Львів відкритий для країн Балтії

Із 1 квітня зі Львова відкриють рейс до Риги. Чим наше місто цікаве іноземному туристові та з якими країнами влада міста і області планує налагоджувати співпрацю

фото: Леонід Мартинчик
Нині туристична галузь активно розвивається не лише у Львові, а й у всій Україні. Створюють туристичні маршрути, відкривають відпочинкові комплекси, розвивають готельно-ресторанний бізнес, а також запускають нові авіасполучення. Нещодавно Петро Порошенко визначив туризм як один із п’яти головних пріоритетів розвитку нашої країни на найближчі роки.
Львів справді цікавий як для іноземних, так і для українських туристів. Про це свідчить велика кількість українців з різних куточків країни, поляків, білорусів, німців, жителів інших країн, які щороку приїздять до нас. Зокрема, можливість комфортної мандрівки є важливим аргументом на користь відвідин Львова.
43% туристів, які відвідали Львів у 2018-ому, – українці
Ось уже кілька років поспіль Міжнародний аеропорт “Львів” ім. Данила Галицького активно працює над відкриттям нових авіарейсів. Так, наприклад, торік вдалося відкрити 16 нових авіасполучень. Львівське летовище далі активно працює в цьому напрямку, і ось уже 1 квітня авіаперевізник аirBaltic запустить регулярний рейс Львів – Рига – Львів, який виконуватимуть чотири рази на тиждень.

“Львів стане цікавою знахідкою для жителів Риги”

Туристи з Риги цікаві для Львова, бо країни Балтії для України – це ще не завойований ринок, розповіла “Львівській Пошті” начальник управління туризму Львівської міськради Ліна Остапчук.
“Латвія – це країна, яка також вийшла із Радянського Союзу. Тож для її громадян Україна, зокрема Львів, є цікавими з кількох причин. По-перше, жителі Латвії зможуть відвідати ті місця, де бували в молодості. Їм цікаво згадати молоді роки, побачити, як змінився Львів. По-друге, туристи, які вже побували у відомих туристичних маршрутах, – побачили Париж, Амстердам, Берлін, Рим, інші міста – хочуть побувати там, де ще ніхто з їхніх друзів, знайомих не був. Львів часто називають останньою нерозкритою перлиною Європи, тож наше місто цікаве для таких туристів. По-третє, у Львові доволі тепла атмосфера. Колеги, які були в Ризі, розповідали, що жителі Латвії досить серйозні, що за їхньою мімікою важко здогадатися, чи їм щось сподобалося, чи ні. Ми – більш теплий, відкритий народ”, – каже Ліна Остапчук.
З її слів, Львів стане цікавою знахідкою для жителів Риги. До слова, не так давно авіакомпанія Wizz Air запустила рейс Львів – Вільнюс, і сьогодні ми спостерігаємо надзвичайно великий попит на цей напрямок.

Налагодження співпраці між містами

“Нещодавно з командою відвідали Ригу, зокрема побували на Міжнародній туристичній виставці Balttour 2019. Там відбулася презентація нового прямого рейсу компанії airBaltic до Львова і Штутгарта. Тож авіакомпанія запросила нашу команду, щоб ми презентували туристичні пропозиції Львівщини. У партнерстві з аеропортом “Львів”, Львівською міськрадою, туристичними компаніями та фермерськими господарствами підготували гастропрезентацію, а також презентацію із туристичними пропозиціями щодо України. Зокрема, що в нас можна подивитися, скуштувати, де варто замовляти послуги, з ким контактувати тощо”, – розповіла “Львівській Пошті” начальник управління туризму та курортів Львівської ОДА Наталія Табака.
Львів часто називають останньою нерозкритою перлиною Європи, тож наше місто цікаве для туристів з різних куточків світу
Пані Наталю та її колег також запросили в Посольство України у Латвії на зустріч із тимчасово повіреною у справах України Алісою Подоляк.
“Говорили про можливість активізації співпраці в туристичній і курортній сферах між нашими туристичними компаніями. До слова, посольство запросило нас на великодній ярмарок, який відбудеться 30 квітня в Ризі. Там презентуватимемо наші туристичні пропозиції, гастропропозиції. А ще організуємо бізнес-зустріч для туристичних компаній Латвії та Львова, щоби підсилити співпрацю, зв’язки і обмін туристськими потоками. Окрім цього, у рамках поїздки до Риги ми відвідали туристичну виставку, на якій мали зустріч із туристичними компаніями”, – каже Наталія Табака.

