“Музей, наче книга, яка дається до перечитування…”

День музеїв: найцікавіші заходи, які варто відвідати

Щоб бути актуальним та популярним, музей має розвиватися. Львівські музеї не стоять на місці та вдосконалюються. А деякі музеї зовсім нові, їхня тематика ще небачена в Україні. Із введенням новацій у цій сфері нам потрібно позбуватися стереотипу, що музей – це нудно.
Музеї тепер доступніші. Якщо ви не маєте можливості відвідати цікавий музей чи галерею, то можете зробити це в Інтернеті. Вже понад рік музеї Львівщини доступні для кожного в режимі онлайн.
“На території області маємо багато чудових музеїв. Зокрема, сьогодні вже функціонують музеї, присвячені новітнім Героям і новітній історії України. Минулого року на Львівщині започаткували проект, у межах якого створений 3D-тур музеями області. За кілька хвилин кожен охочий може відвідати інтерактивний музей на сайті ЛОДА чи в Google Maps: зайти в музей, оглянути експозицію. На мапу нанесені найцікавіші музеї нашого краю. Отже, музеї стають цікавими і доступними для людей”, – розповіла “Львівській Пошті” Мирослава Туркало, керівник департаменту з питань культури, національностей та релігій Львівської облдержадміністрації.
Сучасний відвідувач більш вимогливий, його потрібно зацікавлювати. Музейники чудово розуміють, що до людей потрібно шукати підхід. І до Міжнародного дня музеїв, який відзначатимуть 18 травня, підготували вельми цікаву та неординарну програму для відвідувачів різних вікових категорій та з різними інтересами. Цього року до Дня музеїв львів’янам і гостям міста пропонують цікаві атракції. Які саме – дізнавалась “Львівська Пошта”.
Відвідати музеї Львівщини онлайн можна за посиланням

Галерея мистецтв ім. Бориса Возницького: виставки для дорослих, квести для дітей

Львівська національна галерея мистецтв ім. Бориса Возницького запрошує львів’ян і гостей міста на святкування Дня музеїв. Програма заходів галереї розрахована для людей різних вікових категорій. В суботу, 18 травня, вхід для відвідувачів буде безкоштовним. До Дня музеїв тут організовують тематичні дитячі та сімейні квести, ігри й екскурсії, а для дорослих – виставки й лекції.
“Щоб у музеї та галереї приходили люди, маємо розуміти: їх перш за все потрібно робити для відвідувачів. Отже, День музеїв – це свято не лише для музею, а й насамперед для відвідувача. Цей факт спонукає формувати новий інтерактивний підхід до відвідувача, зокрема для відвідувачів різного віку. Як-от для дітей і для батьків з дітьми у Львівській галереї мистецтв цього року створили цілу розважальну програму квестів. Для дорослих передбачені цікаві лекційна та екскурсійна програми. Спрямовуємо діяльність на те, щоб зацікавлювати людей, зокрема молодь і дітей, але просто розповідати про експозиції – це вже вчорашній день. Першочергово потрібно підходити до цього творчо. Хочеться, щоб цей день люди провели в музеї, як свято, а не з примусу”, –  розповідає Іван Дудич, заступник генерального директора з питань наукової роботи Львівської національної галереї мистецтв ім. Бориса Возницького.

Програма заходів у галереї мистецтв до Дня музеїв:

17 травня:
16.00 – “Художник про художника”: мистецькі проходи виставкою Мирослава Ягоди.
18 травня:
11.00 – гра-квест “Мандрівка музеєм” (для дітей 6 – 8 років).
12.00 – гра-квест “У пошуках скарбів” (для дітей 8 – 13 років).
15.00 –  інтерактивна екскурсія “Живописний лабіринт”.
19 травня:
Квест-мандрівка “Музей із батьками”.
Львівська національна галерея мистецтв ім. Бориса Возницького розташована на вул. Стефаника, 3.

