Рига стає ближчою

Із 2 квітня запрацює регулярний рейс авіакомпанії аirBaltic Львів – Рига – Львів. Чому цей напрям є важливим для міста Лева

За останні кілька років можемо спостерігати активну роботу Міжнародного аеропорту “Львів” ім. Данила Галицького над відкриттям нових авіарейсів. Наприклад, торік вдалося відкрити 16 нових авіасполучень. Не менш важливим досягненням є налагодження співпраці львівського летовища з провідними лоукост-компаніями – Wizz Air та Ryanair.
Нині аеропорт “Львів” продовжує працювати у напрямку відкриття нових рейсів, і ось уже 2 квітня авіаперевізник аirBaltic запустить регулярний рейс Львів – Рига – Львів, який виконуватиметься чотири рази на тиждень. Як вдалось залучити нового авіаперевізника і чому для Львова важлива спів­праця з аirBaltic, “Львівська Пошта” запитала у директора Міжнародного аеропорту “Львів” ім. Данила Галицького Тетяни Романовської.

Зі Львова до Риги, а звідти у понад 70 напрямів

Над відкриттям рейсу зі Львова до Риги працювали впродовж останніх кількох років, зазначила Тетяна Романовська.
“На кожній конференції проводили перемовини із компанією аirBaltic. Близько трьох років чекали їхнього рішення щодо запуску рейсу Львів – Рига, і півроку тому авіакомпанія таки погодила це відкриття. Насправді компанія аirBaltic є цікавою для аеропорту “Львів”. По-перше, цю авіакомпанію вважають найпунктуальнішою у світі. Тобто відсоток затримки рейсів у них найменший. По-друге, неабияк важливо, що аirBaltic поєднує і низькобюджетні, і класичні перевезення, що, власне, дозволить авіакомпанії скласти конкуренцію таким компаніям як Lufthansa, Austrian Airlines, LOT тощо. До слова, не завжди пасажири обирають виключно дешеві квитки. Іноді обирають дорожчі квитки, які передбачають комфортніші умови перельоту”, – каже Тетяна Романовська.
З її слів, авіакомпанія аirBaltic йде в ногу з часом, тому для аеропорту “Львів” було важливо розпочати з ними співпрацю.
“Уже з 2 квітня 2019-го пасажири аеропорту “Львів” матимуть можливість комфортно долетіти до Риги, а звідти й до Скандинавських країн. Аеропорт у Ризі вважається великим європейським авіаційним хабом, звідки є можливість полетіти у понад 70 напрямків. Зокрема, до Іспанії, Португалії, Франції тощо. Нині львів’яни зазвичай летять до Варшави, Вроцлава, Кракова, звідки є авіасполучення з багатьма країнами Європи. Невдовзі матимемо можливість долетіти до багатьох європейських міст через Ригу. Тішусь, що у переліку авіакомпаній, з якими співпрацює аеропорт “Львів”, з’явилась ще й класична авіакомпанія аirBaltic. Для нас це справді велике досягнення, бо раніше аirBaltic ніколи не працювала із львівським летовищем”, – наголосила Тетяна Романовська.
Рейси зі Львова до Риги виконуватимуться у вівторок, четвер, суботу та неділю. З Риги до Львова можна буде полетіти у понеділок, середу, п’ятницю та суботу. Час у дорозі – 1.55. Мінімальна вартість квитків становить 48,99 євро (1495 грн).

“Львів стане цікавою знахідкою для жителів Риги”

Туристи з Риги цікаві для Львова, бо країни Балтії для України – це ще не завойований ринок, розповіла “Львівській Пошті” у матеріалі “Львів відкритий для країн Балтії” (№11 (2126), 08.02.2019) начальник управління туризму Львівської міської ради Ліна Остапчук.
“Латвія – це країна, яка також була частиною Радянського Союзу. Тож для її громадян Україна, зокрема Львів, є цікавими з кількох причин. По-перше, жителі Латвії зможуть відвідати ті місця, де бували в молодості. Їм цікаво згадати молоді роки, побачити, як змінився Львів. По-друге, туристи, які вже побували у відомих туристичних маршрутах, побачили Париж,
 
