Чисте довкілля – чиста совість!

На Львівщині розпочався місячник озеленення та прибирання, а в мережі набуває популярності екоакція #trashtag

фото: архів
Весна – чудова пора, щоб почати генеральне прибирання дому, вулиці, улюбленого парку, лісу чи берега водойми, а також висадити дерева чи кущі, які стануть не лише прикрасою, а й користю для нас. Сьогодні ми приберемо та озеленимо довкілля, а завтра будемо жити у чистій країні. Для того, щоб до великодніх свят привести до ладу Львівщину, традиційно розпочався місячник озеленення, прибирання та благоустрою. А в соціальних мережах все більшої популярності набуває екологічний флешмоб #trashtag, користь від якого важко переоцінити.

Зробімо область чистою

З приходом весни на Львівщині розпочався місячник озеленення, прибирання та благоустрою, який триватиме до 18 квітня. Напередодні великодніх свят у Львівській облдержадміністрації мешканців Львівщини закликають присвятити свій вільний час покращенню стану довкілля та благоустрою у своєму населеному пункті.
На сайті ЛОДА зазначають, що кожен громадянин може зробити корисну справу для довкілля і зайнятися озелененням, очищенням джерел, збереженням природно-заповідних об’єктів, упорядкуванням сміттєзвалищ, поліпшенням естетичного та санітарного стану прибудинкових територій чи громадських просторів.
Також згаданий вище місячник має заохотити мешканців Львівщини організовувати екологічні міні-акції, аби гуртом прибрати територію чи висаджувати зелені насадження у власному дворику, на вулиці, біля під’їзду будинку тощо. У ЛОДА впевнені, що ваш приклад такої діяльності спонукатиме інших до збереження довкілля.
У межах місячника озеленення, прибирання та благоустрою 13 квітня відбудеться загальнообласна толока. Департамент екології та природних ресурсів Львівської ОДА закликає підприємства, установи, організації, мешканців області активно долучатися до цієї акції. У цей день на Львівщині прибиратимуть прибудинкові території, парки, сквери, алеї, проведуть упорядкування водойм, а також висадять нові зелені насадження та ліквідовуватимуть несанкціоновані сміттєзвалища.

Дбати про природу – завжди в моді

Дбати про довкілля – модно. Сьогодні Інтернет підкорює флешмоб #trashtag, який спрямований на прибирання території біля будинків, у лісах, парках, поблизу водойм тощо. Для того, щоб взяти участь у ініціативі необхідно сфотографувати місцевість, яка потребує прибирання та зробити другу світлину після того, як приберете локацію. Також учасники акції фотографують зібране сміття, кількість якого часто вражає. Згодом ці фото треба опублікувати на своїй сторінці у соціальній мережі та додати хештег #trashtag.
Флешмоб популяризує дбайливе ставлення до природи серед користувачів різних соціальних мереж, зокрема серед молоді. У мережі акцію називають дуже корисною і важливою, а також активно підтримують її, адже сьогодні проблема сміття, зокрема пластику, стоїть у світі дуже гостро. Нині флешмоб підтримують уже на всіх континентах планети, а кількість публікацій з хештегом #trashtag у соціальній мережі Instagram перевищує 39 тисяч.

Ініціативу підтримують!

