Боротьба за поліклініку для дітей. Львів'яни просять допомоги в міськради

Вже другий лютневий вихідний мешканці Стрийської та прилеглих вулиць провели на зборах біля дитячої поліклініки. Цього разу збирали підписи під зверненням до Львівської міської ради

Медичний заклад на Стрийській, 61 залишається на межі закриття, і якщо Львівська міськрада не візьме приміщення поліклінічного відділення на свій баланс, то більше 3 тисяч малюків будуть змушені  відвідувати лікаря за 5 кілометрів від дому. Оскільки найближче відділення є лише на Симоненка.
“Дізнались про проблему зі ЗМІ. Ще 24 січня цього року головний лікар 2 міської поліклініки отримала листа про те, що буде проведений аукціон, тобто приміщення, яке вони орендували у Міністерства оборони, будуть продавати. Якщо придбають його через аукціон, то будуть змушені переїхати”, – розповідає громадський активіст ГО “Рідний Сихів” Володимир Гой, який і почав займатись цією проблемою.
Мешканці  в соцмережах об’єднались і вирішили це питання врегульовувати самотужки. Мама Світлана Кузяєва прийшла на збір підписів з двома дітьми семирічного і трирічного віку. “Для нас це відділення є надзвичайно важливим. Тут є всі спеціалісти, які нам потрібні. Кваліфіковані педіатри та вузькі спеціалісти (хірург, невропатолог), є фізіотерапевтичний кабінет, кабінет щеплень, медична лабораторія та кабінет масажу. Цього достатньо, не доводиться додатково їздити десь на огляд. Живемо поруч, і для нас це є основною причиною, чому ми сюди прийшли. Адже коли діти хворіють, шукати, де б оглянули дітей буде вкрай складно”.
Зареєстрували петицію на сайті міськради, яка лише за тиждень вже набрала половину голосів. На вихідних, 16 – 17 лютого, зібрали 1257 підписів. Їх скерували в Кабмін разом зі зверненням мешканців до прем’єр-міністра Володимира Гройсмана. В уряді відреагували блискавично. Упродовж трьох днів звернення розглянули і забрали приміщення зі списку про продаж.
“Як мешканець мікрорайону, малюком ще відвідував цей медичний заклад. І не хочу допустити його закриття. Попри те, що приміщення зняли з аукціону, воно є все ще на балансі Міністерства оборони. Всі витрати по догляду за цим приміщенням будуть далі йти з міського бюджету, але власником буде Міноборони. І цілком реально, що колись його таки продадуть. Бо договір оренди складений таким чином, що поліклініку можна виселити в будь-який час”, – продовжує Володимир Гой. “Тепер збиратимемо підписи мешканців про звернення до Львівської міськради, до депутатів, аби на найближчому засідання 7 березня вони звернулись до уряду про передачу цього приміщення на баланс міста Львова”.
Механізм передачі приміщення на баланс міськради, за словами громадських активістів, є нескладним. Потрібне лише звернення міськради до Міністерства оборони, а тоді уряд його розгляне. За словами юриста і громадського активіста ГО “Українська стратегія” Юрія Мартинюка проблем з Кабміном не повинно бути, там обіцяють повне сприяння.
“Щоб отримати цей об’єкт у власність територіальної громади, міська влада з того часу не зробила жодних офіційних кроків. Це питання в управлінні охорони здоров’я зобов’язані були тримати на контролі. Міська влада має всі можливості звернутися до Міноборони і уряду з проханням передати у власність міста цей об’єкт для того, аби тут залишилась поліклініка. Для цього необхідно звернення Львівської міської ради, що вона готова отримати приміщення на баланс шляхом передачі з державної власності в комунальну власність. Зважаючи на швидку відповідь уряду стосовно цієї проблеми, ми бачимо повне сприяння з боку держави”.
Андрій Семенків

коментарі відсутні
Для того щоб залишити коментар необхідно
0.6846 / 4.08MB / SQL:{query_count}