“Маємо мрію, віримо в неї і ми це зробимо!”

Команда режисера Тараса Химича, яка знімає якісне кіно меценатським коштом, презентувала в Києві трейлер до фільму “Король Данило”

У них була мрія, і вони успішно її здійснюють. Здійснюють впевнено та наполегливо. Крок за кроком, щораз ближче до мети. Вони вірять у свою справу! Ця талановита, драйвова і дружня команда під керівництвом режисера Тараса Химича знімає фільм “Король Данило” – блокбастер про життя короля Київської Русі Данила Романовича, більш відомого, як Данило Галицький. Це фільм про зраду, дружбу та кохання у XIII столітті. Це бойовик на історичну тематику, розрахований на масового глядача. Це цікава історія становлення однієї людини, яка повністю змінить уявлення глядачів про Київську Русь.
Фільм “Король Данило” знімає професійна команда, команда, яка любить свою роботу і живе фільмом! Тут все органічно і продумано до деталей. Зокрема, різні локації, де знімають фільм, рекордна кількість каскадерів, обладунки, коні, красиві костюми, професійні образи. Найголовніше – всі актори максимально викладаються. Режисер Тарас Химич та його команда представляють західноукраїнську кінокомпанію Invert Pictures Film Studio.

Зйомки стрічки розпочалися торік, зараз триває активний знімальний процес. Знімали фільм у Львові та на локаціях в області, а також у Запоріжжі, на острові Хортиця. У полях відзняли частину масових видовищних боїв. Знімали на закритому майданчику поблизу Львова, де збудували грандіозні за масштабами декорації, відтворили інтер’єри Європи та Монгольського улусу XIII століття.
Як писала “Львівська Пошта”, справжньою гордістю команди є те, що для зйомок фільму задіяли середньовічне місто-фортецю, яке якісно і швидко збудували майстри з Бучача – лише за два місяці. Це унікальний і красивий об’єкт – чогось подібного на теренах Західної України для зйомок фільму ще ніхто не зводив! Коли опиняєшся тут, виникає враження, що дійсно перебуваєш у середньовічному місті: мури, мости, захисні рови і не тільки… Мовиться і про дух, і про енергетику. Тут усі деталі продумані до дрібниць. Як і планував режисер, зйомки на цьому об’єкті розпочали пізньої осені – щойно звели його. А найактивніший творчий процес на цій локації команда розпочала навесні і продовжує зараз.

“У мене була мрія познайомитися з постаттю Короля Данила. Коли почав читати про нього, а читав багато, цей фільм просто малювався! Торік ми познайомилися з головним актором фільму – каскадером Сергієм Єрмошенком, який на сто відсотків відповідає образу Короля Данила. Ми знімаємо фільм про події, які відбувалися на нашій землі у XIII столітті. Це буде видовищний фільм із цікавою історією. У фільмі будуть бої, драма, кохання”, – розповідає режисер фільму Тарас Химич.
Режисер пишається всіма акторами, а актори радіють, що працюють поруч із таким талановитим режисером (до слова, Тарас Химич здобував вищу освіту у США), який їх завжди чує, дослухається до їхніх ідей та думок. Отож, атмосфера на знімальному майданчику тепла і дружня.
“Ми пройшли всі складні моменти. Не все було легко… Зокрема, була зміна акторів. Ми замінили виконавця головної ролі – тепер це професійний каскадер і актор Сергій Ярмошенко із Запоріжжя. Та сама ідея, що ми зібралися і знімаємо хороший фільм, нас тримає дружно, разом. Знаходяться люди, які нам фінансово допомагають, і ми продовжуємо зйомки, йдемо далі. Ми повірили, що це зробимо. Маємо мрію і віримо в неї!” – впевнено акцентує “Львівській Пошті” Тарас Химич. І додає: “Презентація трейлера в столиці дала нам, команді, енергію прискоритися. Уже вийшли на фінішну пряму. Всі спрацьовані, викладаються сповна, команда вже сама чекає на прем’єру!”.
“Ще навчаючись у США, мріяв мати команду однодумців. Команду, разом із якою, знімаючи фільми, будемо жити цим. Жити і мріяти разом. Мріяти і втілювати! І ось поруч є така команда. На це потрібні були роки… Люди, з якими ми творимо кіно, по-справжньому кайфують. Вони так люблять свою роботу. Це справжнє щастя для режисера!” – наголошує Тарас Химич.
Ідея команди – відкрити короля Данила як яскраву постать: хто він був як людина, яким був його характер і яку роль він відіграв для нас. “Це людина, здатна ухвалювати неординарні рішення, яка може бути водночас відчайдухом і миротворцем”, – пояснює Тарас Химич. Цей фільм – художня інтерпретація життя Данила з його принципами, емоціями та почуттями.
Отож, фільм “Король Данило” стане першим масштабним продуктом, виготовленим на теренах Західної України. Тобто 90% усіх знімальних процесів, продакшн і постпродакшн відбуваються у Львові та  області. Створено базу унікальних костюмів (понад 200 комплектів), розроблених під образи фільму, що поєднали східну та західну культури. Це суміш двох великих цивілізацій епохи Середньовіччя: римо-католицької Європи та ортодоксальної Візантії. Замовлено близько 100 одиниць різноманітної зброї, яку відтворили ковалі за фотографіями знахідок археологів.