 Тетяна Романовська
Амстердам, Берлін, Рим, інші міста, хочуть побувати там, де ще ніхто з їхніх друзів, знайомих не був. Львів часто називають останньою нерозкритою перлиною Європи, тож наше місто цікаве для таких туристів. По-третє, у Львові доволі тепла атмосфера. Колеги, які були в Ризі, розповідали, що жителі Латвії досить серйозні, що за їхньою мімікою важко здогадатися, чи їм щось сподобалося, чи ні. Ми – більш теплий та відкритий народ”, – каже Ліна Остапчук.
З її слів, Львів стане цікавою знахідкою для жителів Риги. До слова, не так давно авіакомпанія Wizz Air запустила рейс Львів – Вільнюс, і сьогодні ми спостерігаємо надзвичайно великий попит на цей напрямок.
“Завдяки рейсу Львів – Рига – Львів до нас приїжджатимуть багаті скандинави, що неабияк важливо для економіки міста. Також цей рейс допоможе у розвитку бізнесу, залученні інвестицій, бо нині Львів має бізнес-зв’язки із Данією, Фінляндією”, – наголосила Тетяна Романовська.

Авіаплани-2019 аеропорту “Львів”

“Анонси про відкриття нових рейсів у аеропорті “Львів” з’являться уже в квітні, коли полетимо на конференцію World Routes, яка відбудеться 7 – 11 квітня. Там проведемо перемовини про відкриття нових напрямків з багатьма авіакомпаніями, зокрема з Ryanair та Wizz Air. Також сьогодні погоджуємо програму, що стосуватиметься авіакомпаній, які готові здійснювати великі об’єми перевезень. Сподіваюсь, що уже у квітні отримаємо відповідь від Wizz Air, а також, можливо, від Ryanair”, – зазначила директор Міжнародного аеропорту “Львів” ім. Данила Галицького Тетяна Романовська.
У матеріалі “Побачити світ за копійки реально!” (“Львівська Пошта”, №95 (2107) за 01.12.2018 р.) Тетяна Романовська розповіла нам про напрямки, над відкриттям яких працює команда аеропорту “Львів”.
“Постійно моніторимо попит на певні напрямки, проводимо опитування у соцмережах тощо. Наразі працюємо над напрямком зі Львова до Португалії та Іспанії. Проводимо перемовини з різними авіакомпаніями: українськими, іспанськими, європейськими. І, звісно, продовжуємо роботу щодо рейсу зі Львова до Америки та Канади. Активно працюємо як з авіакомпанією МАУ, так і з американськими авіалініями. До слова, авіакомпанія Wizz Air має ідею створити дочірню компанію Wizz Air Ukraine. Якщо їм це вдасться, то з’явиться можливість відкрити ще більше рейсів зі Львова. Наприклад, до Тель-Авіва, Мадрида, Лісабона. Оскільки українському перевізнику значно легше отримати дозволи на перельоти”, – розповіла Тетяна Романовська.
Нині немає перешкод, щоби приймати туристів із США у Львові. Зазвичай туристи із США, які приїздять в Україну, спершу кілька днів проводять у Києві, тоді їдуть до Львова та в інші міста, розповіла начальник управління туризму Львівської міської ради Ліна Остапчук.
“З боку львів’ян та американців є зацікавлення у відкритті прямого авіасполучення зі Львова до Америки. Таке зацікавлення зумовлене кількома причинами. По-перше, американці дуже багато подорожують, тож їм було б цікаво відвідати саме Львів. По-друге, в Америці велика українська діаспора, для якої є важливим відкриття цього напрямку. Їм цікава Україна з погляду сучасності, а не минулого”, – зазначила Ліна Остапчук.

