Медичний туризм на Львівщині

Лікувально-оздоровчі пропозиції в області для осіб з інвалідністю: куди потрібно звертатися та в скільки обійдеться путівка

фото: modrychi.com.ua (2)
Пік сезону санаторно-курортного лікування припадає переважно на літо. Коли є потреба в оздоровленні, кожен із нас старається не шкодувати грошей. Але це не завжди можуть дозволити собі особи з інвалідністю. Понад те, вони часто не знають, де можна в області чи за її межами пройти курс лікування безплатно, тобто коштом держави…
У минулому номері “Львівська Пошта” (матеріал “Медичний туризм на Львівщині”, №55 (2067) від 14.07.2018 р.) вже писала, що нині чільне місце посідає так званий медичний туризм. Мовиться про заклади, в яких можна оздоровитися, пролікуватися. Тоді наші співрозмовники, особи з інвалідністю, казали, що про якість конкретні можливості безкоштовного оздоровлення, відпочинку навіть не чули… Тож сьогодні розповімо про те, куди потрібно звертися особам з інвалідністю, аби потрапити в той чи той лікувально-оздоровчий чи реабілітаційний заклад, і в скільки обійдеться путівка.
Були, зокрема, названі п’ять закладів у області – Міжнародна клініка реабілітації Методу Козявкіна, санаторно-курортний комплекс “Моршинкурорт”, реабілітаційний центр MODRYCHI, Західний реабілітаційно-спортивний центр Національного комітету спорту інвалідів України та львівський медичний центр “Інново”. Але це переважно приватні заклади, тож отримати туди безкоштовні путівки особи з інвалідністю, як правило, не мають змоги! Однак є інші заклади, зокрема, підпорядковані Міністерству соціальної політики, де можна відпочити безкоштовно.

Путівка за майже 7 тисяч гривень

У департаменті соціального захисту населення Львівської ОДА називають три популярні напрямки, куди можна поїхати оздоровитися: перший – Львівщина (Трускавець, Моршин, Великий Любінь), другий – Закарпаття (санаторій “Поляна”, “Сонячне Закарпаття”), третій – Одеська область (зокрема санаторій “Орізонт” та “Куяльник”). На Львівщині налічують орієнтовно 183 тис. осіб з інвалідністю. Це зведена цифра по всіх категоріях. У 2018 році на обліку в управліннях соцзахисту перебуває 6 тис. 543 особи з інвалідністю. З них наразі забезпечать путівками лише 513 осіб (торік забезпечили 730 осіб із 6 тис. 963). Мовиться про кошти виключно з держбюджету, пояснює Олександра Курницька, начальник відділу соціального захисту осіб з інвалідністю департаменту соціального захисту населення Львівської ОДА.
Усі особи з інвалідністю, які перебувають на обліку в органах соціального захисту населення, мають право на безоплатну путівку
“Для осіб з інвалідністю передбачається можливість санаторно-курортного  лікування відповідно до постанови Кабміну №187 за рахунок коштів з держбюджету. Але з 2017-го постанова ця змінилася: якщо до того ми отримували путівки, які закуповувало централізовано Міністерство соцполітики, то з 2017 року маємо можливість пропонувати путівки в рамках коштів, передбачених держбюджетом. І особа сама обирає санаторний заклад”, – запевняє вона.
Зокрема, йдеться про осіб з інвалідністю внаслідок загального захворювання,  осіб з інвалідністю з дитинства. Особи з інвалідністю внаслідок війни можуть оздоровитися в санаторіях, безпосередньо підпорядкованих Міністерству соцполітики, або ж за рахунок коштів субвенцій із місцевих бюджетів. Діти з інвалідністю до 18-ти років через органи соцзахисту не забезпечуються пільговими путівками, оскільки, як пояснюють в управлінні соцзахисту, постанова Кабміну не передбачає цього. Їм виділяють путівки через заклади охорони здоров’я.
До слова, в Україні є чотири санаторії, підпорядковані Міністерству соціальної політики: “Батьківшина” (Трускавець), “Перемога” (Київ), “Слава” (Миргород) і “Салют” (Одеса).
“Є ще категорія осіб із порушеннями і травмами хребта та спинного мозку. Вони теж можуть оздоровитися державним коштом. На них виділяють дещо  більшу суму – 20 тис. 685 гривень на 35 днів”, – веде далі Олександра Курницька.
Стандартна путівка передбачена на 18 днів. Її гранична вартість становить 6 тис. 822 грн. Якщо ж особу не влаштовує ця вартість і послуги, які закладені в цю путівку, вона може сама доплатити за комплекс процедур чи за продовження лікування.
“Якщо ж мовиться про інвалідів першої групи, то передбачається, що супроводжуюча особа теж отримує путівку, але меншої вартості, де не включені санаторно-курортні послуги. Цій особі оплачують лише харчування і проживання”, – пояснює начальник відділу соціального захисту осіб з інвалідністю департаменту соціального захисту населення Львівської ОДА.

