Виборчі настрої митців Львова

За кого вони налаштовані віддати свій голос на президентських виборах та які критерії стануть у їхньому виборі визначальними

Вибори президента в Україні наближаються. Дехто вже й визначився, навпроти якого імені поставить позначку в бюлетені. Інша частина українців ще вагається і думає, за якими критеріями обирати очільника держави з такого розмаїття кандидатів. Такі ж питання постають перед людьми творчих професій, які по-своєму сприймають усе навколо, зокрема й політичні явища. Зазвичай ми­тцям не байдужа доля країни. 31 березня українці обиратимуть президента. Як зроблять це люди мистецтва?
Митці-співрозмовники “Львівської Пошти” займають активну громадянську позицію: розвивають українську культуру, створюють волонтерські й культурні проекти, підтримують бійців, розповіли про своє бачення виборів, небезпеку популізму і необхідні риси для майбутнього президента. Люди творчих професій також наголосили на тому, чому важливо, на їхню думку, голосувати.

“Вибір президента демонструє нашу національну свідомість”

Вона зачаровує своєю піснею кожного. Своєю творчою діяльністю співачка Оксана Муха популяризує українську пісню, організовуючи та беручи участь у різноманітних музичних проектах (“Проект Івасюк”, “Незабутня Квітка”, #ПісніВійни). Та окрім таланту, Оксана Муха має ще й стійку громадянську позицію. До виборів вона ставиться відповідально, адже знає, що від кожного з нас залежить доля країни.
“Обов’язково піду голосувати. Не можу дозволити, щоб мій бюлетень пропав, – запевняє співачка. – Вважаю, що українцям потрібно йти на вибори, адже спільне ухвалення такого рішення як вибір президента демонструє нашу національну свідомість і готовність боротися за своє майбутнє. Також участь у виборах – це можливість взяти на себе відповідальність за вибір глави держави”.
При виборі президента Оксана Муха зважає на те, чи шануватиме й цінуватиме претендент на цю посаду українську мову й традиції. З її слів, важливо, чи вірить кандидат у Бога. Головними рисами, якими має володіти президент є достойність і чесність. “Гадаю, попри усі вищезгадані якості, президент має бути ще й трохи хитрим, у хорошому сенсі цього слова. Щоб він мав потужну команду, потрібні зв’язки, а окрім них ще й трохи хитрості, щоб могти вирішити наявні державні проблеми”, – розповідає співачка.
Зараз Оксана Муха вже вирішила і знає, за кого віддасть свій голос. Також вона додає: “Притримуюсь народної мудрості: “Коней на переправі не міняють…”.

“Якщо ми самі не вирішуватимемо нашу долю, то за нас вирішать інші”

Патріотична і творча Софія Федина бере активну участь у допомозі учасникам війни на сході України, зокрема підтримує їх своєю творчістю. Позиція співачки й волонтерки стосовно виборів однозначна – вона неодмінно віддасть свій голос за гідного, на її думку, кандидата, адже не хоче бути осторонь від вирішення подальшого курсу країни. Готується до виборів Софія Федина, знайомлячись з різноманітною доступною інформацією про кандидатів.
“На вибори обов’язково піду й іншим раджу, бо якщо ми самі не вирішуватимемо нашу долю, то за нас її спробують вирішити інші. Охочих вирішувати замість нас є досить багато, проте не завжди вони мають проукраїнську позицію”, – зазначає Софія Федина.
Якими критеріями керується співачка й громадська діячка у виборі президента?
“Насамперед, президент, ідучи на цю посаду, повинен мати розроблену стратегію виграшу війни з Російською Федерацією. Майбутньому очільнику держави необхідно зафіксувати євроатлантичну інтеграцію, – розповідає співачка. – Міць держави й армія має бути для президента на першому місці. Також надзвичайно важливо, щоб усе українське й далі так активно розвивалось: українська мова, культура, кінематограф тощо”.
Зараз президент України, на думку Софії Федини, мусить мати дипломатичний хист і досвід роботи з іноземними партнерами. Вона додає, що майбутньому гаранту необхідно вміти не відступати від обраного шляху.

“Потрібно, щоб глава держави мав свій курс і впевнено ним рухався”

Олеся Галканова-Лань, театральний режисер, продюсер фільмів “Жива” і “Король Данило” підходить до питання вибору очільника держави відповідально й обдумано. Вона поділилася своїми думками стосовно виборів президента з “Поштою”.
“Голосувати піду – це однозначно. Вибори є важливими. Якщо ми хочемо брати участь у вирішенні проблем своєї держави, то потрібно бути активним і висловлювати свою позицію, щоб потім не сидіти й не кричати, як все погано”, – розповідає Олеся Галканова-Лань.
Президент України, на думку режисера, не просто професія, а найвища посада у державі, тому її може обіймати тільки людина, яка не просто керуватиме країною, а яка має добрі міжнародні стосунки і яка викликає повагу в інших. Це важливо, впевнена Олеся Галканова-Лань, адже глава держави має виходити на міжнародний рівень, де необхідно, щоб його слухали і почули. До того ж вона впевнена, що майбутній президент має бути готовим до керування армією України.
“Майже кожен з нас уже знає, за кого голосуватиме і чому саме таким буде рішення. Коли дізналась про 44 зареєстрованих кандидати у президенти, то почала для себе дізнаватися, хто ці люди, яка їхня діяльність, чому вони претендують на таку посаду, – розповідає Олеся Галканова-Лань. – Також переглядала політичні лозунги кандидатів і порівнювала їх з реальними пропозиціями. Дуже багато у деяких кандидатів псевдопатріотизму, тому важливо його помічати. Потрібно тверезо вирішувати, кому віддати свій голос”.
Режисер і продюсер запевняє: найважливіше для президента – не намагатися усім догодити, адже це просто неможливо. “Потрібно, щоб глава держави мав свій курс і впевнено ним рухався, не звертаючи з нього ні на крок”, – додає Олеся Галканова-Лань.