Під час зйомок замінили виконавця головної ролі – короля Данила. Тепер її виконує Сергій Ярмошенко, актор і професійний каскадер із Запоріжжя. Упродовж 18 років він працює на Хортиці в кінному театрі, серйозно цікавиться козацтвом. Усі бої та трюки виконує сам. Нині Сергій буквально живе роллю короля Данила. Це дуже відповідальний актор! Йому вдається на всі сто харизматично грати роль короля. Рішучого, та водночас спокійного лідера.

“Акторство – це була мрія! Це справжня радість, що вона збулася. А ще з якою потужною командою! За честь зніматися у фільмі “Король Данило” відомого режисера Тараса Химича. Мрійте, бо мрії здійснюються! Хто б міг подумати, що я гратиму головну роль у фільмі – самого Данила Романовича… Це велика відповідальність і честь для мене!” – наголошує Сергій Ярмошенко.
У фільмі працює одночасно понад 40 каскадерів: уперше за роки незалежності України на одному майданчику можна бачити таку кількість українських каскадерів. Велику увагу приділено action-сценам. Постановник бойових сцен Максим Вершина (у фільмі має роль монаха Устима) став справжньою знахідкою: він не тільки задає тон усім боям, але й дуже творчо підходить до вирішення самої хореографії бою того чи того героя, віддзеркалюючи характер образу.

“Група каскадерів, яка тепер є частиною цього цікавого проекту, виступає у кінному театрі Запоріжжя ще з 1997 року. Отож, маємо чималий досвід, знаємо добре зброю, різні трюки. Зніматися у фільмі “Король Данило” – велике задоволення. Ми щасливі, що наша багаторічна каскадерська майстерність додасть драйву. Дякуємо режисеру Тарасові Химичу, що дав нам можливість зніматися у такому цікавому фільмі”, – розповідає каскадер, президент Федерації Vovinam Viet Vo Da в Україні Максим Вершина.
З його слів, зйомки у фільмі людей із різних міст є символом того, що Україна єдина. “Гарно, коли люди зі Львова, Тернополя, Івано-Франківська, Києва та Запоріжжя об’єдналися і роблять одну справу, роблять її з такою любов’ю! Ми всі так здружилися! Ті, що не вміли тримати меча та з ним поводитися, тепер добре вміють. Головне бажання! А бажання вчитися нового на знімальному майданчику, звісно, є. Всі актори викладаються сповна – великі молодці! У фільмі буде багато яскравих трюків – у глядача складеться враження, наче він сам є учасником поєдинку. Дорогі глядачі, дочекайтеся осені!” – закликає Максим Вершина.
Знімається у фільмі й музикант, лідер та вокаліст гурту “От вінта”, актор та сценарист Юрій Журавель. Він певен: знати історію для українця дуже важливо. “Маємо багаторічну і плідну співпрацю з режисером Тарасом Химичем – знімав не один кліп для нашого гурту. Я щасливий, що зараз на знімальному майданчику. “Король Данило” – це буде черговий шедевр Тараса Химича. Тут усе справжнє – зброя, обладунки, коні. Це буде сильний фільм. Адже знімає його професійна і класна команда. У фільмі знімаються хороші й талановиті актори. Усі живуть тим, що роблять! Фільм режисер знімає без державного фінансування. Це незалежне українське кіно. Певен: фільм матиме успіх. Зараз – фільм, а згодом буде серіал”, – зазначає Юрій Журавель.

