Медичний туризм: що пропонує Львівщина

Моршин, Трускавець, Східниця – які ще лікувально-оздоровчі ресурси наш край пропонує гостям регіону

Мандри – це справжня можливість відволіктись від буденності, набратись сил та натхнення. Обираючи туристичний маршрут, варто думати не лише про душу, а й про тіло, яке потребує оздоровлення. Тим паче, що нині в Україні набирає все більшої популярності так званий медичний туризм – відпочинок з метою лікування. До слова, Львівщина займає одне з провідних місць за кількістю лікувально-оздоровчих ресурсів. Маємо понад 200 лікувальних джерел мінеральних вод семи типів, лікувальні грязі, а також найбільше в Україні родовище озокериту.
“На базі цих унікальних ресурсів розвиваються відомі в Україні та за кордоном курорти “Трускавець”, “Східниця”, “Моршин”, “Немирів”, де створені умови для профілактики й лікування органів дихання, шлунково-кишкового тракту, нервової та серцево-судинної систем, опорно-рухового апарату. Також за останніх кілька років спостерігаємо розвиток косметології, detox-програм, spa-процедур. Так, на Львівщині здійснюють діяльність 32 spa-центри”, – розповіла “Львівській Пошті” начальник управління туризму та курортів Львівської ОДА Наталія Табака.
З її слів, загалом на Львівщині є близько 60 санаторно-курортних комплексів, зокрема санаторії та пансіонати, дитячі санаторії та бази відпочинку.

Запасів Моршинського родовища вистачить ще на 150-200 років

Курорт “Моршин” – один з найвідоміших гастроентерологічних курортів не тільки в Україні, а й за її межами. У 2018-ому там оздоровилось понад 50 тисяч осіб, з яких близько п’яти тисяч – іноземці з Білорусі, Молдови, Азербайджану, Росії, Туркменістану, Ізраїлю, Німеччини, Естонії, каже Наталія Табака.
“Така популярність курорту “Моршин” зумовлена його унікальними джерелами мінеральних вод, вдалому розміщенню, доступному сполученню і чистому довкіллю. За якістю та ефективністю лікування  Моршин впевнено стоїть в одному ряду з такими курортами як “Карлові Вари”, “Вісбаден”, “Гуняді-Янош” тощо. Згідно досліджень, запаси мінеральних калійних руд Моршинського родовища природних лікувальних розсолів становить 205 мільйонів тонн – цього нам вистачить ще на 150-200 років, а запасів Нинівського родовища мінеральних лікувальних вод (розсолів) вистачить ще на 200-250 років”, – зазначила Наталія Табака.
З її слів, курорт “Моршин” – лідер у лікуванні захворювань печінки, жовчевивідних шляхів, підшлункової залози, кишківника, шлунку та цукрового діабету.

Понад 50 тисяч іноземних туристів

Всесвітньо відомий бальнеологічний курорт, один із найдавніших курортів Європи, багатий на цілющі мінеральні води – “Трускавець”, розповідає Наталія Табака.
“Королевою трускавецьких вод є “Нафтуся” – гідрокарбонатна магнієво-кальцієва слабомінералізована біоактивна вода з високим вмістом органічних речовин нафтового походження. Вона оригінальна і за складом, і за своїм фізіологічним впливом на людський організм. Завдяки низькій мінералізації і багатому вмісту органічних речовин “Нафтуся” стимулює відходження дрібних каменів і піску з нирок, жовчного міхура, сечо- і жовчовивідних шляхів, знижує літогенність (схильність до утворення каменів“Львівська Пошта”) сечі й жовчі. Завдяки імунологічній дії вода відновлює захисні сили організму, сприяє ліквідації запальних процесів в органах і тканинах, виведенню продуктів обміну і токсичних речовин, тим самим запобігаючи ранньому старінню організму”, – наголошує Наталія Табака.
З її слів, впродовж 2018-го у санаторно-курортних закладах міста Трускавець оздоровлено понад 230 тисяч осіб, що на 11,7% більше ніж минулого року.
“Понад 52 тисячі іноземних громадян з 72 країн відпочивали у Трускавці минулого року, а це на 9,9 тисяч осіб (23,5%) більше ніж у 2017-ому. Найбільше відпочивальників приїздили з Польщі, Білорусі, Молдови, Азербайджану, Росії, Ізраїлю та Туркменістану. До слова, частка іноземців у загальній кількості відпочивальників становить 22,5%”, – каже Наталія Табака.
Також у Трускавці функціонує Міжнародна клініка відновного лікування за методом Козявкіна. Метод професора Козявкіна – високоефективна технологія лікування пацієнтів з дитячим церебральним паралічем, остеохондрозом, наслідками травм і органічного ураження нервової системи, розповідає співрозмовниця.
“Цей метод був розроблений в Україні понад 30 років тому, і з того часу понад 70 тисяч пацієнтів з понад 60 країн світу, зокрема близько 17 тисяч хворих з Німеччини, Австрії, Швейцарії, Франції пройшли курс лікування за цією системою. Клініка проводить реабілітацію не тільки пацієнтів з дитячим церебральним паралічем, а й з іншими неврологічними захворюваннями, наслідками травм, порушеннями постави та сколіозом. Працюють як з дітьми від 3 місяців (рання реабілітація), так і з дорослими”, – каже Наталія Табака.

