ЦНАП онлайн – це зручно!

Центри надання адміністративних послуг Львова стають доступнішими завдяки електронним сервісам. Як можемо скористатися нововведеннями?

фото: dyvys.info
Наше місто стає більш комфортним завдяки новим електронним сервісам, багато з яких вже завоювали прихильність львів’ян. Електронні нововведення не залишили поза увагою Центри надання адміністративних послуг Львова. Бути доступно проінформованими щодо надання адміністративних послуг тепер легко, адже для цього потрібно лише скористатися сайтом ЦНАПу або ж мобільним додатком. Окрім інформації, електронні сервіси допоможуть мешканцям отримати певні адміністративні послуги онлайн. Яку вигоду нам дають е-сервіси ЦНАПів, дізнавалась “Львівська Пошта”.
“Створення е-сервісів у Львові розпочали для того, щоб мінімізувати кількість візитів мешканців у Центри надання адміністративних послуг і щоб мешканець, повністю проінформований, підготовлений, з повним набором документів йшов у ЦНАП і подавав документи для отримання адміністративної послуги. Потрібно було уникнути того моменту, коли мешканець приходить у центр і витрачає свій час, щоб просто одержати інформацію. Саме тому виникла потреба запроваджувати дистанційні електронні інформаційні сервіси”, – зазначила Наталія Анохіна, в.о. начальника управління інформаційних послуг департаменту адміністративних послуг Львівської міськради.

ЦНАП у вашому смартфоні

У квітні інформація про послуги Центру надання адміністративних послуг стала ще доступнішою. У Львові презентували мобільний додаток ЦНАПу для смартфонів під назвою EasyWalletUА. Вся інформація про адміністративні послуги: подання заяви, отримання паспорта та зміни місця реєстрації, буде доступною у вашому смартфоні.
“Попит на електронні послуги ЦНАПу у Львові зріс, тому було вирішено запустити проект “ЦНАП у смартфоні” спільно з компанією-партнером EasyPay. Завдяки цій співпраці у мобільному додатку EasyWalletUА з’явився розділ Центру надання адміністративних послуг Львова. Тепер якщо у мешканця Львова є завантажений додаток, увімкнений Bluetooth на пристрої і мешканець перебуває на площі Ринок, 1, йому надішлють привітання від ЦНАПу, а згодом людина може одержати необхідну інформацію без відвідування центру та без допомоги адміністратора”, – розповідає Наталія Анохіна.
Щоб скористатися новим е-сервісом, потрібно завантажити додаток EasyWallet UА і зареєструватись у ньому через номер мобільного телефону. Одразу після цього користувач автоматично отримує в меню додатку окреме вкладення “ЦНАП”. Додаток на території ЦНАПу працюватиме лише за умови увімкненого Bluetooth у смартфоні. Коли мешканець заходитиме в ЦНАП, йому на мобільний надішлють push-повідомлення. Тоді можна обрати потрібну послугу, а після цього на смартфон надійде повідомлення з переліком документів, які потрібно оформити або принести з собою. Після такої процедури мешканець автоматично записаний в чергу й має призначений час, коли прийти.
Наталія Анохіна додає, що через QR-код, розташований у територіальному підрозділі ЦНАПу, кожен мешканець може залишити відгук про якість обслуговування та надання послуг, який потім розглянуть і дадуть відповідь.