Живе фільмом і завжди чекає на дні зйомок актор за фахом Олександр Назарчук, який грає роль Ратибора. “Я за професією актор театру та кіно (закінчив Інститут мистецтв у Тернополі) і тому завжди мріяв знятися у сильному й цікавому фільмі. І ось кастинг та запрошення на фільм “Король Данило”. Вау – щастя яке! Мрія збулася! Але це і відповідальність велика. Пригадую, як на кастингу хтось дав слова ролі і сказав: “Тримайте акуратно, це може змінити ваше життя”. Таки змінило – тепер живу цим фільмом і зйомками”, – розповідає Олександр Назарчук. – Це буде дуже крутий і сильний фільм. Дочекайтеся осені 2018-го”.

Роль наймолодшого у фільмі – 17-річного сина короля Данила Іраклія – грає Павло Тур. Юнацький максималізм, запал, темперамент – таким побачимо його у фільмі. У нього багато сцен із батьком, водночас він більше у фільмі спостерігає та слухає… Павло родом із Дніпропетровщини, зараз вчиться на четвертому курсі факультету культури та мистецтва у Франковому виші. “Щасливий, що працюю з цією командою. Командою творчих, драйвових і позитивних. На знімальному майданчику неймовірна енергетика і тепла атмосфера. Я тут заряджаюся, я щасливий. Особливо радію, що працюю із режисером Тарасом Химичем. Він добра людина і професіонал. Ти чуєш, і тебе тут чують. Тут, на зйомках, маю дуже хорошу акторську школу – це мій перший художній фільм”, – зазначає Павло Тур.
Колись у нього була дитяча мрія – зніматися в кіно. І ось мрія реалізувалася. Та ще й яка – зніматися у фільмі “Король Данило”. Львів’янин Богдан Жила займається бойовими мистецтвами, тому виконавчий продюсер запросила його на зйомки. “Наші хлопці, а це представники школи бойових мистецтв, беруть участь у зйомках фільму, зокрема знімаємося в поєдинках. Дуже дружня й тепла атмосфера на знімальному майданчику. Тут така потужна енергетика! Певен: цей фільм матиме успіх, адже не так багато в Україні знімають історичних екшнів. Тим паче це буде якісне українське кіно. Думаю, молоді цей фільм сподобається. Режисеру і команді вдається добре розкрити образ короля Данила як володаря, як харизматичну людину насамперед. У Сергія Ярмошенка хороші каскадерські здібності, він справді боєць”, – вважає актор, учитель-тренер школи “Бойовий зал королівського лева” Богдан Жила.
“У фільмі “Король Данило”, по-перше, сильний режисер. По-друге, хороший акторський склад та професійні каскадери. Всі разом талановиті люди, які багато працюють над фільмом, над собою. По-третє, у фільмі дуже цікаві локації. По-четверте, дуже красиві костюми, все зі смаком. Так, наче в тому столітті перебуваємо”, – резюмує Богдан Жила.
“У мене була мрія знятися в історичному кіно. Мрія здійснилася. Цікаво працювати з Тарасом Химичем. Він – ентузіаст, який любить свою справу. Мені подобається, що в нього досить тісний контакт із акторами. Мені імпонує його бачення, він довіряє своїй інтуїції. У нього в голові є послідовність кадрів та сюжетів. З таким режисером цікаво працювати”, – каже Денис Пасічник, актор із Києва.
“Друзі зробили мені подарунок – запросили на зйомки фільму “Король Данило”. Мені дуже сподобалося. Я завжди хотів потрапити на зйомки – і ось мрії збуваються. Тим паче режисер знімає неймовірно сильний фільм! Вже так чекаю осені, прем’єри стрічки. На знімальному майданчику такий сильний заряд позитиву. Результат буде дуже гарний”, – розповідає львівський боксер, чемпіон України з боксу Іван Данча.
Арт-директор, художник-гример Оленка Химич певна, що сила фільму “Король Данило” в тому, що творча команда наважилася порушити тему життя сильної особистості – короля Данила. “Тішуся, що все те, що планували, нам разом із командою вдається. Наше завдання зробити якісне українське кіно. І ми над цим працюємо. Радію, що вже презентували трейлер у столиці. І вже зовсім мало залишилося до прем’єри, яку ми всі так чекаємо, – каже Оленка Химич. – Нам комфортно й цікаво разом працювати. Працюємо як один злагоджений механізм. Обговорюємо все детально, дискутуємо, що потрібно змінити, і змінюємо. Нам легко разом, і це важливо під час зйомок. Мені подобається ставлення Тараса до всіх акторів. У нас на знімальному майданчику є довіра одне до одного, ми чуємо одне одного. Скажімо, Тарас завжди питає акторів: тобі подобається, як ти виглядаєш у кадрі? Знімаємо ще чи залишаємо цей кадр? Така в нас командна праця”.


