Хто хоче стати поліцейським?

Патрульна поліція Львівщини оголошує набір працівників: що варто знати

Патрульна поліція Львівщини оголосила набір кадрів. Кожен охочий громадянин України може пройти відбір та стати патрульним поліцейським  щоб  захищати безпеку у нашому місті та області разом із командою колег. “Львівська Пошта” дізналась, як саме проходить відбір у лави патрульної поліції, які вимоги ставлять кандидатам, чому існує нестача кадрів та що дасть патрульна поліція людям взамін за віддану службу.

Набір у патрульну поліцію: вимоги

При відборі у патрульну поліцію сформовані певні вимоги до кандидатів. Поліцейські розповіли, що такого конкурсу, як на початку поліцейської реформи вже немає, проте за вакантне місце все ще змагаються декілька кандидатів. Патрульні наголошують, що відбір може бути складним, однак спробувати завжди варто. Що ж потрібно знати про відбір та його етапи?
“Коли розпочалась реформа, у 2015 році, з’явилась нова система і нова ідея поліції. На хвилі зміни після закінчення закладу вищої освіти вирішив піти у лави Національної поліції. Свого часу я був одним із багатьох зовсім молодих людей без досвіду роботи, а поліція стала хорошим початком кар’єри для мене, як і може стати для інших українців. Кар’єрне зростання, набуття цінного досвіду, робота з колективом, з людьми – в поліції одержуєш такі цінні речі за досить короткий період часу”, – розповідає Андрій Вітер, старший інспектор з особливих доручень з рекрутингу відділу кадрового забезпечення управління патрульної поліції у Львівській області Департаменту патрульної поліції.
Поліцейський зазначає, що при відборі у патрульну поліцію до кандидата є певні вимоги. Претендент на посаду патрульного має бути громадянином України віком від 20 до 40 років, який вільно володіє українською мовою і одержав повну середню загальну освіту, тобто закінчив загальноосвітню школу. Також кандидату потрібно мати водійське посвідчення категорії В або готовність отримати таке ще до початку навчання. Андрій Вітер додає: особа, що хоче стати патрульним поліцейським, повинна бути законослухняна: без судимостей і порушень корупційного законодавства. Допускаються адміністративні стягнення у кандидата в минулому.
“Відбір у лави патрульної поліції пройти не так вже й складно. Нормативи досить лояльні. Чинні атестовані працівники щороку здають дещо складніші фізичні нормативи з обмеженнями у часі”, –  додає Андрій Вітер.
Варто зазначити, що важливі критерії відбору – це фізичне здоров’я та психологічна стійкість. Людина, що хоче бути працівником патрульної поліції, обов’язково проходить військово-лікарську комісію, зокрема складає фізичні нормативи та психологічні тести, які допоможуть визначити, чи достатньо сильним і вправним є кандидат, чи він здоровий фізично та психологічно, чи можна йому довірити зброю.
Щоб вступити в лави патрульної поліції, насамперед, потрібно мати бажання. Є ще низка вимог, проте головне – це бажання навчатися чогось нового та працювати, вважає Олександр Савицький, командир першого взводу першої роти другого батальйону управління патрульної поліції у Львівській області. “У Києві розташована Академія патрульної поліції, де найкращі викладачі з усієї України передають досвід і знання майбутнім поліцейським. Навчання у закладі триває до шести місяців” – додає поліцейський.
Також кожен кандидат на місце праці у патрульній поліції проходить важливий психологічний тест. Саме за його результатами стає відомо, чи може кандидат швидко ухвалювати рішення, чи можна йому довірити зброю тощо. Олександр Савицький наголошує, що це дуже важливо, оскільки поліцейський є відповідальним за громадян. Не кожному держава може довірити таку справу.
“Чи складно пройти відбір? Головне – це мотивація під час його проходження. Якщо людина хоче допомогти людям і державі, застосовуючи свої знання та вміння, то у патрульній поліції вона може це зробити”, – зазначає патрульний.

