В Україні пропонують затвердити новий правопис

Львів’яни можуть долучитися до обговорення нового правопису

В Україні планують затвердити новий проект правопису. У МОН зініціювали громадське обговорення правопису, який може замінити правопис 2012 року, інформує tvoemisto.tv. “Правописна комісія виходила із розуміння того, що Український правопис, як правопис і будь-якої іншої мови, не може бути вичерпним. Він кодифікує засадничі, найбільш поширені або спірні орфографічні положення”, — зазначено у повідомленні МОН.
Як прокоментував Громадському радіо заступник міністра освіти та науки Максим Стріха, у проекті пропонують поновити в правах закінчення родового відмінку іменників третьої відміни жіночого роду.
“Наприклад, до 1933-го року вимовляли “смерти”, “радости” “Білоруси”, але потім це було уніфіковано. Зараз це теж повертається, але повертається як варіант і для художніх текстів”, – розповів Максим Стріха.
Зауваження та пропозиції до проекту можна надсилати до 15 вересня 2018 року на електронну адресу секретаря Української національної комісії з питань правопису Лариси Шевченко: e-mail: larisa_shevchenko@ukr.net.

коментарі відсутні
Для того щоб залишити коментар необхідно
0.7688 / 4.34MB / SQL:{query_count}