Світломузичний фонтан із метеостанцією перед Оперою

Уже в червні мають розпочати демонтаж старого фонтана біля оперного театру. Реконструкція самої площі, ймовірно, затягнеться на рік

Нинішній стан фонтану перед оперним театром та візуалізація нового фонтану (проєкт 2015 року), фото: Олег Огородник
Фонтан біля оперного театру називають улюбленим місцем зустрічі львів’ян і гостей міста. Запустили його в роботу навесні 2009-го. Це був перший штучний водограй, який збудували у Львові за часів незалежності. За десять років роботи вигляд фонтана, як і площі навколо нього, зараз у не найкращому стані…
Про реконструкцію згаданої площі в міськраді говорять із 2015 року та досі ремонт не почали. Як уже писала “Львівська Пошта”, влітку 2015-го виконком міськради ухвалив рішення про здійснення капремонту площі перед оперним театром. Згідно з цим рішенням, ремонт фонтана власним коштом проведе благодійний фонд “Сокар-Благо”. У 2015-ому представники цієї компанії вже презентували у Львові візуалізацію оновленого вигляду площі, але справа не зрушила з місця. Чому так довго зволікали з початком робіт? Міські чиновники кажуть, що це пов’язане з внутрішніми погодженнями у “Сокар-Благо”.

Проект досі коригують

 На початку травня в міськраді знову заговорили про орієнтовний початок робіт. Андрій Зозуля, голова Галицької райадміністрації Львова, зазначив, що з 10 червня адміністрація готова почати демонтаж старого фонтана. Попередньо на ці роботи виконком міськради передбачив 300 тисяч гривень. Однак за їх виділення ще мають проголосувати депутати на сесії.
“Точна дата початку робіт залежить від того, як швидко представники компанії “Сокар-Благо” заявлять про свою готовність почати реконструкцію. Зараз кінцевий проект ще коригують, він має пройти експертизу. Тоді буде більш зрозуміло щодо термінів початку робіт”, – каже Андрій Зозуля.
Буквально тиждень тому міські чиновники провели нараду з представниками азербайджанської компанії SOCAR, яка фінансуватиме роботи.
Зі слів Юліана Чаплінського, начальника управління архітектури та урбаністики Львівської міськради, хоча проект доопрацьовують, концепція оновленої площі перед оперним театром, яку представляли громадськості ще у 2015 році, збережеться на 90%. Наразі в міськраді очікують кінцевих рішень із Києва.
“Ми й далі на етапі пошуку оптимальних рішень. Тому що проектант із Києва пропонував технологічно складну лазерну порізку граніту. Були й складні рішення щодо дизайну вуличних меблів, немає рішень щодо освітлення. З конструкцією самого фонтана ми визначилися, як і з обладнанням і технологією”, – пояснив співрозмовник нашому виданню.
Та, як запевняє головний архітектор Львова, цього року роботи однозначно починатимуть. “Попередня дата – червень – як початок демонтажу фонтана залишається в силі. На ці роботи та інженерну підготовку знадобиться як мінімум тиждень часу”, – пояснює Юліан Чаплінський.

Площу перекриватимуть частинами впродовж року

Як уже писала “Львівська Пошта”, фонтан планують збудувати за останнім європейським зразком: в одній площині з гранітною поверхнею, а вся гідравліка буде всередині. Це дозволить не втрачати багато води під час випаровування та експлуатувати цю площу взимку. Новий фонтан буде “сухим” – як, до прикладу, на площі Митна – і матиме підсвічування. У фонтані встановлять метеостанцію, яка стежитиме за вітром та вологою, регулюватиме воду, а також реагуватиме на музичні твори, які виконуватимуть у оперному театрі. Передбачалися проектом і модерні лавки. Зміниться замощення площі на гранітне, додадуть озеленення.
Наявний фонтан після демонтажу збережуть. Куди перенесуть чашу старого фонтана, в Галицькій райадміністрації поки не знають. “Ще обговорюють, куди саме можна його перенести. Є різні думки: наприклад, до Стрийського парку”, – каже Андрій Зозуля.
За попередніми підрахунками, вартість робіт становитиме близько мільйона євро. Але кошторис переглядатимуть. Загалом ремонтні роботи можуть затягнутися на рік. Однак площу для пішоходів перекриватимуть частинами.
На питання, чому благодійний фонд “Сокар Благо” вирішив інвестувати саме в реконструкцію площі перед оперним театром, Юліан Чаплінський відповів: “Вони це декларують як промоцію своєї країни, компанії. Представники цієї азербайджанської компанії багато вкладають у такі проекти. Наприклад, долучилися до облаштування скверу Гейдара Алієва в Києві. Пробували реалізувати якийсь проект в Одесі, але чомусь не вийшло. Скажу, що в міста компанія не просить ніяких ділянок під нові заправки. Та у Львові й нема де їх встановлювати”.

Замість фонтана – клумба біля Палацу залізничників

Сквер біля Палацу залізничників (РОКС), що на вул. Федьковича, оновлять. Відтак замість непрацюючого фонтана там облаштують клумбу, оновлять освітлення та встановлять велопарковки.
“Там багато років посеред цього скверу стоїть недіючий фонтан, який обвалився зсередини, де закисає вода. Ми обстежили це місце і зрозуміли, що  відновити його неможливо. Тож вирішили в чаші цього фонтана зробити клумбу. Також відремонтуємо сходи з боку вулиці Городоцька, бо вони трохи розсипалися. Самі ж доріжки навколо в задовільному стані, тож їх не чіпатимемо”, – коментує “Львівській Пошті” Орест Тимчишин, голова Франківської райадміністрації.
З його слів, роботи з облаштування клумби мав би розпочати наступного тижня ЛКП “Зелений Львів”. “Кошти на озеленення та висаджування квітів ми отримали ще на почату року і провели тендер. На інші поточні роботи ще передбачимо кошти”, – пояснив він.

коментарі відсутні
Для того щоб залишити коментар необхідно
0.9934 / 4.13MB / SQL:{query_count}