Різдвяний конкурс: акцент на Пінзеля

До 20 грудня триває конкурс на краще оформлення вітрин, вікон та балконів. Подаватись можуть власники бізнесу, які працюють у центрі

Львів помалу готують до зимових свят: різдвяний ярмарок уже офіційно відкрили, ялинка в дорозі і до того ж сніжна погода. Аби підсилити передноворічний настрій жителям та гостям міста, у Львівській міській раді оголосили конкурс на краще новорічно-різдвяне оформлення вітрин, вікон чи балконів. Заохочують власників ресторанів, кафе, крамниць чи готелів взяти участь у конкурсі. Йдеться про Галицький район.
Цей конкурс організовують уже близько десяти років. До слова, великі універмаги за кордоном мають щорічну традицію – створювати справжній перформанс за склом. Зокрема, в Нью-Йорку вважають незмінною різдвяною традицією прикрашати вітрини магазинів. У такий спосіб привертають увагу тих, хто вирішив просто пройтися вулицею та стимулюють їх до покупок у тому чи іншому магазині.
Фактично таку ж мету переслідують й у Львові, зізнаються минулорічні переможці конкурсу та у міській раді.
“Основна мета – створити святковий настрій для львів’ян та гостей міста, які проводитимуть свій час у Львові в період новорічно-різдвяних свят. Тому заохочуємо усіх, хто має бізнес у центрі міста, долучатись до конкурсу. Така участь базується на добровільних засадах”, – пояснює “Львівській Пошті” Ірина Вікирчак, заступник начальника департаменту розвитку Львівської міської ради.
Проте декоратори мають подбати за відповідний стиль оформлення. Тема цьогорічного конкурсу – “Львів – Різдво бароко”. Тобто в різдвяному оформленні вітрин треба обов’язково використати барокові елементи.
“Опирались у виборі тематики на постать Пінзеля та його скульптури. Щоб ще раз звернути увагу кожного на цього видатного майстра. Крім того, у місті тривають проекти, пов’язані зі скануванням його скульптур”, – веде далі Ірина Вікирчак.
Оцінювати вітрини буде конкурсна комісія. Її створюють відповідно до розпорядження міського голови і щороку склад комісії змінюється. Цього року комісія складатиметься із семи осіб. Зокрема, туди входять фахівці в галузі архітектури та урбаністики, дизайнери, представники Галицької районної адміністрації.
“В оцінюванні згідно з кожним критерієм передбачено по одному балу за загальний естетичний вигляд як самої вітрини, так і фасаду будинку, композиційне рішення, використання інноваційних ілюмінацій, конструкцій. Та два бали за відповідність бароковій тематиці”, – додала заступник начальника департаменту розвитку Львівської міської ради.
Конкурс розпочався ще 20 листопада і триватиме до 20 грудня цього року. Переможці отримують відзнаки міського голови та подяки за участь в конкурсі. Для участі треба подати спеціальну заявку та фото вітрини до Центру надання адміністративних послуг або через форму електронного звернення на офіційному веб-порталі Львівської міськради на ім’я голови Галицької районної адміністрації з фотографіями об’єкта, який бере участь у конкурсі.
Додамо, що минулого року участь в конкурсі взяло близько 40-ка підприємців. Серед них обрали п’ять найкращих вітрин. Переможцями конкурсу у 2017-ому стали: кондитерська “Під золотою зіркою” (вул. Коперника, 1), галерея Іcon Art (вул. Вірменська, 26), Львівська майстерня пряників “Юрашки” (вул. Краківська, 14), екомайстерня “Коза-Дереза” (вул. Братів Рогатинців, 17) та кав’ярня “Цукерня” (вул. Староєврейська, 3).
“Львівська Пошта” запитала минулорічних переможців, чим зацікавлювали членів комісії у декоруванні своїх вітрин та чи готові вони подаватись знову на конкурс.

