Хочеш змін – голосуй!

До 20 липня триває голосування за пріоритетні заходи впровадження змін в Україні упродовж 2018 – 2020 років

Україна долучилась до “Партнерства “Відкритий Уряд” ще у 2011-ому. За цей час у рамках цього партнерства створили Центри надання адмінпослуг (ЦНАП), запровадили Єдину систему відкритих бюджетів і систему електронних публічних закупівель ProZorro, а також посприяли мінімальному висвітленню екологічної інформації. Нині про ці програми знає більшість українців, але не усі знають, що реалізовують їх у рамках “Партнерства “Відкритий Уряд” – міжнародної ініціативи, що покликана об’єднати зусилля урядів задля позитивних змін у житті громадян.

“Наберіться терпіння і виконайте свій громадянський обов’язок”

“Сьогодні маємо унікальну можливість – проголосувати і визначити пріоритетні заходи впровадження позитивних змін в Україні на найближчі два роки. Пропозиції, зокрема, стосуються розкриття даних про будівництво інфраструктурних об’єктів, забезпечення відкритості продажу публічних активів та арештованого майна, створення системи “Прозорий бюджет”, забезпечення відкритості у сфері освіти тощо. Обрати пріоритетні заходи можна тут”, – розповіла голова ГО “Жіночі перспективи” Любов Максимович.
Для кожної держави передбачені дворічні програми дій, виконання яких щороку оцінює уряд країни та незалежний комітет “Партнерства “Відкритий Уряд”, каже представниця ГО “Жіночі перспективи” Ірина Трохим.
“Наприклад, перший план дій для України на 2012 – 2013 роки налічував 30 зобов’язань. На початку 2018-го 96% цього плану виконали. Тобто усі програми запускаються, але маємо розуміти, що є такі ініціативи, які за два роки розробити і запустити не вдасться. До слова, зараз триває голосування за ініціативи у третьому плані дій, і закликаємо усіх долучитися до цього”, – розповіла Ірина Трохим.
З її слів, станом на 17 липня проголосували понад 1000 осіб. Оскільки портал англомовний, потрібно набратись терпіння і таки виконати свій громадянський обов’язок.

Результати вже є!

Серед впроваджених ініціатив “Партнерства “Відкритий Уряд” маємо Центри надання адміністративних послуг (ЦНАП), “Відкриті бюджети”, систему електронних публічних закупівель ProZorro тощо.
“Нині на Львівщині діє 40 ЦНАПів, з яких шість – у Львові. Насправді довіра серед населення до цих установ лише зростає. У 2016-ому зафіксовано 290 тис. звернень до ЦНАПів, а у 2017-ому – 448 тис. Загалом у найближчі два роки заплановано створити ще 18 ЦНАПів на Львівщині”, – розповіла начальник сектору координації роботи з питань надання адмінпослуг Львівської ОДА Галина Кос.
“Бюджет – це найгостріше питання. Мешканців Львова цікавить, чи ефективно мерія використовує ті гроші, які ми сплачуємо у вигляді податків. Тож роботу з прозорості бюджету розпочали ще у 2016-ому. Тоді на сайті ЛМР можна було переглянути лише основні статті витрат, а сьогодні інформації про бюджет значно більше. Усі ці дані та аналітика подані на Порталі відкритих даних Львова доступною мовою”, – каже голова бюджетної комісії Львівської міськради Вікторія Довжик.
У 2016-ому Україна зробила величезний крок вперед, запровадивши одну з передових систем електронних закупівель у світі – ProZorro, розповів голова правління ГО “Центр моніторингу та досліджень” Мирослав Сімка.
“Сьогодні у світі цю систему використовують у складі трьох елементів: замовник, постачальник, і, власне, сама система, у якій відбувається аналіз усіх даних. В Україні ця система є унікальною, бо налічує ще четвертий елемент – електронні майданчики, які складаються з бізнес-структур. Тому усі операції, пов’язані із закупівлями, відбуваються не через держструктури, а на приватних сайтах. Тобто унікальність полягає у тому, що український бізнес зацікавлений у розвитку цієї системи. Загалом завдяки цій системі влада зацікавлена у тому, щоб якомога ефективніше використовувати кошти”, – каже Мирослав Сімка.
“Зараз працюємо над запуском загальнодержавної системи доступу до екологічної інформації “Відкрите довкілля”. Поки що самої системи немає, однак зробили уже кілька кроків на шляху до її реалізації. До слова, за останні кілька років доступ до екологічної інформації таки покращився. Наприклад, нещодавно створили інтерактивну мапу сміттєзвалищ та мапу забрудненості річок “Чиста вода”, – розповіла голова правління ресурсно-аналітичного центру “Суспільство і довкілля” Наталія Андрусевич.

коментарі відсутні
Для того щоб залишити коментар необхідно
0.7464 / 4.1MB / SQL:{query_count}