Львів’янки, скористайтесь можливістю і започаткуйте власну справу!

У Львові запустили спеціалізовану програму кредитування жіночого бізнесу «Women in business»

Нині розпочати підприємницьку діяльність – справа ой нелегка. Для цього потрібно мати насамперед класну ідею, попрацювати над стратегією, розробити бізнес-план, а також знайти гроші, щоб все це реалізувати. Тішить, що місто Лева активно сприяє розвитку підприємництва. Зокрема, 23 квітня було підписано договір про надання Європейським банком реконструкції та розвитку (ЄБРР) банку «Львів» пакету фінансування у розмірі 5,3 млн євро. Ці кошти передбачені для кредитування компаній під керівництвом жінок і підтримки торгівлі. Відтак Львів – перше місто в Україні, де ЄБРР запускає програму жіночого кредитування «Women in business».
«Кредити видаватимуть на термін до п’яти років, під 22-24% річних. Серед вимог до позичальниць: їхній бізнес повинен працювати бодай півроку, і бути прибутковим, а також жінка має бути в змозі повернути кредит у зазначені терміни. Максимального обмеження суми, яку банк готовий видати, немає. Загалом ця програма допоможе нам збільшити фінансування у національній валюті й видавати довготермінові кредити. Також наш банк завжди готовий надати бізнес-консультації нашим клієнтам. До слова, з мого досвіду роботи в банківській сфері, жінки-клієнти завжди виплачують кредит краще, аніж чоловіки», – зазначив голова правління банку «Львів» Ашот Абраамян.
Пакет фінансування програми «Women in business» складається із двох складових, розповів заступник директора ЄБРР в Україні Олександр Павлов.
«Перша складова – це чотирьохрічна позика, розміром 4,3 млн євро, конвертована в місцеву валюту для надання кредитів малим та середнім компаніям під керівництвом жінок. Друга – це ліміт, сумою 1 млн євро, для банку «Львів» від Програми сприяння торгівлі ЄБРР – для стимулювання міжнародної та регіональної торгівлі. Загалом програма «Women in business» працює у 18 країнах, а її фінансування наближається до позначки в 500 млн євро, у партнерстві з понад 30 банками. Ця програма вже допомогла 55 тисячам жінок-підприємиць в отриманні фінансування та консультацій», – зазначив Олександр Павлов.
Програма «Women in business» передбачає надання консультативних послуг, наставництво та довгостроковий коучинг для того, щоб забезпечити жінок-підприємиць знаннями та впевненістю у здійсненні наступних кроків. Також програма передбачає технічну допомогу, яку надаватимуть фінансовим установам для кращого обслуговування бізнесу, підпорядкованого жінкам.
«Нині у Львові вже успішно працюють бізнес-програми, спрямовані на стимулювання жіночого підприємництва. Зокрема, у місцевому бюджеті передбачено кошти для погашення відсотків за кредитами для місцевих підприємців-товаровиробників. Маємо ідею, щоб орієнтовно 50% цієї програми було використано на підтримку, власне, жіночого підприємництва. Також місто видає окремі ваучери львівським виробникам для компенсації участі в різноманітних виставках. Для юридичних осіб це, скажімо, до 20 тисяч гривень, і для фізичних осіб – до 10 тисяч. Зауважу, що завжди в пріоритеті маємо співпрацю з жінками-підприємицями», – наголосив мер Львова.
З його слів, на Західній Україні традиції жіночого підприємництва мають столітню історію. Так, перша фабрика з виробництва шоколаду була заснована, власне, жінкою ще в позаминулому столітті, і цей бізнес свого часу підтримував митрополит Андрей Шептицький.
коментарі відсутні
Для того щоб залишити коментар необхідно
6.3929 / 4.08MB / SQL:{query_count}