“Деякі кандидати таки підкуповують українців своїм дешевим популізмом”


Невтомний волонтер і митець Лев Скоп часто їздить до бійців на схід, спілкується з різними людьми і знає, яким бачать майбутнього президента українці. Він вже й сам знає, кому віддасть свій голос. “Львівській Пошті” розповів про своє бачення цих виборів, пояснив, чому варто остерігатися популізму і визначив власні критерії вибору президента.
“Я вже точно визначився, за кого голосуватиму. Впевнений, що обов’язково кожному громадянину потрібно віддати свій голос. Цього року чомусь передчуваю, що на вибори прийде багато людей, – розповідає Лев Скоп. – Та все ж важливо, за кого ці люди голосуватимуть, адже деякі кандидати таки підкуповують українців своїм дешевим популізмом і пропагандою. В голову деколи не вкладається, як люди не розуміють того, що якщо вони виберуть популіста, то будуть наслідки. Нерадісно бачити у ЗМІ перебільшену роль таких кандидатів у президенти”.
Іконописець та волонтер зазначає, що кожен з нас може вийти на вулицю свого міста і побачити, наскільки дорого коштує техніка, яку усі купують, а також те, що кав’ярні та ресторани переповнені та скільки довкола ювелірних магазинів. За таких умов митець впевнений, що говорити про зубожіння – це нонсенс.
“Чесно кажучи, кардинальних змін з результатами виборів мені не хочеться. Зараз маємо розуміти, що від кожного з нас залежить доля держави, а не від керівництва. Ми за п’ять років пройшли той етап кардинальних змін успішно, адже все стало іншим. Українська армія зараз дуже важлива для кожного. Впродовж останніх років вона виросла з нуля до потужного рівня, хоча, звичайно, є ще багато проблем у цій сфері. Знаю про воєнну ситуацію не з чуток, адже часто їжджу до бійців на схід. У колі мого спілкування усі люди підуть на вибори, а стосовно того, за кого моє оточення віддасть голос, то майже усі однодумці”, – додає Лев Скоп.
Найголовнішою для президента рисою, на думку митця, є те, щоб ця людина була нормальним українцем. Що це означає у його розумінні? Лев Скоп наголошує, що голова нашої держави повинен мати генетичний код українця. Для нього ця людина має знати історію і не шкодувати фінансів на розвиток української культури. “Деколи ми не розуміємо, що знання історії та розуміння культури робить воїна вдвічі сильнішим! Коли я знаю, що мій край має таку історію, то сили в мені стає набагато більше. Якщо молода людина усвідомлює культуру свого краю, то покидати його зовсім не хочеться”,  – резюмує митець і волонтер.

“Президент має відстоювати українські інтереси”

Галина Гузьо, журналіст і промоменеджер таких артистів і колективів як Оксана Муха, Павло Табаков, вокальної формації “Піккардійська Терція” та балету “Життя”, а також автор музичного проекту #ПісніВійни зацікавлена у тому, щоб іти на вибори, проголосувати й взяти на себе відповідальність за майбутнє країни. Вона серйозно підходить до вибору президента, має певні критерії щодо посади глави держави й знає, чому варто скористатися правом вибору.
“Голосувати піду неодмінно, оскільки це мій громадянський обов’язок – обирати владу. Кожен з нас має можливість вибрати керівників держави на наступні п’ять років. Свідомі громадяни, які працюють, платять податки і погоджуються з правилами країни, у якій живуть, мали би бути зацікавлені в тому, щоб обрати владу. Важливо голосувати й для того, щоб самому обрати тих, хто буде створювати й ухвалювати для нас закони, покращувати в державі умови праці, відпочинку, розвитку тощо”, – розповідає Галина Гузьо.
Важливим критерієм щодо вибору президента в наших воєнних реаліях журналістка та промо-менеджер вважає військову підкованість кандидата. “Українці мають розуміти, що вони обирають ще й головнокомандувача для війська, від грамотності якого залежить подальший перебіг війни на сході України” – наголошує вона.
Людина, яка переможе на виборах, на думку Галини Гузьо, має бути державотворцем і гідно представляти нашу країну і нашу позицію на міжнародній арені. Журналістка хоче, аби за майбутнього президента не було соромно, і щоб очільник держави міг поїхати у будь-яку країну світу та достойно, на високому рівні вести міжнародні відносини та гарною англійською мовою спілкуватись з іншими представниками різних держав.
“Президент має бути українцем, відстоювати українські інтереси. Його має турбувати доля держави, щоб він за неї вболівав і для неї працював. Був на посаді не заради грошей, наповнення власної кишені, задоволення потреб олігарха, на якого він працює, а заради того, щоб країна ставала кращою, – зазначає Галина Гузьо. – Мені подобається правило трьох “П”. Я й сама ним керуюсь у житті. Порядність, професіоналізм, патріотизм – ось що потрібно президентові України. На такому складному етапі захисту країни скажу, що патріотизм – це надважлива риса, якою мусить володіти глава держави”.
коментарі відсутні
Для того щоб залишити коментар необхідно
0.6470 / 4.2MB / SQL:{query_count}