Як отримати путівку?

Усі особи з інвалідністю, які перебувають на обліку в органах соціального захисту населення, мають право на безоплатну путівку. Для цього вони повинні звернутися в районні або міські управління соцзахисту за місцем реєстрації.
“Щоби отримати безкоштовну путівку на оздоровлення, особа з інвалідністю повинна подати відповідну медичну довідку лікувальної установи за формою №070/о. Лікар має зазначити профіль захворювання особи і водночас може рекомендувати той чи той санаторій. Відповідно до дати зарахування особи на облік формується черговість. При надходженні коштів людей повідомляють, що вони можуть обрати той чи той санаторій”, – додає Олександра Курницька.
Путівки виділяють як на весняно-літній, так і на осінній період. Коли надходять кошти з держбюджету і певна особа в порядку черги обрала заклад лікування, укладаються тристоронні договори: між санаторієм, особою та управлінням соцзахисту.

У приватні заклади – з доплатою!

Щодо рекомендованих раніше інших медичних закладів області, а саме  Міжнародної клініки реабілітації Методу Козявкіна, санаторно-курортного комплексу “Моршинкурорт”, реабілітаційного центру MODRYCHI, Західного реабілітаційно-спортивного центру Національного комітету спорту інвалідів України та львівського медичного центру “Інново”, співрозмовниця Олександра Курницька пояснює: “В Міжнародну клініку реабілітації можемо на рік скерувати лише кілька дітей з інвалідністю. У Модричах послуги дещо недешеві. Але зі слів тих, що проходили там курс реабілітації, фахові. В реабілітаційно-спортивний центр у Турківському районі через департамент соціального захисту ЛОДА не можна отримати путівку на оздоровлення! Там є окреме забезпечення, окремі програми”.
ЛОДА співпрацює із санаторно-курортним комплексом “Моршинкурорт”. Отож, через управління соцзахисту можна отримати туди безкоштовну путівку! Там “Львівській Пошті” пояснили, що цей курорт позиціонує себе як комплекс, відкритий для оздоровлення осіб з інвалідністю загального захворювання, осіб з інвалідністю з дитинства, осіб з інвалідністю внаслідок  війни, осіб з інвалідністю внаслідок участі в АТО, осіб з інвалідністю з числа  постраждалих учасників Революції Гідності і громадян, які постраждали внаслідок Чорнобильської катастрофи. Також за путівками туди можуть звертатися особи, що отримали інвалідність внаслідок нещасних випадків на  виробництві та професійних захворювань згідно з постановою правління Фонду соціального страхування України.
“Ці категорії осіб можуть оздоровитися за такими напрямками:  захворювання шкіри, кістково-м’язової системи та сполучної тканини,  захворювання ендокринної системи, захворювання нирок та сечових шляхів, захворювання вуха, нервової системи, органів травлення, серцево-судинної системи”, – пояснює заступник директора з реалізації путівок і маркетингу санаторно-курортного комплексу “Моршинкурорт” Микола Фурманюк.
Якщо особа з інвалідністю хоче самостійно придбати путівку в цей заклад, доба перебування в ньому обійдеться у 558 грн. Упродовж року на лікування та оздоровлення з області туди їдуть близько 2-3 тис. осіб цієї категорії.
Зі свого боку, керівник обласного департаменту охорони здоров’я Ірина Микичак у розмові з “Львівською Поштою” коротко зазначила, що в області люди з інвалідністю можуть отримати медичну допомогу в 345 закладах охорони здоров’я. “Що стосується приватних закладів, то скажу, що вони розвиваються і будуть розвиватися. Бо в цілому світі провадять медичний бізнес. Але це не означає, що комунальні заклади не надають якісних медичних послуг з реабілітації. Наприклад, в санаторії у Великому Любіні створюємо відділення відновного лікування в складі обласної клінічної лікарні. Тож у цьому напрямку теж значно рухаємося!” – наголосила вона.

12.10.2018 16:38
Петричин Софія

На Львівщині справді є безліч закладів в можна купити путівку на оздоровлення. І я погоджуся що в комунальних закладах працюють теж хороші спеціалісти, навіть подекуди ті самі що і у приватних центрах, лікарі часто поєднюють. Але на превеликий жаль черги в комунальних закладах зашкалюють і персонал не завжди привітний та і обладнання зазвичай дуже старе. І тому ціни значно нижчі на такі послуги. А приватні заклади справді розвиваються з шаленою швидкістю, обладнання в них сучасне, персонал завжди привітний і усміхнений ну і ціни зовсім інші. Я от недавно приїхала з Трускавця, проходила обстеження в https://lisova-pisnia.ua/medychnyi-tsentr, не зважаючи що там ціна на путівку не дешева, все рівно обстежитися там дешевше ніж в місті записуватися до кожного лікаря, ще і часу займає значно менше + в ціну входять різні оздоровчі процедури.


Для того щоб залишити коментар необхідно
0.6748 / 4.26MB / SQL:{query_count}