На веб-сайті ЦНАПу інформація та послуги

Сайт Центру надання адміністративних послуг Львова – доступний і зручний. Тут мешканці можуть здійснити електронний запис у ЦНАП чи на прийом громадян, перевірити стан виконання своїх документів, надіслати електронне звернення, оплатити податки, залишити відгук тощо.
“У вересні 2018-го вдалось запустили новий сайт львівського ЦНАПу, який є адаптований під мешканця нашого міста. Людина, залежно від того, яка у неї проблема чи потреба, може знайти інформацію про будь-яку послугу, – розповідає Наталія Анохіна. – На сайті передбачений розподіл інформації про адміністративні послуги на 12 категорій: “Реєстраційні дії”, “Інфраструктура”, “Комунальне майно”, “Соціальна сфера” тощо. Особливої уваги заслуговує нова рубрика сайту “Кава з ЦНАП”, де мешканці можуть знайти розгорнуту і доступну інформацію про адміністративні послуги, про діяльність Львівської міськради та ЦНАПів”.
До електронних адміністративних послуг, які можна отримати на сайті Центру надання адміністративних послуг Львова належать державна реєстрація юридичних та фізичних осіб-підприємців, інформаційна довідка з Державного реєстру речових прав на нерухоме майно, витяг про земельну ділянку та витяг про нормативну грошову оцінку, безкоштовний запит на отримання відомостей з ЄДР ЮО, ФОП та громадських формувань, довідка про склад сім’ї.
Співрозмовниця зазначає, що на сайті під кожною адміністративною послугою є кнопка “Задати запитання”, натиснувши яку можна написати своє питання щодо цієї послуги. З її слів, часто послуги мають багато нюансів, які потрібно з’ясовувати, а тепер це можна робити онлайн. Професійну відповідь на питання мешканцям дадуть адміністратори та надішлють на е-пошту. Щомісяця до ЦНАПу надходить понад 2000 електронних запитів від мешканців.
Дістатися до територіальних підрозділів ЦНАПу стало простіше завдяки інтерактивній навігації. Наталія Анохіна розповіла, що у електронному сервісі для мешканців створили навігацію, яка показує на карті Львова розташування територіальних підрозділів ЦНАПу. Для цього були запрошені ліцензовані 3D фотографи, що робили панорамні знімки кожного територіального відділення. Завдяки цьому, людина, яка йде у певний територіальний підрозділ вперше, зможе знайти точну адресу ще й за допомогою фото з Google Maps.
“Е-сервіси популярні серед львів’ян. Оскільки вони перспективні, їх планують розвивати у ЦНАПі, зокрема плануємо запустити чат-бота у соціальних мережах. Він оперативно відповідатиме мешканцям на усі питання, що стосуються надання адміністративних послуг”, – резюмує Наталія Анохіна.

Веб-сайт львівського ЦНАПу: https://city-adm.lviv.ua/services.
Сторінка у Facebook: www.facebook.com/cnaplviv/?ref=br_rs.
Гаряча лінія міста: 15-80.

Андрій Москаленко, заступник міського голови Львова з питань розвитку:
– Понад 60% мешканців Львова практично постійно перебувають онлайн. У зв’язку з цим місто створює зручні електронні сервіси. Зокрема, на базі додатку EasyWalletUА запустили послугу для мешканців, які приходять у ЦНАПи. Сам додаток дозволяє спростити весь процес отримання адміністративних послуг. А також ресурс має ще декілька корисних функцій, наприклад, через нього можемо оплатити проїзд у електротранспорті. Система цього сервісу досить проста, адже ми просто отримуємо push-нагадування у нашому смартфоні та дізнаємось, що потрібно зробити далі. Особисто використовую додаток EasyWalletUА, зокрема для оплати проїзду в електротранспорті. Яка користь від електронних сервісів у місті? У 2018-ому до ЦНАПу звернулося понад 600 тисяч мешканців Львова – на 10% більше ніж у 2017-ому. Е-сервіси створюють для того, щоб отримувати адміністративні послуги швидко і без постійних походів у ЦНАП. Послуги стають простими, прозорими і доступними. Також електронні сервіси економлять наш час, а бюрократія не забирає багато часу. Попит на е-сервіси зростає, тому зараз колеги працюють над тим, аби потреба приходити у ЦНАП взагалі зникла, натомість все можна буде зробити у особистому кабінеті мешканця. До слова, сьогодні серед е-сервісів вже маємо електронну медичну картку. Щодо інших електронних нововведень, то одним з найважливіших буде е-квиток у транспорті.
коментарі відсутні
Для того щоб залишити коментар необхідно
0.3970 / 4.05MB / SQL:{query_count}