Транспортні новації

Які нововведення в електротранспорті підготували для львів’ян з початком весни

фото: Олег Огородник (2)
ЛКП “Львівелектротранс” підготував для містян кілька нововведень, що мають зробити користування електротранспортом зручнішим і полегшити транспортну ситуацію у Львові. Завдяки кільком експериментальним трамвайним маршрутам та новій ще простішій безконтактній системі оплати у електротранспорті, обіцяють, що їздити у громадському транспорті стане комфортніше.

Оплачуємо за проїзд по-новому

Тепер львів’янам необхідно 10-15 секунд, щоб оплатити проїзд в електротранспорті. У Львівелектотрансі встановлюють Bluetooth-систему оплати проїзду, яка, обіцяють, буде простішою та зручнішою. Такі нововведення ведуть місто у напрямку Е-квитка, запевняють у Львівській міськраді. Скористатися сервісом можна вже сьогодні у тролейбусах №2 і №9.
“Зараз вже змінений підхід до оплати проїзду в транспорті. Сьогодні презентуємо вперше в країні кардинально нову систему оплати проїзду, яка не потребує того, щоб підходити до QR-коду чи валідатора. Потрібно лише мати з собою смартфон і завантажену програму. Така оплата займає мінімум часу і є дуже зручною”, – розповідає Андрій Москаленко, заступник міського голови з питань розвитку.
Андрій Москаленко вже протестував технологію. Він запевнив, що сервіс надійний і обдурити датчики неможливо. Також додав: ми відходимо від паперових квитків та готівки у транспорті.
“Bluetooth-система оплати проїзду – це українська розробка компанії JetBeep, яку ми впроваджуємо спільно з компанією EasyPay. Датчики для безконтактної та зручної оплати вже встановлені у тролейбусах № 2 і № 9. У самому транспорті датчик непомітний”, – розповідає Олексій Даців, співзасновник компанії, молодого українського стартапу JetBeep.
Олексій Даців додає, що співпраця мерії та його компанії триває менше року, проте вже має свої плоди. Львів – це перше місто, де випробовуємо технологію, проте, він гадає, незабаром відбудеться поширення Bluetooth-системи оплати проїзду і в інших містах. Чоловік додав, що до другого кварталу, до квітня, у Львові можна впроваджувати єдиний квиток в комунальному транспорті, з яким можна буде здійснювати пересадки, зокрема і в комунальних автобусах.
“Щоб скористатися нововведенням, необхідно лише мати смартфон, встановлений на ньому додаток EasyWallet Ua та увімкнений Bluetooth”, – запевняє співзасновник компанії-розробника. – Коли ви заходите в електротранспорт, у вашому телефоні з’являється повідомлення, яке питає у вас дозвіл про оплату проїзд. Якщо ви підтверджуєте оплату, то система з’єднується з телефоном, вам приходить повідомлення, що квиток оплачений. Контролерові ви можете показати це повідомлення, що підтверджує вашу оплату. Також на відстані 2-3 сантиметрів вашого смартфона від смартфона контролера відбувається валідація, тобто контролер бачить ваш квиток”.
В’ячеслав Кокошко, директор ЛКП “Львівелетротранс” розповів, що зараз розраховують на щотижневе встановлення датчиків для Bluetooth-оплати проїзду у електротранспорті Львова, зокрема у нових трамвайний маршрутах, які розпочнуть курсувати на початку березня.

Експериментальні трамвайні маршрути

З 5 березня ЛКП “Львівелектротранс” запускає новий експериментальний трамвайний маршрут №4, який пролягатиме від Залізничного вокзалу до Сихова.
В’ячеслав Кокотко зазначив, що такий трамвайний маршрут покращить комфорт і якість проїзду в громадському транспорті та розвантажить інший транспорт, який курсує цим маршрутом.
Трамвай №4 сполучатиме пл. Двірцеву та вул. Вернадського. На маршруті курсуватиме вісім вагонів з інтервалом 11 хвилин. Загальна протяжність маршруту – понад 18 км. Час рейсу – 43 хв.
А вже 7 березня експериментальний трамвайний маршрут №5 вирушить з вул. Промислової до Академії мистецтв. На маршруті їздитимуть німецькі трамваї, придбані торік. Загалом курсуватиме п’ять вагонів.
ЛКП “Львівелектротранс” запускає цей маршрут, аби покращити транспортне сполучення зі станцією Підзамче.

Квиток за 5,50

Вже цього тижня “Львівелектротранс” вводить електронний квиток, вартість якого становитиме 5 грн 50 коп., про це повідомляє В’ячеслав Кокошко. Час дії такого квитка на смартфоні збільшиться до півтори години, а також з ним можна буде здійснювати пересадки на електротранспорт. У електронному квитку за 5 грн час поїздки становить одну годину.
В’ячеслав Кокошко також нагадав про електронні проїзні у електротранспорті міста: денний (15 грн), триденний (40 грн), пільговий (80 грн), місячний (150 грн), тримісячний (420 грн). Придбати будь-який електронний проїзний можна на сайті ЛКП “Львівелектротранс”.

Проста оплата через Bluetooth:

1. Завантажуємо додаток EasyWallet UA з Play Market (для Android) або з Appstore (для IOS).
2. Створюємо свій обліковий запис.
3. Прив’язуємо до нього свою картку (або кілька карток), з якої здійснюватиметься оплата.
4. В електротранспорті вмикаємо Bluetooth і мобільні дані. Програма запропонує здійснити платіж.
5. Після підтвердження платежу, на екрані з’являться дані про оплату та штрих-код, який зможе відсканувати контролер під час перевірки.
коментарі відсутні
Для того щоб залишити коментар необхідно
6.5946 / 4.12MB / SQL:{query_count}