Транспортні суперечки: чия правда?

Відколи у міських маршрутках підвищили вартість проїзду до семи гривень, а перевізників зобов’язали перевозити пенсіонерів безоплатно, водії обласних автобусів, чиї маршрути пролягають через Львів, виганяють із салону пільговиків

фото: Олег Огородник
Ранок четверга, 21 лютого. Приміська маршрутка №187. Діалог водія з пасажиром, який сідає в автобус на зупинці біля церкви Воскресіння, що на вул. Городоцькій: “У мене посвідчення!” – “Яке?” – “Пенсійне” – “Прошу вийти, це приміська маршрутка, люди їдуть із сіл у місто, або ж оплачуйте повну вартість” – “Ви не правий, бо з інших пасажирів за проїзд берете не п’ять, а сім гривень, як у міських маршрутках, тоді як пільговиків відмовляєтесь безкоштовно перевозити!” – “Прошу вийти і пересісти у міську маршрутку”. Врешті пасажир з посвідченням залишив салон, додавши, що водій таки не має рації.
Інший випадок у маршрутці №1004, яка курсує із Сокільників у Львів: “Запитую водія: скільки коштує проїзд. Він впевнено відповів – сім гривень! Оплатила і попросила квиток. Водій довго шукав квиток, зрештою підняв його з підлоги і видав мені обшарпаний, затоптаний папірець. Водночас дві пані пенсійного віку поцікавились, чому вони теж оплачують по сім гривень, якщо я плачу ту ж ціну. На моє прохання водій пояснив, що це приміська маршрутка, але всі оплачують за проїзд сім гривень! Але на зауваження показати відповідний документ, сказав, що він не змушує нікого їхати з ним і попросив відчепитися від нього”, – пише Tatyana Lyudovik на Facebook-сторінці “Гаряча лінія міста Львова”.
Такі випадки стали частими у приміських та міжміських маршрутках, коли із 1 лютого цього року підвищили вартість проїзду в маршрутках Львова до семи гривень, а пенсіонерів погодились безоплатно перевозити і приватні перевізники. Самі ж пасажири-пільговики залишаються розгубленими і не знають, як правильно діяти.
На питання, хто правий у цих конфліктних ситуаціях і чи нормально, коли водій вказує пасажиру на вихід, Роман Кокотайло, т.в.о. директор департаменту дорожнього господарства, транспорту та зв’язку Львівської облдержадміністрації у розмові з “Львівською Поштою” відповідає: “Давайте поставимо питання по-іншому: які маршрути повинні забезпечити перевезення громадян по території міста? Очевидно, що міські! Якщо говорити докладно, то в схемі руху та в розкладах приміських маршруток не передбачено зупинок на території міста Львова. Тільки за межами міста і на кінцевій автостанції. Але згідно закону України про автомобільний транспорт та постанови Кабміну про правила перевезення пасажирів, водій має право на вимогу пасажира здійснювати посадку/висадку в спеціально відведених місцях, тобто на зупинках громадського транспорту”.
Зі слів Романа Кокотайла, львів’янам, які розраховують на приміські маршрутки, варто надалі “вимагати належного забезпечення роботи міського транспорту”.
Він нагадує: всі маршрути, які мають нумерацію від одинички до 99-ти включно – це міські маршрути. А від ста і більше – це міжміські та приміські. Як писала “Львівська Пошта”, право на безкоштовний проїзд з 2019 року в обласних маршрутках мають п’ять пільгових категорій громадян: учасники бойових дій, бійці-добровольці АТО (визнані облрадою), особи з інвалідністю внаслідок війни, члени сімей загиблих та особи з інвалідністю 1-ої групи по зору та особа, яка її супроводжує. Що стосується школярів, то за законом, в обласних маршрутках вони мають право на 25% знижку на проїзд у період навчання.
У львівських же маршрутках право на безоплатний проїзд та без будь-яких обмежень щодо кількості поїздок мають 24 пільгові категорії. Докладніший список пільговиків шукайте в матеріалі у №47 за 16 червня 2018 рік “Пільги в транспорті: що варто знати львів’янам”.
Тоді як школярі у львівських маршрутках за ухвалою Львівської міської ради можуть їздити абсолютно безкоштовно протягом навчального року. Та за умови пред’явлення учнівського квитка або іншого документа, який посвідчує статус школяра. А в трамваях і тролейбусах учні можуть їздити безоплатно протягом усього року. 
У випадках непорозумінь пасажирам-пільговикам варто телефонувати на гарячу лінію міста чи в міське управління транспорту. Телефони гарячої лінії міста – 1580, 297-59-11. Або пишіть на їхню Facebook-сторінку. Управління транспорту та зв’язку міськради – 261-55-66. Якщо звертаєтеся зі скаргою, обов’язково вкажіть номер маршруту і номер автобуса! Щодо обласних маршруток телефонуйте на лінію екстренної допомоги 112

коментарі відсутні
Для того щоб залишити коментар необхідно
8.0158 / 4.11MB / SQL:{query_count}