Національний музей ім. Андрея Шептицького: вихідні у східному стилі

Національний музей у Львові ім. Андрея Шептицького підготував до Дня музеїв різноманітну культурну програму зі східним напрямком. Впродовж вихідних, 18 – 19 травня, відвідувачі можуть прийти на лекційні, виставкові та навіть квестово-ігрові заходи. Про це “Львівській Пошті” розповів Ігор Кожан, генеральний директор Національного музею.
“У Міжнародний день музеїв наша програма буде присвячена Омару Хаяму, тому багато заходів будуть дотичними до східного поета. 18 травня в Національному музеї головною темою заходів буде література, а 19 травня – ілюстрація. Лекції проводитимуть перекладачі, поети, музейники, художники, графіки, емальєри. Також запропонуємо відвідувачам відвідати виставку іранських художників”, – зазначив Ігор Кожан.

Програма заходів до Дня музеїв у Національному музеї у Львові ім. А. Шептицького:

18 травня:
13.00 – лекція “Мистецтво емалі в Україні” (вул. М. Драгоманова, 42).
14.00 – музейний квест “ОМАР ХАЙЯМ: Таємниця імені” (просп. Свободи, 20).
15.00 – літературна гра “МОЇ РУБАЇ” (просп. Свободи, 20).
16.00 – майстер-клас зі створення прикрас в техніці гарячої емалі від родини майстрів-емальєрів Роксоляни та Гриця Козіїв (вул. М. Драгоманова, 42). Обов’язкова реєстрація за тел.: (067) 145-19-42.
16.00 – бесіда на тему “Складнощі та радощі перекладу” (просп. Свободи, 20).
19 травня:
10.00 – 18.00 – міні-виставка емалей ХХ століття з фондів НМЛ ім. Андрея Шептицького (вул. М. Драгоманова, 42).
15.00 – презентація молодіжного конкурсу “Коло графіки/ілюстрація” (просп. Свободи, 20).
15.30 – про ілюстрацію від музейників (просп. Свободи, 20).
16.30 – про ілюстрацію від художників (просп. Свободи, 20).

“Територія терору” запрошує на нічні екскурсії

Меморіальний музей тоталітарних режимів “Територія терору” – незвичайний, адже тут ви почуєте і побачите темну сторінку історії Львова. Ольга Гончар, директорка музею, розповіла, що після відвідин “Території терору” відвідувач дізнається про львівське гетто, яке було на території Підзамча, про табір примусових робіт “Янівська”, який був одним з найбільших таборів смерті у Східній Європі.
Ольга Гончар зазначає: 17, 18, 19 травня музей працюватиме з 10.00 до 21.00, де функціонуватиме доповнена мультимедійними матеріалами та спогадами очевидців виставка “Табір примусових робіт “Янівська” – індустрія терору”. Співрозмовниця додає, що у ці дні о 21.00 відбуватимуться нічні екскурсії музейним комплексом “Територія терору”. “18 травня відбудеться відкритий майстер-клас “Територія терору: музейна кухня”, де співробітники музею розкажуть про свою діяльність, створення експозицій, специфіку роботи в музеї. Кожен охочий зможе поставити своє запитання щодо особливостей музейної роботи, а також зробити фото, отримати інформаційні матеріали”, – розповідає директорка музею. 
Також відвідувач зможе побачити реальні експонати: солдатську форму, фрагменти демонтованого Монументу слави тощо, тематичні аудіо-, фото- чи відеоматеріали. Цікаво й те, що впродовж трьох днів “Територія терору” працюватиме пізно ввечері, в той час як інші музеї вже зачинені. “Нічний похід в музей буде атмосферним”, – запевняє Ольга Гончар. 
На думку співрозмовниці, сучасний музей – це не просто одна експозиція на 50 років. Музеї, вважає Ольга Гончар, мають виходити за межі свого приміщення, бути активними в своєму місті та в мережі.

