Пропозиції для бійців

Під час реабілітації учасники бойових дій зі Львова та області можуть безкоштовно кататись верхи на конях, долучатись до походів в гори, малювати, вчити англійську мову чи грати у футбол

фото: Львівський центр надання послуг учасникам бойових дій (4)
Після повернення з війни хлопцям, які воювали, важко одразу повернутися до звичного життя. Їм непросто повертатись на роботу, проводити час із сім’єю, зустрічатися з друзями. Психологи-практики підтверджують: важливо звернути увагу бійців на щось приємне: походи, екскурсії, тренінги, спорт. Щоб дати зрозуміти, що життя після війни триває.
У Львові з роками таких безкоштовних пропозицій як для самих учасників бойових дій,, так і для членів їхніх сімей лише більшає. Зокрема, бійці можуть звернутись за подібними послугами у Львівський центр надання послуг учасникам бойових дій або ж у центр “Фенікс”.
“Звертаючись до нас, бійці більше шукають можливість, де можна залучити до навчання, відпочинку своїх дітей, а ще стали частіше цікавитись  заходами, які розраховані на сім’ї. Тижнями раніше вперше ми організували для сімей бійців прогулянку Львовом. Надалі у планах маємо організувати й туристичні поїздки Львівщиною та іншими краями”, – каже Софія Дубик, фахівець із зв’язків з громадськістю та пресою Львівського центру надання послуг учасникам бойових дій.
Що потрібно для того, аби скористатись іншими пропозиціями та куди звертатись – далі у матеріалі.

Реабілітація за допомогою іпотерапії, англійської або тренінгів

Тиждень тому Львівський центр надання послуг учасникам бойових дій запустив проект “Верхи у майбутнє” для учасників АТО/ООС з інвалідністю, а також ветеранів, які потребують психологічної допомоги у адаптації. Проект передбачає заняття з іпотерапії. Тренерами є іпотерапевти з Полтавщини Василь Ірха та Олександра Хандогіна. До цього часу вони  проводили подібні заняття з ветеранами у Полтаві. Минулого тижня уже пройшло перше пробне заняття для усіх охочих (захід відвідало два десятки учасників) на території відпочинкової бази “Бухта Вікінгів”, що поблизу Львова. Надалі групи будуть менші – по чотири-п’ять осіб. Курс іпотерапії складатиметься із п’яти занять.
“Долучитися до цієї програми можуть лише учасники бойових дій з інвалідністю або ті, які потребують корекцію психоемоційного стану. Щоб взяти участь, потрібно попередньо зателефонувати до нас та записатися спочатку на співбесіду до нашого психолога”, – зауважує Софія Дубик.
Кількість місць обмежена, та ще можна долучатись, каже співрозмовниця. Телефонуйте за номерами: (032) 254-61-16, +38 (067) 962-83-25, +38 (063) 434-65-46 або +38 (050) 788-72-38.
До слова, іпотерапія – це метод лікування, заснований на взаємодії людини зі спеціально навченим конем, адаптованим до можливостей хворого в опануванні верхової їзди. Іпотерапія використовується як метод реабілітації ветеранів у різних раїнах світу, має ефективні результати.
Роками у стінах центру працює Speaking Club (Розмовний клуб. – “Львівська Пошта”), який веде американський волонтер. Він проводить свої заняття виключно іноземною мовою, тому вони розраховані на тих, хто вже має деякі знання англійської і зможе принаймні зрозуміти урок.
Є й інша можливість безкоштовно вивчати англійську мову дітям загиблих учасників бойових дій і самим же бійцям на інвалідному візку. Для них заняття проводять викладачі львівської школи англійської мови My English. Уроки для бійців на інвалідному візку проходять щотижня у вівторок та четвер о 12.00 в приміщенні Львівського центру надання послуг учасникам бойових дій, що по вул. Пекарській, 41.
“Навчання стартувало на початку березня, група майже сформована, але учасники бойових дій з інвалідністю у візку можуть ще долучатись”, – веде далі Софія Дубик.
Ця ж школа організовує уроки англійської і для дітей загиблих учасників бойових дій. Дітей у групи ще добирають. Як писала “Львівська Пошта”, учасників курсу формуватимуть за трьома віковими групами: 3 – 5 років (група до шести осіб), 6 – 10 років (група до восьми осіб) та 11 – 14 років (група до восьми осіб). Дітей навчатимуть за авторською методикою, яка базується на основі викладання оксфордської та кембриджської систем. Також передбачено повне забезпечення навчальними матеріалами. Орієнтовний графік проведення занять: понеділок або середа – 14.30, 15.30 та вівторок або четвер – 14.30, 15.30. Для додаткового розвитку розмовної англійської щоп’ятниці о 17.00 можна відвідати мовний клуб.
Окрім того, учасники АТО/ОСС та члени їхніх сімей можуть відвідувати в центрі тематичні тренінги.
“Переважно це тренінги на тематику ведення власного бізнесу, справи. Це практичні заняття з прикладами. Їх організовуємо раз на тиждень. Варто відслідковувати анонси на нашій Facebook-сторінці. Під ними одразу даємо посилання на реєстрацію”, – пояснює Софія Дубик.

