинок в Славській ОТГ

“У Славській ОТГ маємо п’ять промаркованих пішохідних маршрутів і три велосипедних (найбільший з них протяжністю 80 кілометрів). Шляхи є різної складності: складні – 20 кілометрів, легкі – 8-10 кілометрів. У похід на легший маршрут можна брати навіть дітей від трьох років. Деякі маршрути Славської ОТГ мають історичну тематику. Цікавою для мандрівників буде подорож на гору Чорна Ріпа (1258 метрів), який пролягає через заповідник”, – розповідає “Львівській Пошті” Ольга Безушко, керівник відділу туризму та комунікації Славської ОТГ.
Співрозмовниця додає, що активні мандри у горах Львівщини – це чудові краєвиди, чисте повітря, культурні, історичні цікавинки й екологічно чисті продукти, які можна придбати у місцевих мешканців. А також, зі її слів, туризм у Славській ОТГ розвивається, а отже, відпочивати там стає комфортніше. “Інфраструктура Славського зараз оновлюється, зокрема туристична. До того ж впорядковуємо та ознаковуємо піші та веломаршрути. А приємним бонусом для велотуристів стане нова велодоріжка в Славську, яка пролягатиме вздовж річки”, – резюмувала Ольга Безушко.

Обирайте ознаковані та прочищені шляхи

Аби після активного відпочинку у горах залишились приємні враження, маємо пам’ятати про безпеку в походах. Вибираючи маршрут для мандрів, потрібно розумно оцінювати свої сили, підбирати потрібне спорядження, дізнатися прогноз погоди у місці вашої подорожі, в жодному разі не йти в гори самому.
“Рекомендуємо ходити ознакованими і прочищеними шляхами. Не варто забувати, що напередодні мандрівки необхідно зареєструватися в Державній службі надзвичайних ситуацій Львівської області або Гірській оперативно-рятувальній службі і повідомити майбутній маршрут, орієнтовний час його проходження і кількість людей у вашій групі. Хоч і на Львівщині немає якихось дуже високих і небезпечних гір, але іноді непідготовані мандрівники ідуть в гори, тому краще вжити всіх заходів безпеки”, – зазначила Наталія Табака, керівник управління туризму та курортів Львівської ОДА.
Служба порятунку тел.:101/112
Гірська оперативно-рятувальна служба
тел.: +380682517596

Збираємо наплічник в гори

Запорука вдалого походу – це потрібне і якісне спорядження. Брати з собою потрібно лише те, що знадобиться в мандрах, адже наплічник не має бути важким, особливо якщо запланований похід триватиме 1-2 дні. Як зібратися в гори і що взяти з собою?
•Невеликий зручний рюкзак із захистом від дощу.
•Каремат.
•Карту, компас або навігатор.
•Портативну батарею для заряджання гаджетів.
• Мобільний телефон.
• Особиста мініаптечка.
• Пляшка з водою (від 1,5 л).
• Перекуска.
• Легкі трекінгові черевики або міцні кросівки.
• Шкарпетки (декілька пар).
• Термобілизна або футболка з довгими рукавами.
• Легкі штани.
• Флісовий светр.
• Легкий головний убір (кепка, панама, баф).
• Непродувна куртка-вітрівка.
• Плащ-дощовик.
• Шкарпетки (декілька пар).
• Запасний комплект одягу для переїздів, враховуючи, що одяг після походу може бути мокрим або брудним (взуття, шкарпетки, білизна, верхній одяг).

Для дводенної подорожі спорядження потрібно більше. Необхідно буде взяти з собою спальний мішок, намет, ліхтарик, харчі, сірники, сухий спирт, металевий посуд для приготування їжі.

Наталія Табака, керівник управління туризму та курортів Львівської ОДА:
– Тішить той факт, що українці, зокрема й мешканці Львівщини, обирають для себе змістовний, цікавий і активний відпочинок. Серед активного відпочинку в нашій області популярними стали нордична ходьба, біг, походи в гори та їзда на велосипеді. Такий відпочинок – це чудово, проте маємо пам’ятати і про безпеку: підтримувати зв’язок із рятувальниками й обирати не надто складні маршрути. Найпопулярнішими горами Львівщини серед туристів є Парашка, Пікуй і Лопата. Вони приваблюють своїми краєвидами, а також цікавими історіями, що пов’язані з ними. Поруч із цими вершинами є водойми, річки, водоспади, джерела, біля яких після походу можна приємно відпочити. Ще мандрівникам пропонуємо активний відпочинок, більш рівнинний, на екологічній стежці “Лелехівка” у Яворівському національному природному парку. Також сьогодні активний відпочинок у нашій області приваблює іноземних туристів. Особливо цікавими для них є нові несходжені маршрути і дика природа. Іноземці під час активного відпочинку на Львівщині ходять у гори або їздять на велосипедах та знайомляться природу.
коментарі відсутні
Для того щоб залишити коментар необхідно
10.5957 / 4.18MB / SQL:{query_count}