Який досвід дає робота поліцейського

“У 2015 році Львів був другим містом, де оголосили про набір у поліцію. Після Революції Гідності та початку війни я зрозумів, що кожен чоловік має допомагати своїй державі. Хтось поїхав воювати й захищати країну, хтось розпочав волонтерську діяльність, хтось допомагав фінансово – кожен щось робив у міру власних сил для оновленої держави. Я вирішив захищати країну на внутрішньому фронті, тому став поліцейським. Подавши заявку, пройшов відбір, медичну комісію, навчання і склав присягу. На День Незалежності, 24 серпня 2015 року, офіційно став поліцейським”, – ділиться спогадами про початок кар’єри Олександр Савицький.
На початку роботи у поліції Олександру Савицькому найбільше сподобалась підтримка колективу. “Тут усі допомагають один одному. На попередніх цивільних місцях праці такого не було. Робота у поліції – це величезний життєвий досвід і школа життя, – зазначає він. – Ми, поліцейські, спілкуємось з різними верствами населення, з громадянами, які опинилися у кризових ситуаціях. Від патрульних, які в потрібний момент приїдуть і вирішать проблему, залежить життя і здоров’я людей. Ця робота навчає миттєво ухвалювати правильні рішення. Досвід у спілкуванні з різноманітними людьми великий, адже часто ми маємо справу не лише зі законослухняними громадянами, а й з порушниками закону”.
“Щоб бути поліцейським, необхідно бути відважним і сильним. Страхи потрібно переборювати, аби бути у цій структурі, – наголошує Юлія Каторгіна,  командир першого взводу другої роти третього батальйону управління патрульної поліції у Львівській області. – У роботі бувають й досить ризиковані ситуації, коли за три хвилини доводиться прибувати на виклик і затримувати небезпечних злочинців”.

Чому вони обрали поліцію

“Не чекайте змін на краще – починайте робити їх самі!” – пишуть на сторінці патрульної поліції Львівської області у Фейсбуці. “Львівська Пошта” запитала в патрульних, чому вони обрали роботу в патрульній поліції. Що спонукало молодих людей піти на складну і небезпечну службу? Яким був шлях до роботи у реформованій структурі?
“Після закінчення навчання на юридичному факультеті я дуже хотіла потрапити у поліцію, проте у мене не було звання, а без нього було б дуже складно. Згодом дізналась про те, що розпочинається відбір у поліцію, тому вирішила випробувати себе та стати поліцейською”, – розповідає Юлія Каторгіна.
У 2015-ому відбір в поліцію був дуже жорстким, пригадує поліцейська. Вона пройшла його одразу. Обов’язковими вимогами, на які прискіпливо звертали увагу під час першого відбору, були фізична підготовка, медичний огляд і навіть питання щодо законодавства тощо. Зараз, кажуть, відбір став легшим, додає патрульна.
Роботою поліцейська дуже задоволена, адже знає, що вибрала свою професію. “Чому? Тому, що у мене є двоє дітей і понад усе хочеться, щоб їхнє майбутнє було безпечним, щоб моя сім’я жила в безпечній країні”, – пояснює свій вибір Юлія Каторгіна.
“У поліцію я прийшов, насамперед, для того, щоб допомагати людям, нести ясність закону і слідкувати за його дотриманням. Коли мені вдалося вступити в лави поліції, то першою впала в око єдність, яка є у структурі. Колектив тут працює спільно і злагоджено”, –  розповідає Любомир Цісельський, командир першої роти третього батальйону управління патрульної поліції у Львівській області.
Поліцейський стверджує, що часто під час роботи доводиться пояснювати громадянам елементарні правові поняття. Розказувати їм про права і обов’язки, про порушення та їхню неправоту у певних діях, адже люди, не знаючи законодавства, іноді намагаються довести поліцейському, що вони повністю праві. “Зміни починаються з нас. Наша поведінка і дотримання закону вже змінює все навколо. Коли ти йдеш у велику поліцейську сім’ю, то маєш розуміти, що твоя поведінка – це обличчя патрульної поліції. Кожен з нас має бути ввічливим і законослухняним”, – додає патрульний.
Поліцейський вважає, що кожен громадянин України може принаймні спробувати себе у відборі. Це стане випробуванням для ваших можливостей: фізичних, психологічних та інтелектуальних. Навіть коли громадянин немає спеціальних знань, йому варто спробувати пройти відбір. У поліції, в нашій великій сім’ї, завжди допоможуть початківцям стати професійними поліцейськими, наголошує Любомир Цісельський.