Подорожуй світом дешево і комфортно

“Важко виділити п’ять-десять напрямків, які користуються найбільшою популярністю серед пасажирів аеропорту “Львів”. Однозначно, що усі напрями Ryanair та Wizz Air мають дуже гарне завантаження. Зокрема, рейси Ryanair мають понад 90% завантаження, а рейси Wizz Air – понад 80%. До слова, з квітня Wizz Air навіть збільшує частотність рейсів. Їх буде збільшено у такі міста: Братиславу – з двох до трьох; Гданськ – з двох до чотирьох; Берлін – з двох до чотирьох; Вроцлав – з трьох до п’ятьох. Також у Дортмунд збільшиться кількість рейсів з двох до трьох з 19 червня 2019-го. Якщо авіакомпанія збільшує частотність рейсів, то це означає, що є попит на ці напрямки”, – розповіла директор Міжнародного аеропорту “Львів” ім. Данила Галицького Тетяна Романовська.
Загалом нині зі Львова маємо п’ять рейсів авіакомпанії Ryanair та ще 10 – Wizz Air. Зокрема, Ryanair літає зі Львова до Кракова, Варшави, Дюссельдорфа, Меммінгена та Лондона, а Wizz Air літає до Копенгаґена, Вільнюса, Берліна, Дортмунда, Франкфурта, Лондона, Вроцлава, Гданська, Катовіце та Братислави.
“Ці лоукост-компанії мають певну специфіку: якщо купувати квитки на їхні напрямки за місяць-два, то ціна нижча, а якщо брати квитки, скажімо, на завтра, то вартість значно вища. До слова, Ryanair і Wizz Air іноді влаштовують розпродаж на вихідних – 20-30% знижки на квитки. Загалом середня ціна на квитки у Ryanair – 19-29 євро, а у Wizz Air вартість дещо вища – 1500-2500 гривень. Однак є й вищі ціни – по 29, 39, 49 євро – усе залежить від напрямку. Загалом на кожен напрямок можна знайти хорошу ціну. Потрібно лише відслідковувати інформацію на сайтах авіакомпаній. До слова, квитки у Ryanair розкуповують дуже швидко”, – розповіла “Львівській Пошті” у матеріалі “Побачити світ за копійки реально!” (№95 (2107) за 01.12.2018 р.) Тетяна Романовська.


Онлайн-платформи, які допоможуть організувати мандрівку

Ми звикли відмовляти собі у можливості побачити інші країни світу, бо думаємо, що організувати подорож надто важко і дорого. Насправді нині є безліч можливостей побачити світ за копійки. “Львівська Пошта” зробила добірку онлайн-ресурсів, які збирають усю інформацію про подорожі, квитки, житло за кордоном в одному місці. Оновлюйте їх бодай раз у день, і неодмінно знайдете бюджетну, а головне цікаву ідею для мандрівки!
LowcostAvia.com.ua – сайт, на якому зібрана різноманітна інформація стосовно дешевих подорожей Європою та світом: дешеві авіаквитки, акційні пропозиції авіакомпаній, знижки на проживання у готелях та квартирах, дешеві автобусні квитки тощо. Загалом там знайдете багато ідей для недорогих і цікавих подорожей.
momondo –  туристична метапошукова система, яка допоможе знайти та порівняти ціни на авіаквитки, проживання, оренду автівок та інші туристичні послуги. На цьому ресурсі представлені пропозиції багатьох компаній. Тож обираєте варіант, який вас влаштовує, а далі сайт перенаправляє безпосередньо на сайти агентств та авіакомпаній, які займаються продажем послуг. До слова, цей ресурс оцінює привабливість авіаквитків, виходячи із вартості перельоту та часу у дорозі.
SkyScanner – система пошуку інформації, яка порівнює ціни на авіаквитки. Серед додаткових можливостей – порівняння цін на квитки до будь-якого обраного напрямку впродовж місяця, щоб користувач зміг обрати найбільш вигідний варіант.
GoEuro – пошукова система для подорожей у Великобританії та Європі. Цей ресурс також порівнює ціни на квитки у потягах, автобусах та літаках від понад 600 компаній.
“Подорожувати Європою за 1 євро, добратись в Америку за 75 доларів або в Азію за 200, жити у чотиризірковому готелі за 20 євро – усе це реально! Такі ціни справді траплялись мені! І не потрібно ніяких знайомств і везіння. Потрібно лиш кілька разів на день оновлювати сайти, що збирають інформацію про дешеві авіаквитки, житло, круїзи тощо. Звісно, якщо ви хочете дешеві квитки, наприклад, у Париж, то варто буде чекати кілька місяців, щоб знайти їх. Інколи знаходжу квитки за смішною ціною. Тож навіть якщо не планувала найближчим часом відвідати цю країну, то все одно купую квиток і планую подорож. Бо ж гріх не купити квиток з Варшави до Португалії за 300 гривень!” – розповідає львів’янка Олеся Павлюк, яка уже відвідала 41 країну світу.
З її слів, відстежувати дешеві ціни на авіаквитки, круїзи, житло можна на таких сайтах: Vandrouki (ukr, by, rus), 1001idea. Також дівчина веде власний блог про подорожі – instagram.com/with.olesia/.

коментарі відсутні
Для того щоб залишити коментар необхідно
12.8921 / 4.19MB / SQL:{query_count}