Програма заходів у “Території терору” до Дня музеїв:

17 травня:
21.00 – нічна екскурсія Музеєм “Територія терору”.
18 травня:
14.00 – відкритий майстер-клас “Територія терору: музейна кухня”.
21.00 – нічна екскурсія Музеєм “Територія терору”.
19 травня:
21.00 – нічна екскурсія Музеєм “Територія терору”.
Вхід на територію музею вільний.
Реєстраційна форма (обов’язкова).
Меморіальний музей тоталітарних режимів “Територія терору” розташований на просп. В’ячеслава Чорновола, 45-г.

Дім Франка: поринути в епоху Франка

В мезеї кажуть, що Дім Франка – це не будиночок на околиці, а місце сили. Музей, у якому вирує життя, невпинно розвивається і не стоїть осторонь від культурного життя Львова. Лише у 2018-ому тут відбулося 200 заходів, стільки ж заплановано на 2019 рік. Богдан Тихолоз, директор Львівського національного літературно-меморіального музею Івана Франка та франкознавець, називає Дім Франка місцем перехресних стежок, де реалізують цікаві проекти, відбуваються зустрічі та заходи. До Міжнародного дня музеїв тут підготували цікаву програму для львів’ян і гостей міста.
“До Дня музеїв у Домі Франка готують вже традиційні театралізовані екскурсії “Франчата про тата” і “Візит до Франків”. Під час таких екскурсій гостей зустрічають або подружжя Франків у костюмах своєї епохи, або їхній син Петро і донька Анна. Особливість цих екскурсій полягає ще й в акустичних ефектах, які запровадили в минулому році. Тобто відвідувачі чутимуть кроки, дзвінок у двері, гавкіт собак, брязкіт посуду”, – розповів “Львівській Пошті” Богдан Тихолоз, директор Дому Франка.
До того ж, у п’ятницю, 17 травня, в Домі Франка відбудеться круглий стіл на тему “Світ без музеїв”, де обговорюватимуть, чи це можливо. Зі слів Богдана Тихолоза, зараз багато хто вважає, що музеї – це щось маргінальне, хоч і потрібне, перебуває на узбіччі суспільно-активного життя. Проте франкознавець зазначає, що музеї покликані формувати нашу культурну ідентичність та зберігати історичну пам’ять – це те, що робить нас цивілізованою нацією. “Якщо музеї будуть відкриті до суспільства й актуальних завдань, то вони будуть не на узбіччі, а в осерді сучасного життя. Вони важливі як місток з минулого у майбутнє”, – додає співрозмовник.
Директор Дому Франка зазначає: музей, наче книга, адже допоки ви не відкриєте книгу, вона буде для вас мертвою, а хороша книга дається не лише для читання, а й для перечитування. Він каже, що те ж саме з цікавим музеєм: його можна відвідувати неодноразово і знаходити нові сенси. Щоб музеї були цікавими для людей, їм не можна стояти на місці, впевнений Богдан Тихолоз. Він вважає, що в музеї мають приходити молоді й амбітні команди, а в сучасних реаліях він має бути високотехнологічним, інтерактивним, мультимедійним, а головне креативним. Найціннішим капіталом, зі слів співрозмовника, є людський, бо люди генерують цікаві ідеї. 
“Дім Франка варто відвідати тому, що цікавий сам Іван Франко. Це унікальна постать: людина, яка спромоглася із хлопця-сироти з Нагуєвичів стати всесвітньо значущим культурним діячем, публічним інтелектуалом, який є впізнаваним у світі культурним брендом з величезним потенціалом. Надзвичайно колоритною є і родинна вілла Франка, у якій зараз розташований музей. Вона відтворює побут знаменитої родини, дух тої епохи. Якщо ви бажаєте зануритися в цю атмосферу, побачити її, відчути її аромат, ви можете це зробити в нас!” – резюмує Богдан Тихолоз.

Програма до Дня музеїв у Львівському національному літературно-меморіальному музеї Івана Франка (вул. І. Франка, 150/152):

17 травня:
13.00 – круглий стіл “Чи можливий світ без музеїв?”.
18 травня:
11.00; 13.00; 15.00; 16.00 – театралізовані екскурсії “Візит до Франків”, “Франчата про тата”.