Що пропонують працівникові патрульної поліції

 “Ми часто чуємо від людей, що потрібно змінювати країну. Патрульна поліція – це вдала реформа, а патрульні поліцейські – це нові люди, які є нашими сусідами, родичами, друзями, що змінюють країну на краще. Рейтинг довіри до поліцейських не падає. Поліції довіряють українці, зокрема молодь. Їх запрошуємо на службу”, – зазначає Катерина Рибій, прес-секретар патрульної поліції у Львівській області.
Пропозиція праці у патрульній поліції досить цікава, адже така робота дає можливість кар’єрного зростання, забезпечує усім необхідним для несення служби, наголошує прес-секретар. “Графік несення служби позмінний. Зарплата поліцейського – від 12 тисяч гривень. Термін відпустки службовця – від 30 діб на рік. Працівників патрульної поліції безкоштовно обслуговують у медзакладах МВС. Поліцейським компенсують фінанси, витрачені на оздоровлення. Частково компенсують кошти, витрачені на оренду квартири. Надається можливість взяти житло у лізинг. Хороші умови праці для поліцейських допомагають зробити безпечними наші вулиці”, – інформує Катерина Рибій.
Молодь від 20 до 40 років з хорошою фізичною підготовкою та психологічною витривалістю можуть подавати заявку без особливих знань, адже під час навчання в академії їх навчатимуть усьому необхідному. Майбутні поліцейські вивчають основи законодавства, тактики, домедичної допомоги тощо. За короткий термін з академії виходить універсальний солдат, розповідає прес-секретар патрульної поліції у Львівській області.
Першим кроком до вступу в патрульну поліцію є заповнення електронної анкети. У відповідь на вашу електронну скриньку прийде лист, у якому зможете зазначити день, у який вам зручно подати потрібні документи. Після подачі документів розпочинається тестування: фізичні випробування, медичний огляд і психологічний тест. Після цього буде навчання в академії.
Охочі вступити до лав поліції можуть заповнити анкету за посиланням.
Докладна інформація про набір у патрульну поліцію: http://patrol.police.gov.ua/jobs.


Тарас Леськів: вікінг в поліцейській формі

Вже просто стоячи поруч з патрульним Тарасом Леськівим ви почуватиметесь у цілковитій безпеці. Друзі називають його вікінгом. Та й не дивно, адже він є майстром спорту з важкої атлетики, має схожу з давніми північними воїнами зачіску та велике патріотичне татуювання. Дивлячись на Тараса, важко уявити, що до початку служби в патрульній поліції він п’ять років займався реабілітацією дітей з вадами зору. За освітою патрульний фізичний терапевт і тифлопедагог. Він повністю віддавав себе дітям.
У 2015-ому його життя кардинально змінилося. Тарас Леськів став патрульним. Здібності інспектора швидко помітили і скерували на навчання з особистої безпеки поліцейського, де він отримав сертифікат інструктора з тактичної підготовки. Рік новоспечений інструктор проводив заняття для патрульних і паралельно стежив за порядком на вулицях міста. Пройшовши навчання з тактики у Будапешті, поїхав викладати групі тактично-оперативного реагування (ТОР) в Кривому Розі. Наприкінці 2017-ого приєднався до львівського ТОРу і продовжив навчати тактичній підготовці поліцейських Західної України. Служба приносить задоволення і дає змогу розвиватися! А найголовніше, що Тарас так само, як і до поліції, допомагає людям і повністю віддається службі. Вважає, що завжди треба залишатися собою. Поліцейський колекціонує люльки, любить ходити в гори, подорожувати, читати і займатися спортом.

