Монетизація пільг на проїзд відкладається

Усі пасажири-пільговики надалі їздитимуть у маршрутках Львова без змін. А у районах до 15 червня мають визначитись, чи впроваджувати монетизацію пільг на проїзд у обласних маршрутках

фото: Олег Огородник
Наразі усі пасажири-пільговики їздитимуть у громадському транспорті так, як і їздили – безоплатно, але… недовго. Варто нагадати, що майже два тижні тому перевізники міських та приміських автобусів заявляли, що з 1 червня в області почне діяти монетизація пільг на проїзд у маршрутках. Тобто вже від початку літа усі пасажири пільгових категорій (як і учасники АТО) мали б платити за проїзд, а натомість – отримувати компенсацію від влади.
Та плани дещо змінились. Цього тижня, після пікету учасників АТО під стінами ЛОДА, які вимагали не скасовувати для них право безкоштовного проїзду, Олег Синютка, голова Львівської ОДА, ініціював зустріч усіх сторін конфлікту. В результаті – підписали меморандум.

П’ять категорій, на які не вплине монетизація  

В останній день травня Львівська облдержадміністрація підписала безтерміновий Меморандум про співпрацю з перевізниками. Йдеться про те, що безкоштовний проїзд у міських, приміських та міжміських маршрутках області зберігається за деякими категоріями пільговиків: учасниками бойових дій, бійцями-добровольцями АТО, особами з інвалідністю внаслідок війни, членами сімей загиблих, особами з інвалідністю І групи по зору та тими, що їх супроводжують. Загалом таких осіб в області нараховують 35 тисяч.
«Домовилися, що учасників бойових дій та бійців добровольчих батальйонів перевізники будуть перевозити своїм коштом до 1 січня 2019-го. Щодо інших категорій обласна влада зобов’язалася переговорити з головами районних рад і знайти кошти для компенсації за їхній проїзд», – пояснив Іван Велійка, голова Асоціації перевізників Львівщини.
Чому лише до початку 2019 року? Бо, за його словами, обласна влада та перевізники будуть звертатися до Кабінету Міністрів, аби компенсацію за перевезення військових взяла на себе держава і не перекладала ці витрати на місцеві ради. Проте навіть якщо уряд не вирішить питання компенсації, Іван Велійка пообіцяв, що перевізники і надалі не змушуватимуть бійців платити за проїзд у маршрутках.

Чого чекати іншим пасажирам-пільговикам?

Щодо інших пільгових категорій – органам місцевого самоврядування дали час до 15 червня. Вони повинні визначитись, яким чином відшкодовуватимуть кошти за пільговий проїзд: шляхом монетизації (коли гроші видають адресно в руки пільговикам), чи надалі виділятимуть кошти перевізникам (як це було дотепер).
«Органи місцевого самоврядування отримали ще два додаткових тижні, щоб прийняти відповідні рішення і визначитися, яким чином перевозити пільговиків», – зазначив в.о. директора департаменту дорожнього господарства, транспорту та зв’язку Львівської ОДА Роман Кокотайло, повідомляє прес-служба ЛОДА.
Наразі в області лише одна районна рада – Пустомитівська – прийняла відповідне рішення щодо монетизації пільг. А також Моршин. Місто Львів та Стрий прийняли рішення про відшкодування коштів автотранспортним підприємствам. Якщо ж до 15 червня інші органи місцевого самоврядування не визначаться, то вже з 16 червня перевізники будуть вимагати від пасажирів-пільговиків стовідсоткової оплати за проїзд.
«У міській раді вже заявили, що відшкодують перевізникам за перевезення пільгових категорій дещо більші суми за перше півріччя 2018 року і за друге. Сподіваюсь, на найближчій сесії Львівської міськради (7 червня) затвердять відповідні рішення. А вже ймовірно з 1 січня 2019-го місто таки перейде на монетизацію пільг за проїзд у маршрутках», – наголосив Іван Велійка.
Щодо підняття тарифів на проїзд, зокрема у міських маршрутках, наразі мова не йде. Та обіцяють переглянути їх, коли оголосять конкурс на приватні перевезення у місті. Досі його не оголошують через те, що Нацполіція затягує із погодженням паспортів.

Наталія Кузяк, директор департаменту соціального захисту населення Львівської ОДА:
– Нещодавно завершили верифікацію пільговиків в області. Звіряли бази даних управлінь соцзахисту та пенсійного фонду. Перевіряли, щоб не було «двійників» серед осіб, які мають дві пільги на проїзд. Відомо, що на Львівщині є понад 300 тис. осіб, які мають право на пільгове перевезення у громадському транспорті. Конкретне рішення щодо монетизації пільг у маршрутках прийняли у Пустомитівському районі та Моршині. Інші місцеві ради ще мають час прийняти своє ж рішення щодо перевезення пільговиків. Там, де діятиме монетизація, компенсацію пасажирам-пільговикам перераховуватимуть на рахунки щомісячно. Така особа має звернутися в управління соцзахисту за місцем проживання. Якщо вона раніше отримувала якісь виплати і в неї є відкриті рахунки, то кошти надалі надходитимуть туди. Якщо не було таких виплат, то вона повинна повідомити свої реквізити. Відповідно до урядової постанови №197, гроші мають приходити на рахунки щомісячно до 20 чисел.
коментарі відсутні
Для того щоб залишити коментар необхідно
0.6882 / 4.11MB / SQL:{query_count}