Мінеральні води п’яти типів

Східниця – гірське селище, розташоване в Карпатах. Найбільшим скарбом цієї місцевості є мінеральні води. Загалом на його території нараховують 38 джерел і 17 свердловин, розповідає сільський голова Східниці Іван Піляк.
“У Східниці є мінеральні води п’ятьох типів: слабомінералізована вода типу “Нафтуся” з вираженою жовчогінною дією, слабомінералізована вода типу “Нафтуся” з підвищеним вмістом органічних речовин, слабомінералізована вода з підвищеним вмістом заліза, хлоридно-натрієва вода з підвищеним вмістом брому, мінеральна вода типу “Боржомі”. Лікувальні властивості цих вод ефективно впливають на жовчоутворювальну функцію печінки, видільну функцію нирок, секреторну функцію шлунка”, – каже Іван Піляк.
З його слів, курорт “Східниця” користується популярністю як серед українських туристів, так і серед іноземних. Зокрема, до Східниці на оздоровлення приїздять відпочивальники з Азербайджану, Молдови, Білорусі, Польщі, США. Кількість відпочивальників за 2018 рік становить близько 12 тисяч осіб.

Як розвивають медичний туризм

У Дрогобицькому районі в с. Модричі функціонує реабілітаційний центр MODRYCHI – унікальний центр для людей з обмеженими фізичними можливостями, де надають реабілітаційні та санаторно-курортні послуги, зокрема навчання соціально-побутовим навичкам, рекреацію та спорт, розповідає Наталія Табака.
“У 2019-ому плануємо відкрити санаторій “Прикордонник – Немирів”. Профіль санаторію зорієнтований на лікування хвороб шкіри, опорно-рухового апарату, сердечних захворювань, а також після опікові захворювання. До слова, у 2018-ому санаторій “Прикордонник – Немирів” опрацював та отримав обґрунтування по мінеральній воді від ДУ “Український науково-дослідний інститут медичної реабілітації та курортології МОЗ України”. Тож наразі очікуємо активізацію розвитку території Немирова та збільшення потоку відпочивальників”, – зазначила Наталія Табака.
З її слів, важливо, що днями розпочала роботу туристична виставка в Ізраїлі IMTM-2019, на якій управління туризму та курортів ЛОДА спільно із Трускавецькою та Львівською міськрадою представляють Львівщину.“На виставці презентуємо й медичний туризм. До речі, велике зацікавлення серед візитерів викликають власне медичні послуги у санаторіях. На стенді також працюють санаторно-курортний комплекс “Карпати” та готельно-відпочинковий комплекс Mirotel Resort&SPA. Також відбудеться презентація Львівщини для туристичного бізнесу Ізраїлю у рамках ділової програми”, – каже Наталія Табака.

А що пропонує місто?

Іноземці приїздять до Львова для отримання медичних послуг. Насамперед їх цікавлять якісні стоматологічні послуги, які в Україні можна отримати набагато дешевше, розповіла “Львівській Пошті” начальник управління туризму Львівської міськради Ліна Остапчук.
“Не так давно міські клініки виявили ініціативу об’єднатись у кластер медичного туризму, щоб розвивати цей напрямок у Львові. Оскільки цю сферу потрібно супроводжувати якісними туристичними послугами. Наприклад, робити рекламу за кордоном. До слова, чимало країн уже побудували стратегію розвитку медичного туризму. Наприклад, в Угорщині, Литві, Ізраїлі уже є кластер медичного туризму”, – зазначила Ліна Остапчук.
З її слів, сьогодні на лікування до Львова приїздять пари, які не можуть мати дітей. У нас є клініки, які можуть надати їм допомогу. Також маємо інші унікальні методи, які представлені у нашому регіоні. Зокрема, метод Козявкіна, який визнаний у світі.
Наразі кластер медичного туризму Львівської міськради перебуває на стадії формування, обговорення мети та завдання тощо, розповіла провідний спеціаліст управління туризму Львівської міської ради Ірина Бухній.
“Тему медичного туризму у Львові почали розвивати близько півроку тому. Спершу провели соціологічне дослідження, опитали такі клініки як “Симбіотика”, “Корона”, Medicover, “Біш-Компані”, “Пародент”, “Рікота”, “Альтернатива”, “Персона люкс”, “Мати та дитина”. Тепер разом із ними обговорюємо подальший розвиток медичного туризму у Львові та області. Наразі можемо запропонувати львів’янам та гостям міста послуги стоматології, естетичної косметології, хірургії тощо. Ці послуги пропонують зазначені вище клініки, а також інші компанії, з якими поки що ведемо переговори”, – зазначила Ірина Бухній.
З її слів, попит на медичні послуги у Львові є як серед туристів із-за кордону, так і серед туристів з інших областей України.
“Зазвичай до нас на оздоровлення приїздять українці з Тернопільської, Івано-Франківської, Закарпатської областей. Бо звідти до Львова можна швидко і зручно добратись. Що ж стосується іноземних туристів, то до Львова за медичними послугами приїздять жителі Польщі, Угорщини, Італії, Іспанії, Португалії, Канади. Рідше зустрічаються туристи із США, Великої Британії, Австралії”, – каже Ірина Бухній.
коментарі відсутні
Для того щоб залишити коментар необхідно
10.1588 / 4.16MB / SQL:{query_count}