Юра Чабаренко: серед перших подав анкету у поліцію

25-річний Юра Чабаренко у 2014-ому прослухав лекцію про майбутні реформи поліції в Україні та повірив у них. У 2015 р. першим, не роздумуючи, подав анкету в патрульну поліцію Львова і успішно пройшов. Спочатку Юрій був інспектором, а зараз став командиром взводу. Увесь цей час він оберігає спокій Шевченківського району. Патрульний розповідає, що служба не заважає його особистому життю. До поліції він практично ніде не бував. За три з половиною роки на службі здійснив 27 авіаперельотів, подолав 8000 кілометрів автостопом, 3000 кілометрів – поїздами, 4000 кілометрів – автобусами та 22 країни зібрав, так би мовити, у скарбничку. У такий спосіб Юрій заряджається натхненням до роботи.
“На старості літ тільки про дві речі ми будемо шкодувати – що мало любили і мало подорожували”, – ділиться роздумами Юрій. Сил додає заняття латиноамериканськими танцями. У вільну хвилину між завданнями спілкується з дітьми, а поза патрулем здає кров для потребуючих. Ще жодного разу не пошкодував, що обрав службу українському народові. Живе своєю роботою і любить її.

Сергій Окаринський: захищав східні кордони,  тепер оберігає нас

Сергій Окаринський – хлопець з сім’ї військовослужбовців. Він добровільно у 2014-ому пішов захищати Україну. Дві ротації та біль в душі за все побачене: сім’ї, які із розпачем покидають домівки, вибухи, стомлені обличчя військових нестиме через все життя. Прийшовши з війни, вирішив далі захищати Україну, але в тилу. Успішно пройшов відбір, в першу ж ніч запуску вийшов на вулиці міста патрулювати. Сергій мав вже досвід патрулювання і знав, що завдання не з легких, тому відчував відповідальність за колег. Попри те, що часто на вулиці доводиться зіштовхуватися з агресією, брудом командир Окаринський разом з колегами продовжує рости професійно і служити українському народові, любити свою роботу, допомагати людям і змінювати країну на краще.  Сергій має молоду дружину, яка підтримує його і надихає. Відпочиває від служби на риболовлі, в подорожах, за грою у шахи та теніс. Патрульні поліцейські – це ваші рідні, сусіди, однокласники, друзі, знайомі, які прийшли служити громаді. В патрульній поліції Львівської області майже сто бійців АТО.
“Я вдячний своїм побратимам поліцейським за міцність духу, готовність прийти на допомогу тим, хто її потребує. Бажаю всім сил та витримки, бо ми йдемо не туди, де свято і радість, а туди, де біль, смуток, горе і негаразди. Служити та захищати!” – зазначає Сергій Окаринський.


Роман Пилипенко, керівник патрульної поліції у Львівській області:
– Стати поліцейським варто, якщо ви хочете робити якісні зміни в країні, а не просто говорити про них. Робота у патрульній поліції не нудна, адже кожен день служби унікальний. Варто зазначити, що Міністерство внутрішніх справ надає певні соціальні гарантії для поліцейських. Дружній і молодий цікавий колектив є вагомою перевагою на нашій роботі. Громадянин України, який досяг 20-річного віку, володіє українською мовою, фізично здоровий і морально стійкий, має закінчену повну середню освіту та водійське посвідчення категорії В може спробувати себе у патрульній поліції. Звичайно, хочеться, щоб кандидати мали вже сформовану стійку життєву позицію, цінності й моральні принципи. Не потрібно боятися труднощів, які можуть виникнути в службовій діяльності. Важливо, аби людина, яка іде в поліцію, справді мала бажання служити народу України. Нестачу кадрів можна пояснити тим, що не всіх працівників влаштовує грошове забезпечення, деяких колишніх працівників не влаштовувало законодавство, з яким ми працюємо. Також кадрів не вистачає, адже з 2017 року понад 30 патрульних перевелось у підрозділи Головного управління Національної поліції. Відбір у патрульну поліцію, на мою думку, пройти не складно. Конкурс у порівнянні з часом початку реформи невеликий, оскільки ставлення громадян до поліції відштовхує людей від роботи у поліції. Служба у нас складніша, ніж у розвинутих європейських країнах, де роль поліції розуміють. Деякі громадяни демонструють своїми діями неготовність до змін.
коментарі відсутні
Для того щоб залишити коментар необхідно
1.1192 / 4.54MB / SQL:{query_count}