INVERT PICTURES – незалежна українська кінокомпанія, засновником та головним натхненником якої є відомий український режисер і кліпмейкер Тарас Химич. Працюючи на ринку українського кінематографа та візуальної продукції, він став одним із провідних історичних документалістів.
У його доробку фільми про історію України першої половини ХХ століття, історію, яку більшість оминало і не вважало за потрібне акцентувати на ній увагу. З 2009 року світ побачили документально-ігрові стрічки: “Золотий вересень. Хроніка Галичини 1939 – 1941 рр.”; “Срібна земля. Хроніка Карпатської України 1919 – 1939 рр.”; “Хроніка Української Повстанської Армії 1942 – 1954 рр.”; “Легіон. Хроніка Української Галицької Армії 1918 – 1919 рр.” та інші.
В доробку Тараса Химича ряд музичних відео, які стали доленосними для розвитку таких гуртів та виконавців, як Скрябін (режисер першого кліпу на пісню “Крила”), Олександр Положинський, “ТНМК”, “Тартак”, “Гайдамаки”, “Лесик Сам” (Лесик Турко) та багато інших. INVERT PICTURES знято перший незалежний український художній фільм “Жива”, що базується на реальній історії Анни Попович.
В українському павільйоні на Каннському фестивалі фільм “Жива” привернув найбільше уваги. До прикладу, в Західному регіоні після першого прокатного вікенду фільм за відвідуваністю посів другу сходинку після популярного голлівудського блокбастера “Чарівні звірі і де вони живуть”.

У ролях:
Король Данило – Сергій Ярмошенко, Хан Батий – Ринат Хайруллін, Гордій Мстиславович – Олег Сікиринський, Василько, брат Данила – Юрій Вихованець, Магістр Бруно – Віктор Лафарович, Єфросинія, мати Данила – Мирослава Рачинська, Анна, дружина Данила – Євгенія Муц, Ульв – Роман Муць, монах Устим – Максим Вершина, Євлампія – Вероніка Шостак, Боракчин-хатун – Альбіна Сотникова, Іраклій – Павло Тур, Ратибор – Олександр Назарчук, Сартак – Артур Рожицький, Хільда – Ірина Бучко, Стеха – Лідія Остринська, боярин Ілля Шепелович – Олексій Кравчук, боярин Ростислав Ярославович – Ярослав Василик, боярин Владислав Кормильчин – Василь Мицько, Мирча – Олександр Кузьменко, Улас – Юрій Журавель, Юстинія – Анна Джумак, Дмитро Тисячний – Валерій Пасєчний.

Олеся Галканова-Лань, продюсер фільму “Король Данило”:
– Відповім на деякі важливі запитання, що виникають з приводу фільму: по-перше, INVERT Pictures Film Studio (засновник Тарас Химич) – виробник і дистриб’ютор фільму Тараса Химича «Король Данило». Ми знову виходимо в прокат власними силами, самі ведемо перемовини з кінотеатрами. Фільм йтиме тільки у залах з DCP-проекторами та звуком не менш ніж 5.1. По-друге, фільм знято частково за кошти з прокату «Живої», а також за допомогою меценатської підтримки. Хочемо привернути увагу до питання меценатства в Україні. Люди, які нас підтримали, якими ми пишаємось, стали нашими однодумцями і повірили в наш проект, заслуговують на захоплення та повагу. Дуже важливо, щоби держава підтримувала їх також. Їхній логотипи ви побачите у фіналі трейлера. Щодо підтримки на місцевому рівні, то Львівська кінокомісія виділила на фільм 50 тисяч гривень, а область – 120 тисяч гривень. По-третє, кошторису «Короля» ми не оголошуватимемо до кінця повного прокату в кінотеатрах. По-четверте, ми дійсно плануємо знімати серіал, своєрідний приквел. Вже розписано перший сезон. І на завершення. Основна команда, яка працює над фільмом, налічує 7 осіб. Ми робимо все для того, щоби продукт, який ми запропонуємо на кіноринку України, вийшов максимально видовищним та якісним. Робочий день триває іноді по 19 годин – немає поняття 12 годин зміна. Є розуміння ситуації та велика відповідальність – ми віддаємося на 200 відсотків, щоб у результаті восени презентувати нашу мрію, яку ми втілюємо в життя. У нас на знімальному майданчику – середні віки: вимоги до акторів високі, а умови жорсткі, всі розуміють, що вони роблять і для чого, інакше бути не може. Це захоплює!
коментарі відсутні
Для того щоб залишити коментар необхідно
0.8094 / 4.55MB / SQL:{query_count}