Літні вакації: а де ваша дитина їх проведе?

Як школярам цікаво і з користю провести літні канікули, які табори працюватимуть та куди звертатися батькам

Літо – улюблена пора року для школярів. Нарешті закінчились уроки, не потрібно робити домашнього завдання, щодня прокидатись о сьомій ранку. І лише для батьків канікули – справжня морока. Бо постає питання: а чим зайняти свою дитину під час канікул? Літо велике, діти малі, роботи не покинеш… А хочеться, щоби тримісячний відпочинок наповнив дитину силою і бадьорістю, а не перетворився на сидіння перед комп’ютером.
На жаль, не усі батьки мають змогу відвезти дітей до бабусі в село, та й приватні табори не усім по кишені. За 10 днів перебування в одному з таких батькам доведеться заплатити не одну тисячу гривень! Та все ж, батьки, не засмучуйтеся, бо і у рідному Львові є чимало місць, де дитина весело, дешево, а головне – з користю проведе час.

Пришкільні табори для непосид

Цього літа на базі загальноосвітніх шкіл традиційно діятиме 41 табір із денним перебуванням дітей. Там діти зможуть не лише весело провести час, а й оздоровитись, розповіла начальник управління освіти Львівської міськради Зоряна Довганик.
“Такі табори працюватимуть як для учнів однієї школи, так і для дітей з різних шкіл. До слова, 20 шкіл організували мовні табори – “Lviv kids”, де діти окрім відпочинку ще й вдосконалюватимуть знання із іноземних мов. До роботи таких пришкільних таборів долучені волонтери – носії мови, які працюватимуть з дітьми виключно англійською мовою. Окрім того, представники різноманітних громадських організацій, а також аніматори-старшокласники долучаться до роботи у таких таборах”, – каже Зоряна Довганик.
З її слів, програми пришкільних таборів надзвичайно цікаві – екскурсії, відвідування театрів, майстер-класи, спортивні забави тощо.
“Діти приходитимуть вранці – на 09.00, а повертатимуться пополудні – приблизно в 15.00, хоча чіткий графік визначає сам керівник табору. Відвідування є безкоштовним, заплатити доведеться лише за харчування. Вартість встановлює сам заклад. За 30-50 гривень на день дитина отримає легкий сніданок і повноцінний обід. Загалом усі такі табори працюватимуть щонайменше 14 днів по шість-сім годин на день”, – розповіла “Львівській Пошті” головний спеціаліст сектору виховної роботи та дозвілля управління освіти департаменту гуманітарної політики Львівської міськради Олена Кондрат.
З її слів, окрім цього, 4 червня розпочне роботу табір для дітей при Центрі творчості для дітей і юнацтва Галичини (вул. Вахнянина, 29). Табір матиме більш спортивне та мистецьке спрямування. Відтак діти зможуть справді з користю провести літні канікули, оздоровитись та навчитись чого-небудь нового.