Історичний музей: історія Львова як гра та мультимедійна виставка

Виставки і квест до Дня музеїв організують для львів’ян і гостей міста у Львівському історичному музеї. Зацікавити історією за допомогою гри планують дітей і молодь. Історичні виставки, створені до Дня музеїв, будуть про Львів і львів’ян у різних епохах, зокрема одна з виставок буде присвячена цікавій історії площі Ринок, а інша – спільному життю українців і євреїв на Галичині. До слова, вхід у всі відділи історичного музею 18 травня буде безкоштовним.
“Наша цьогорічна програма заходів до Дня музеїв буде цікавою для усіх вікових категорій. Для дітей, підлітків (9-16 років) і навіть дорослих ми створили Інстаграм-квест, під час якого учасники відвідають екскурсії експозиціями трьох відділів музею: у Музеї історії України (площа Ринок, 24), у кам’яниці Корнякта (площа Ринок, 6) та в Арсеналі (вулиця Підвальна, 5). Діти також займатимуться пошуком пам’яток у музеях за допомогою гаджетів, складатимуть пазли, робитимуть селфі на тлі знайдених артефактів і публікуватимуть світлини в соцмережі Instagram. У кінці квесту учасники отримають призи і сувеніри”, – зазначає Галина Скоропадова, заступниця директора Львівського історичного музею з науково-освітньої роботи.
Зі слів співрозмовниці, вчора, 16 травня, відкрили особливо цікаву банерно-мультимедійну виставку “Подорож із “Українсько-єврейською зустріччю”. Вона розповідає про українсько-єврейські відносини від часів Козаччини і до 1939 року. Також Галина Скоропадова додає, що найцікавішою для львів’ян буде виставка про площу Ринок, адже розповідатиме все найцікавіше про головну площу Львова.

Програма заходів до Дня музеїв у Львівському історичному музеї (пл. Ринок, 6)

18 травня:
13.00 – Інстаграм-квест “У пошуках скарбів Музею”. Вартість участі у квесті – 70 грн. Запис на квест за телефоном: (067) 274-76-66 або за допомогою Google-форми.
20 травня:
16.00 – відкриття виставки “Площа Ринок: зникаючі сліди історії”.

Природознавчий музей: розмалювати мамутів і дізнатися більше про комах

“Льодовиковий період” для найменших, інтерактивна екскурсія-лекція “Дивовижний світ комах” і виставка “Мистецтво виживання” для усіх охочих – такими цікавинками дивуватиме Державний природознавчий музей у Львові на День музеїв. Також у цей день вхід у музей буде вільний.
“Дітки-відвідувачі зможуть ознайомитись та розмалювати мешканців льодовикового періоду: мамутів, волохатих носорогів, мисливців. Будемо просити наймолодших відвідувачів музею придумати імена тим, кого вони попередньо розмалювали”, – розповідає Наталія Дзюбенко, керівник відділу прикладної музеології Державного природознавчого музею НАН України.
Музей запрошує львів’ян і гостей міста на безкоштовну екскурсію, де розповідатимуть про комах, проведе її науковець-ентомолог. Наталія Дзюбенко зазначає, що спеціалізована екскурсія зацікавить кожного, адже комахи одні з найбільш загадкових істот нашої планети, а їхня популяція є найбільшою.

Програма заходів до Дня музеїв у Державному природознавчому музеї НАН України:

18 травня: 
11.00 – 13.00 – малюємо в музеї “Льодовиковий період”.
13.00 – інтерактивна екскурсія “Дивовижний світ комах” виставкою “Мистецтво виживання”.
Розташований державний природознавчий музей НАН України на вул. Театральній, 18.
коментарі відсутні
Для того щоб залишити коментар необхідно
0.4411 / 4.13MB / SQL:{query_count}