Ініціативу #trashtag підтримали у всьому світі, а сьогодні вона масово набуває популярності в Україні. Люди різного віку і статусу охоче прибирають забруднені території: парки, ліси, джерела, заздалегідь зробивши фото.
Нещодавно в Україні у акції взяли участь кияни і гості столиці, студенти, журналісти, а також акторка театру і кіно Римма Зюбіна, яка опублікувала результат прибирання на свої сторінці у Facebook.
Студентки Львівського національного університету ім. І. Франка Наталя Попадинець і Марія Гринаш також підтримують #trashtag, вже на цих вихідних разом з друзями прибиратимуть територію біля лісу в селі Страдч, де вони часто гостюють у подруги. Зі слів дівчат, після прибирання ця локація стане чудовим місцем відпочинку.
“Дізналась про флешмоб у Фейсбуці. Одразу розповіла про нього подругам і ми почали планувати нашу міні-акцію. Вирішили без вагань взяти участь у ініціативі, бо вона корисна і завжди актуальна. Ми маємо завжди дбати про довкілля, бо нам в ньому жити. Хочеться, щоб якомога більше людей долучилося до #trashtag”, – розповідає Наталя Попадинець, студентка факультету журналістики ЛНУ ім. І. Франка.
Співрозмовниця зазначає, що також із подругами хочуть висадити декілька дерев, проте для цього їм потрібно ресурсів більше ніж для прибирання. Натомість прибирання забрудненої місцевості студентка вважає менш затратною стравою і впевнена, що обмежуватись лише одним прибиранням у згаданому вище флешмобі не можна.
“Мені неприємно бачити сміття на вулицях мого міста чи місць, де я відпочиваю з друзями. На жаль, деякі люди не поважають ні себе, ні інших і засмічують довкілля. Ми з подругами вирішили взяти участь у акції, бо готові витратити свій час для того, щоб поблизу лісу, у якому любимо відпочивати не було сміття”, – розповідає Марія Гринаш, студентка факультету педагогічної освіти Франкового вишу.
Студентка додає, що для прибирання їм потрібно небагато: добрий гумор, хороша погода, сміттєві пакети та кілька пар рукавиць.
Дівчата мають ще одну мету, окрім прибирання: вони з друзями хочуть показати людям, що подолати певні проблеми можна власними силами, а не чекати допомоги від когось. Студентки впевнені, що зміни потрібно починати з себе та зі своєї діяльності.
“В дитинстві, коли пасли худобу, частенько чистили це джерело, старі люди казали, що то добре, бо піде дощ. На жаль, я рідше почав навідуватись у село, джерельце стало занедбаним. Сьогодні ніби на 10 років назад повернувся.
P.S. Не питай, що країна зробила для тебе, скажи, що ти зробив для країни.
#trashtag”, – опублікував на своїй сторінці в соціальній мережі користувач Facebook Володимир Чапай.
Чоловік почистив джерело у своєму рідному селі та опублікував результат своєї роботи. “Львівській Пошті” він розповів, що спочатку не знав про флешмоб, а просто зробив добру справу. Хештег #trashtag йому згодом порадили поставити друзі, адже Володимир Чапай навіть не здогадувався, що бере участь у популярній акції. Співрозмовник вважає, що робити такі справи варто не лише у рамках певної акції.


Олег Синютка, голова Львівської ОДА:
– Є у нас, українців, така гарна традиція: навесні перед великодніми святами приводити свої оселі та господи до ладу. Дуже добре, що такий звичай зберігся до наших часів у вигляді ініціативи, яку підтримують громади і, звичайно, українська держава. Дуже хочеться, щоб впродовж наступного місяця, коли усе розквітатиме, люди долучилися до прибирання та озеленення довкілля. Така весняна пора – це ідеальний час для висаджування дерев та наведення ладу загалом. Чудово, коли молодь також підтримує такі корисні для довкілля ініціативи, адже це означає, що добра і позитивна традиція весняного наведення ладу передається з покоління в покоління. Було б дуже добре, якби молоді люди також взяли участь у місячнику озеленення, прибирання та благоустрою. Хочеться, аби мешканці Львівщини зробили все можливе, щоб наша область і наша країна виглядали якнайкраще. Переконаний, що тут ми маємо стати прикладом для інших областей.
Дмитро Скрильніков, голова ГО “Бюро екологічних розслідувань”:
– Весняні прибирання – це добре, правильні та потрібні заходи, які є частиною української культури і які можна пов’язувати з Чистим четвергом. Проте варто розуміти, що коли ми прибираємо і робимо користь для довкілля, то виконуємо роботу комунальних служб, які вже отримали кошти за це. Сьогодні школярі, студенти чи активісти приводять до ладу парки, якими мають займатися комунальні служби, що отримують бюджетні кошти. Справді добре, що українці хочуть зберігати чистоту в своїй країні, проте варто уважно вибирати територію для прибирання. В Україні є національні, регіональні парки, у яких нема ресурсів, щоб забезпечити очистку всієї території. Також у нас є території, на яких важко встановити власника чи відповідальну людину, де немає кому навести лад. Спрямувати своє бажання допомогти довкіллю, гадаю, варто саме у вищезгаданих місцях. Можу порадити робити прибирання у певних місцях регулярно та уважно поставитись до того, куди це сміття потрапить і чи не принесе воно ще більше шкоди у новому місці. Також нагадую, що категорично не можна спалювати сміття, що часто роблять люди після прибирання. Коли ми палимо сміття, то перетворюємо його в токсичний дим, яким дихатимуть усі навколо. Вважаю, що, роблячи таку корисну справу для довкілля, маємо розуміти важливість таких дій, а не лише робити фото для соцмереж.
коментарі відсутні
Для того щоб залишити коментар необхідно
0.7953 / 4.15MB / SQL:{query_count}