Походи в гори, гра у теніс, футбол 

У квітні в центрі планують провести турніри з настільного тенісу серед учасників бойових дій. Наразі шукають охочих долучитись. Про дату та інші подробиці щодо проведення турніру повідомлять індивідуально кожному, хто заповнить реєстраційну форму. Поки ведуться перемовини щодо приміщення. Але у цей час вже можна реєструватись, написавши на Facebook-сторінку центру.
Ще один захід, який збирає чимало охочих – гра у футбол. Центр ініціював створення футбольної команди “Крила АТО” за участю військовослужбовців та демобілізованих. Команда бере участь у всеукраїнських змаганнях з футболу, де грають інші подібні команди. Раніше тренування для гравців проводили щотижнево. “Футбольна команда “Крила АТО” постійно шукає хлопців, щоб просто пограти у футбол. У закритому приміщенні тренування проводять в Рясному, а у районі Південного – грають на відкритому полі. Якщо є бажання долучитись до команди, можна теж нам  писати або дзвонити”, – зазначає Софія Дубик.
З інших цікавих заходів, у квітні-травні центр організовуватиме походи в гори на два-три дні з ночівлею та наметами. Учасники бойових дій у супроводі бійців підніматимуться на вершини гір. Вже розроблені маршрути, але поки подробиць не розголошують. Реєстрацію відкриють ближче до самої події. Участь у таких походах для учасників АТО/ОСС безкоштовна. До слова, торік двічі організовували походи в гори, зокрема, на Боржаву. Цього року маршрути не повторюватимуть.
Учасників бойових дій, добровольців, волонтерів не лише зі Львова запрошують долучатись до проекту Nomad.live. Участь є безкоштовною.
“Головною ідеєю проекту є реабілітація бійців, які повернулися з війни, власне, через походи в гори. Це така собі “горотерапія”. Автором ідеї та проекту Nomad.live є Віталій Дячук, учасник бойових дій і волонтер. Сам проект створили небайдужі люди та кілька спонсорів, які перекривають витрати на транспорт, харчі тощо. Додам, що за результатами опитувань, які проводить  наш координатор проекту Ольга Олександрівська, після повернення з походів більшість опитаних зазначають позитивний вплив таких походів на психоемоційний стан та кажуть, що хочуть частіше долучатись до подібних походів”, – каже гід Орест Рись.
Серед напрямків учасники проекту обирають Боржавський хребет, Чорногорський, Ґорґанський, Мармароський. Інші подробиці за телефоном: +38 (093) 995-67-74 (Ольга Олександрівська).

Арт-терапія для військових

Львівський центр “Фенікс”, який став осередком реабілітації військових, що на вул. Кульпарківській, 95, теж запрошує до себе бійців. Тут є спортзал із різними тренажерами, більярдний стіл. Окрім того, відвідувачам центру готові надати фахові консультації, зокрема, психологи. Центр працює щодня, окрім суботи та неділі, з 09.00 до 16.00. Волонтери цього закладу кажуть, що готові у будь-який час за потреби організувати арт-терапію з відомим художником-іконописцем Левком Скопом.
“Це те, що ми постійно робимо. Писати можна мені у соціальні мережі, ми одразу ж готові організувати захід, знайти приміщення. З цим проблем немає”, – каже нашому виданню Марія Петришин, волонтерка.
Зі слів співрозмовниці, у найближчий час у центрі “Фенікс” діти з особливими потребами малюватимуть особливих ангелів для особливих воїнів.
А 14 квітня волонтери центру “Фенікс” організовують у військовому храмі Стрітення Господнього ЛА УГКЦ (вул. Клепарівська, 30-а) масштабний захід “Хресна дорога України” на підтримку полонених та їхніх родин. Захід пройде за участі отців, бійців та їхніх родин, а також волонтерів, можливо, і представників влади. Усі охочі можуть теж долучитись. “Біля церкви буде виставлено 14 стацій, кожна з яких уособлюватиме знакові події впродовж останніх п’яти років на території нашої держави: Майдан, Крим, Донецький аеропорт, Дебальцеве, Іловайськ. До кожної стації наші волонтерки пишуть вірші. Ще складатимемо певний алгоритм цього заходу і згодом повідомимо інші подробиці. Але загалом це має бути дуже гарно”, – резюмує нашому виданню Марія Петришин.

