У Львові в березні відбудеться другий експортний форум

За результатами 2018-го Львівщина займає сьоме місце в Україні за обсягами експортних поставок

У Львові, 14 березня, у Дзеркальній залі Палацу Потоцьких відбудеться другий експортний форум, який збере великих експортерів, представників влади, дипломатичних установ, представників впливових міжнародних організацій. 
Перший форум відбувся торік і був успішним. Організатором заходу є Львівська торгово-промислова палата, яка традиційно підтримує вітчизняних експортерів та постійно розвиває цей напрямок діяльності.
 
  Дмитро Афтанас
“Підтримка експорту для Львівщини давно є пріоритетним напрямком діяльності як органів влади, так і бізнес-середовища області. Львівська торгово-промислова палата, розуміючи важливість цієї сфери, створила Центр підтримки експорту, регулярно проводить навчально-тренінгові заходи для підприємств регіону, залучає для навчання і консультування кращих українських і зарубіжних експертів, – зазначає Дмитро Афтанас, президент Львівської торгово-промислової палати. – Ми також співпрацюємо з міжнародними проектами у сфері підтримки експорту, скажімо, з “Європейською Мережею Підприємств” (European Enterprise Network, EEN) – найбільшою в Європі мережею підтримки підприємництва, яка працює в рамках Програми ЄС “Конкурентоспроможність підприємств малого та середнього бізнесу (COSME)”.
З його слів, Львівщина є одним з лідерів у створенні сприятливого середовища для експорту українських товарів і продукції. Так, торік експорт області зріс майже на 20%. “Товарна структура експорту змінюється із сировинної на продукти із високою доданою вартістю, 67% експорту – це країни Євросоюзу.
Задля подальшого розвитку експортної діяльності регіону та України, вироблення ефективних механізмів її підтримки, пошуку нових ринків для продукції наших підприємств Львівська торгово-промислова палата разом з Львівською ОДА розпочали серію щорічних “Львівських експортних форумів”.
Торік провели перший такий форум, який пройшов дуже вдало. Зокрема, у  ньому взяли участь заступник міністра економічного розвитку і торгівлі України – торговий представник України Наталія Микольська, президенти польсько-української господарчої палати та канадсько-української торгової палати, представники урядового офісу з просування експорту, понад 100 підприємців і експертів”, – зазначає Дмитро Афтанас.
“Успішна експортна діяльність має базуватися на просування товарів і продукції з максимальною доданою вартістю, насамперед, на розвитку сучасної індустрії. “Львівський експортний форум – 2019” пройде під знаком постійного зростання експорту як в Україні, так і на Львівщині. За результатами 2018-го наш регіон займає сьоме місце в Україні за обсягами експортних поставок, тоді як у 2014-ому – дванадцяте, у 2017-ому – дев’яте. Але попри це область стикається з постійними викликами – поглиблена глобалізація посилює конкуренцію, як у торгівлі товарами й послугами, так і в людському й інтелектуальному потенціалі. Нам треба розвивати індустріальний експорт, застосовувати нові технології та інновації”, – каже Володимир Коруд, віце-президент Львівської торгово-промислової палати, керівник Центру підтримки експорту Львівської ТПП. Отже, на форум запрошено першого віце-прем’єра Степана Кубіва, парламентарів, керівника реформованого урядового “Офіс з просування експорту”, кращі вітчизняні експерти, провідні підприємства-експортери. На форумі будуть представлені актуальні програми фінансової підтримки експортної діяльності, нові напрямки українського експорту.
 
Наталія Карпенчук-Конопацька
Зі слів Наталії Карпенчук-Конопацької, начальника управління міжнародних економічних зв’язків Львівської ТПП, голови комітету з питань розвитку жіночого підприємництва Львівської ТПП, однією з родзинок ІІ Львівського експортного форуму є представлення платформи Sheexports (“Вона експортує”). “Ця програма підтримує жінок-власниць та жінок на керівних посадах у експортно орієнтованих компаніях, які зацікавлених у виході на міжнародні ринки. Зокрема, у форумі візьме участь Мар’яна Каганяк – засновниця платформи (і одна із засновниць і перша керівник урядового “Офісу з просування експорту”)”, – каже співрозмовниця.
З її слів, збільшення кількості жінок в експорті може якісно покращити економічні показники нашого регіону. “Жінки стають дедалі більшою і суттєвою економічною силою та зарекомендували себе як висококласні професіонали, зокрема в управлінській сфері та бізнесі, формуючи власну справу, впевнено створюючи нові підприємства та бізнесові структури різного рівня”, – резюмує Наталія Карпенчук-Конопацька.

коментарі відсутні
Для того щоб залишити коментар необхідно
0.7212 / 4.38MB / SQL:{query_count}