Дарина Фурманюк, арт-керівник Львівської майстерні пряників “Юрашки”:
– Особливої підготовки до цього конкурсу у нас не було. Адже ми фактично під кожен сезон року так чи інакше оформлюємо наші вітрини – насамперед для себе та наших відвідувачів! Взяти участь в конкурсі нам запропонували у міській раді. Чому б і ні, подумали ми. Наша майстерня має п’ять вітрин, кожну із них прикрашаємо різними декораціями: макетами львівських будинків, зокрема торік моделювали пряникові макети ратуші та оперного театру, а також ялинкою. Доповнили їх смаколиками із зображеними героями мультфільмів та підсвіткою. Самостійно займаюсь такими декораціями, в роботі використовую дерево, і, власне, наші фірмові пряники. Насправді це буває доволі дорого, та інколи обходимось тими матеріалами, які раніше використовували. Але прикрашені вітрини – це своєрідний маркетинговий хід, і він добре працює. Напередодні цих зимових свят знову почали оздоблювати наші вітрини. Мені здається, вже й заявку на участь в конкурсі відправили.
Софія Дольна-Кривоніс, менеджер крамниці етномайстерні “Коза-Дереза”:
– Торік наша вітрина була оформлена в зимовій тематиці – іграшками ручної роботи, а саме скульптурними пінгвінами. Ми стали одними з переможців конкурсу на краще оформлення вітрин. Оформлення вітрин – доволі клопіткий процес: починаємо проектування орієнтовно за шість місяців до початку експозиції і оздоблюємо її вже в жовтні-листопаді. Оскільки тематика нашої крамниці має сувенірне спрямування, тому заздалегідь готуємось до зимового періоду. Раніше за інших підприємців змінюємо вигляд наших вітрин на новорічно-різдвяну тематику, аби таким чином анонсувати відвідувачам, покупцям наші новинки. Щороку наша вітрина має ексклюзивний вигляд. До цього докладають зусиль засновниця майстерні, провідний дизайнер і я. На оформлення витрачаємо до трьох місяців. Важко назвати фінансовий еквівалент. Всі наші вироби намагаємось робити з максимально екологічних матеріалів. Основне спрямування наших іграшок – це текстиль і авторська техніка, яка дещо схожа на пап’є-маше, де використовують розмочений папір і клейстери. Додаємо дерев’яну тирсу, гречане лушпиння, в результаті отримуємо скульптурну масу і з неї робимо фігури, як от пінгвінів або сніговиків. Було приємно отримати відзнаку від міської ради за участь в минулорічному конкурсі на краще оформлення віт­рин. Зрозуміли, що нас взагалі помічають, що ця робота помітна не лише нашим відвідувачам. Це стимулює на здорову підприємницьку конкуренцію і загалом робить вигляд міста кращим, цікавішим для львів’ян та туристів. Цього року ми знову задекорували нашу вітрину ще на початку листопада. Це значно раніше, аніж офіційно оголосили конкурс. Тому, не знаючи ще тоді тематики конкурсу, наповнили вітрину групою сніговиків, кожен з яких є неповторним. Вони не зовсім відповідають тематиці конкурсу (бароко), але все-таки відправили заявку на участь.
Вікторія Ваславська, арт-менеджер галареї Icon Аrt:
– Традиційно як минулого, так і цього року у грудні-січні у нашій галереї проходить різдвяна виставка. Відповідно до неї прикрашаємо нашу вітрину. Зокрема, торік ми представили авторську шопку, де була зображена Богородиця з дитям, Йосип і ягнята. Над нею працювали львівські художники, з якими співпрацює галарея Icon Аrt, зокрема це Остап Лозинський, Роман Зілінко, Олександр Бриндіков. Шопка була свого роду унікальною авторською роботою, виконана в гуцульському стилі. Це відтворення фактично давньої гуцульської ікони, намальованої на дереві. Її не вперше експонували, але додали деякі деталі на вікні. В результаті вітрина вийшла цікавою та нестандартною. Зараз ця шопка зберігається в Національному музеї ім. А. Шептицького у Львові. Ідея податись на конкурс була спонтанною. Перемога в конкурсі – звісно, це було приємно. Цього року знову готуємо різдвяну виставку, яку відкриваємо вже наступного тижня, 11 грудня. Можливо, й тепер візьмемо участь в цьогорічному конкурсі, бо так чи інакше декоруватимемо галерею з усіх сторін до зимових свят. Поки не говоритимемо подробиць, бо вже 11 грудня кожен може до нас завітати та побачити задумане нами оформлення.
коментарі відсутні
Для того щоб залишити коментар необхідно
0.6943 / 4.17MB / SQL:{query_count}