Бійці організовують літні табори для дітей

Олександр Чуб, доброволець, один із організаторів дитячих таборів “Строкаті Єноти”, запрошує дітей віком від 9 до 18 років вже цього літа поринути в атмосферу справжніх літніх пригод на схилах Дністровського каньйону, у таборі на території села Уніж. Цього літа команда організовує чотири табори: 17 – 26 червня, 8 – 17 липня (для дітей учасників бойових дій участь безкоштовна, за підтримки Міністерства молоді та спорту України) та 29 липня – 7 серпня (спільний табір з International Children’s University ICU) і останній заїзд 23 – 26 серпня. 
В програмі таборів: спортивні ігри (футбол, волейбол, хокей на траві, тач-регбі), основи гірського туризму, основи самозахисту, заняття єдиноборствами в стилі “вільний бій”, основи виживання на природі та диких умовах, основи гірського туризму, основи надання домедичної допомоги, основи тактичної підготовки. А також заняття з історії, інтелектуальні ігри, брейн-ринги, читання та обговорення книг, творчі заняття з живопису, арт-терапії, виготовлення хенд-мейд іграшок та оберегів. 
Вартість: для дітей з родин загиблих та важкопоранених учасників бойових дій – безкоштовно; для дітей учасників бойових дій – 3500 грн; для дітей та дітей з прифронтових зон та вимушених переселенців – 4000 грн; для всіх інших – 5000 грн. За подробицями можна звернутись за тел.: (098) 736-72-14 або (097) 755-21-66.

Віктор Баранник, учасник бойових дій, співзасновник альпшколи-агенції Freetour:
– Пригадую, коли повернувся з війни, то зрозумів, що не хочу повертатись до попередньої роботи і в той час шукав себе. Була можливість, і я самостійно шукав, активно відвідував тренінги, курси, які організовували у Львові для бійців. Зокрема, такі тематичні заходи організовували при Львівській політехніці, Бізнес-школі УКУ в Центрі надання послуг учасникам бойових дій. Там познайомився з цікавими людьми, а з часом знайшов і те, чим хочу займатись – маю власну справу, альпшколу-агенцію Freetour. Разом з інструкторами навчаю людей, зокрема і початківців, альпінізму і організовую сходження на вершини: Карпат, Кавказу, Альп, Гімалаїв, Паміру. Беру участь у проекті Veterans Go, метою якого є показати гірські вершини учасникам бойових дій з інвалідністю. Рекомендував би й іншим бійцям на дозвіллі мандрувати горами. Але я спортсмен і розумію, що не для всіх такий ритм життя підходить. До речі, торік брав участь у Школі лідерства для учасників бойових дій. Під час навчання одне із завдань, яке ми мали виконати – напрацювати групою свій бізнес-проект. Знайти кошти і його втілити. На Водохреща ми групою організували благодійний ярмарок, де ветерани-підприємці продавали власні вироби - сувеніри, одяг, випічку та інше, у такий спосіб зібрали трохи коштів. В травні, коли почнеться сезон подорожей, маємо організувати похід на найвищу вершину Львівщини – гору Пікуй. Зокрема, й бійці зможуть безкоштовно долучитись до походу. Також бійці ще можуть відвідати той проект, у якому і я брав участь, “Україна – Норвегія” у Львівській політехніці. Це програма для військових, які хочуть опанувати новий фах. Головними координаторами з боку Норвегії є Університет Норд, а від України – Міжнародний фонд соціальної адаптації. У Львові тренери цього проекту готують за напрямком “англійська мова та телекомунікації”. Навчання є безкоштовним.
Володимир Скоростецький, військовий журналіст:
– Війна – серйозний і важкий епізод у житті бійців, але життя після повернення продовжується. Від темпераменту самого ж бійця залежить, чи захоче він після повернення уже на мирній території щось змінити для себе. Важче, коли особа не зацікавлена в здоровій адаптації або оточення не підтримує його. Я й сам долучався до двох програм, які пропонував для бійців Львівський центр надання послуг учасникам бойових дій. Зокрема, відвідував заняття англійської та був присутнім на уроках з іпотерапії. Дійсно, після таких занять відчуваєш легкість у собі, це допомагає розвантажити думки. Допомагають й заняття спортом: практикую біг та відвідую зал. Насправді у Львові є чимало реабілітаційних програм. Зокрема, можна навідатись у центр “Фенікс”. Хто має проблеми з хребтом, можна на тренажерах позайматись. Так само ГО “Союз Ветеранів Десанту” має свій спортивний зал, вони завжди чекають на нових учасників, які можуть долучатись до спортивних програм і практично з нуля почати займатись спортом. Варто відслідковувати стрічку в Facebook, де клуби за інтересами запрошують учасників ООС (АТО). Головне, щоб бійці мали бажання! Наприклад, вони можуть відвідати уроки фотографії, де Сергій Толочко пропонує навчитись знімати на мобільний телефон так само якісно, як і професійною фотокамерою. Чи можна натрапити на пропозиції, де навчають на гідів або ж пропонують відправитись в гори.
коментарі відсутні
Для того щоб залишити коментар необхідно
0.7480 / 4.24MB / SQL:{query_count}