Найбільше туристів із Польщі, Білорусі, Туреччини

Статистика відвідуваності Львова за 2018 рік свідчить про те, що 43% туристів, які відвідали наше місто, – українці, зазначає Ліна Остапчук.
“Дуже тішимося з того, що можемо показати всій Україні львівську гостинність, галицькі традиції тощо. На другому місці за відвідуваністю – поляки. Вони наші найближчі сусіди, тож цей чинник зумовлений історично. Поляки приїздять до нас із двох причин. Перша – відвідати місця, у яких вони бували в молодості, відвідати родичів тощо. Також чимало поляків приїздить, бо їх цікавить наша спільна історія. Друга причина – зацікавлення у Львові як у туристичному напрямку. Тобто це ті поляки, що не мають жодної прив’язки до Львова, їх не цікавить історія, але саме місто подобається”, – пояснює Ліна Остапчук.
З її слів, до Львова навідуються й чимало туристів із Білорусі та Туреччини, бо маємо прямі авіасполучення з цими країнами. Надалі Львівська міськрада планує зацікавлювати туристів з Німеччини та Австрії.
“Загалом кількість туристів, які відвідали Львів у 2018-ому, скоротилася порівняно з 2017 роком. Зокрема, українські туристи перестали приїздити до Львова через запровадження безвізового режиму. Люди, які давно мріяли про Париж, маючи невеликі кошти, змогли його побачити. Також прихід в Україну двох лоукост-компаній Ryanair і Wizz Air дозволив українцям більше подорожувати світом. Звісно, це добре, бо тепер ще більше українців бачать світ і повертаються на батьківщину з новими ідеями, проектами. Що стосується іноземних туристів, то їхня кількість скоротилася під кінець року, бо в цей час в Україні запровадили військовий стан”, – веде далі Ліна Остапчук.

Львів цікавий світу!

“Безсумнівно, Україна як напрямок для подорожей цікавить іноземних туристів, оскільки ми є новою, ще не відкритою дестинацією для іноземних туристів. Тож сьогодні наше завдання – вчасно відреагувати і запропонувати нашим потенційним гостям якісні туристичні продукти. Зокрема, для країн Балтії Львів справді цікавий, бо жителі цих країн полюбляють активний сімейний відпочинок. Відтак можемо запропонувати їм відпочинок у Карпатах, курорти Трускавця, Моршина, Східниці, а також маленькі туристичні міста – такі як Дрогобич, Жовква. Також співпраця з країнами Балтії цікава для нас зручною логістикою Риги зі скандинавськими країнами!” – наголошує Наталія Табака.
З її слів, управління туризму ЛОДА нині працює не лише з тими містами, з якими існує пряме авіасполучення зі Львовом, а й тими, де є сполучення через авіаційні хаби Європи чи через столицю України.
“Сьогодні ми активно працюємо над промоцією Львова та області. У 2019-ому плануємо брати участь у виставкових, презентаційних, ділових форумах. Зокрема, хочемо налагодити співпрацю з Білоруссю, Польщею, Німеччиною, Іспанією, Португалією, Канадою, Китаєм, Азербайджаном, Пакистаном, Ізраїлем, а також із балтійськими та скандинавськими країнами. До слова, невдовзі вирушаємо на виставку до Тель-Авіва, де презентуємо Львів та область. Окрім цього, беремо участь у діловій програмі, на яку запрошені туристичні компанії, медіа. Там презентуємо конкретні продукти і пропозиції”, – розповіла Наталія Табака.

Авіаплани-2019 аеропорту “Львів”

У матеріалі “Побачити світ за копійки реально!” (“Львівська Пошта”, №95(2107) за 01.12.2018 р.) директор Міжнародного аеропорту “Львів” ім. Данила Галицького Тетяна Романовська розповіла нам про плани щодо запуску нових авіарейсів.
 
фото: Діана Кормухіна
“Ми постійно моніторимо попит на певні напрямки, проводимо опитування у соцмережах тощо. Наразі працюємо над напрямком зі Львова до Португалії та Іспанії. Проводимо перемовини з різними авіакомпаніями – українськими, іспанськими, європейськими. І, звісно, продовжуємо роботу щодо рейсу зі Львова до Америки та Канади. Активно працюємо як з авіакомпанією МАУ, так і з американськими авіалініями. До слова, авіакомпанія Wizz Air має ідею створити дочірню компанію Wizz Air Ukraine. Якщо їм це вдасться, то з’явиться можливість відкрити ще більше рейсів зі Львова. Наприклад, до Тель-Авіва, Мадрида, Лісабона. Оскільки українському перевізнику значно легше отримати дозволи на перельоти”, – зазначила Тетяна Романовська.
Нині немає перешкод, щоби приймати туристів з Америки у Львові. Зазвичай туристи з Америки, які приїздять в Україну, спершу кілька днів проводять у Києві, тоді їдуть до Львова та в інші міста, розповіла начальник управління туризму Львівської міськради Ліна Остапчук.
“Однак з боку львів’ян та американців є зацікавлення у відкритті прямого авіасполучення зі Львова до Америки. Таке зацікавлення зумовлене кількома причинами. По-перше, американці дуже багато подорожують, тож їм було б цікаво відвідати саме Львів. По-друге, в Америці велика українська діаспора, для якої є важливим відкриття цього напрямку. Їм цікава Україна з погляду сучасності, а не минулого”, – зазначила Ліна Остапчук.

коментарі відсутні
Для того щоб залишити коментар необхідно
0.3996 / 4.06MB / SQL:{query_count}