Корисний і пізнавальний відпочинок

Літній відпочинок для малих дослідників пропонують також музеї та бібліотеки міста. Там діти відвідуватимуть екскурсії, вивчатимуть біблійні історії і малюватимуть власні картини.
“Програма “Літні канікули у музеї” триватиме з четвертого по восьме червня. Упродовж п’яти днів діти відвідуватимуть тематичні лекції, після яких матимуть перерву на чай та майстер-клас на відповідну тему, щоб краще засвоїти матеріал. Радо запрошуємо усіх діток віком від семи до 13 років”, – розповіла молодший науковий співробітник Національного музею у Львові ім. Андрея Шептицького Наталія Яців. 
З її слів, школярі можуть записатись на усю програму, або ж ходити лише у ті дні, тематика яких їх найбільше зацікавить. “Заняття відбуватимуться з 10.00 до 13.00 у Національному музеї у Львові ім. Андрея Шептицького (головна будівля, просп. Свободи, 20). Упродовж п’яти днів діти відвідають екскурсії на різноманітну тематику, де ознайомляться: з історією музею, біографією Митрополита Андрея Шептицького, почують про духовний подвиг св. Онуфрія та Марка Трацького, і про св. Бориса та Гліба. Також діти ознайомляться із відображенням рослинного світу у творах українського образотворчого мистецтва та вивчатимуть історію створення, оздоблення рукописів і стародруків”, – каже Наталія Яців.
Після екскурсії діти відвідають різноманітні майстер-класи: зі створення колажу “Я, Митрополит Андрей і Національний музей у Львові”, малювання ікони на склі із використанням акрилових фарб, створення аплікації за мотивами ікони “Святі Борис і Гліб”. Також діти відвідають майстер-класи “Малюємо за мотивами Марії Приймаченко” та “Гравюра”, на якому за допомогою кліше діти зможуть надрукувати книгу та власноруч її оздобити. Вартість майстер-класів – 50-150 грн. Детальніше за тел. 0975169983.
Також у неділю, 3 червня, о 12.00 з нагоди Дня захисту дітей, Художньо-меморіальний музей Івана Труша запрошує на тематичне заняття “Квітковий сад Івана Труша” та майстер-клас із орігамі “Водяна лілея”. Під час заняття діти познайомляться із живописними полотнами Івана Труша з циклу “Квіти”, виконають цікаві завдання, а також власноруч створять квітку в техніці орігамі. Участь безкоштовна. Детальніше за тел. 0972384548. До слова, музей Івана Труша часто проводить різні заходи для дітей. Особливо у літню пору року. Інформацію про заходи можна відслідковувати на сторінці музею у Facebook – @hmmtrusha.museum
А у Львівському еко­лого-натуралістичному центрі ще від понеділка навала дітлахів. Тут вони таборуватимуть два тижні. “Щодня учні відвідують зоологічний, природознавчий музеї, мають різноманітні майстер-класи, навіть малюють тваринок і вивчають екзотичний світ. Цьогоріч у таборі 25 дітей, а групу охочі наповнили ще в січні. На жаль, не маємо можливості взяти більше діток, бо місця бракує. Зробити кілька змін теж не вийде, бо харчуються діти у 28 школі, тож підлаштовуємось під них”, – розповіла працівник Львівського еколого-натуралістичного центру пані Зоряна.

Для талановитих і обдарованих

Із 9 червня відкривається зміна і в позаміських закладах. Зокрема, передбачений відпочинок дітей на базі двох стаціонарних позаміських закладів оздоровлення і відпочинку в Сколівському районі: “Ватра” (с. Гребенів) і “Старт” (с. Коростів).
Таким відпочинком можуть скористатися діти-пільговики: сироти, позбавлені батьківського піклування, малозабезпечені, з багатодітних сімей, інваліди, діти, батьки яких загинули під час виконання службових обов’язків чи ті, у кого один із батьків загинув (пропав безвісти) в районі проведення АТО, бойових дій чи збройних конфліктів, талановиті та обдаровані діти, відмінники навчання, а також потерпілі від наслідків Чорнобильської катастрофи та Скнилівської авіакатастрофи.
“Кожного літа управління освіти Львівської міськради забезпечує процес оздоровлення дітей. Відтак школярі, які належать до пільгових категорій, а також обдаровані діти з 9 червня до 25 серпня зможуть оздоровитися за кошти міського бюджету у позаміських таборах відпочинку “Старт” та “Ватра”. Зазначу, що оздоровлення для усіх діток є безкоштовним. Відбір здійснюють безпосередньо у школах. Окрім того, управління освіти забезпечує підбір дітей для оздоровлення за кошти державного та обласного бюджетів. Тож батьки дітей, які належать до будь-якої з цих категорій, мають звернутися до керівництва школи або ж безпосередньо у Центр надання адміністративних послуг свого району і написати відповідну заяву”, – розповіла Зоряна Довганик.
З її слів, цього року у кожному таборі проведуть п’ять змін, а на кожній з них зможе оздоровитися близько 100 дітей.

коментарі відсутні
Для того щоб залишити коментар необхідно
0.9075 / 4.15MB / SQL:{query_count}