Як змінився Львів у 2017 році

.

Якісні умови навчання. Цьогоріч замінено вікна у 30 навчальних закладах, відремонтовано санвузли – у 24, басейни – у 3, харчоблоки – у 5, покрівлі – у 8, спортивні зали – у 12, спортивні майданчики – у 15. 

Інтерактивні класи. Для шкіл придбано 107 мультибордів, 38 3D-принтерів, обладнання для 26 кабінетів фізики, 9 оновлених мультифункційних лабораторій та 7 відремонтованих кабінетів трудового навчання. Облаштовано лінгафонними кабінетами 3 навчальні заклади. 

Підтримка вчителів. 86 переможцям Програми “Успішний педагог” виплачено грошову винагороду по 25 тис грн.

Найвищі бали із ЗНО. 27 львів’ян набрали 200 балів та 4 – 400 балів. Усі ці абітурієнти отримали від міста по 2 тис грн та 4 тис грн відповідно.

Львів науковий. 10 переможців конкурсу талановитих учених отримали від міста нагороди по 25 тис грн.

Підтримка молоді. Кращі 30 учнів отримали від міста по 10 тис грн за хороші результати у навчанні.

Додаткові групи в ДНЗ. Відкрито 23 додаткові групи в дитсадочках для 750 дітей.

Інвестиції в медицину. В медицину Львова інвестовано 86,8 млн грн: реконструкцій, поточних і капітальних ремонтів виконано на 22 млн грн., обладнання придбано на 64,8 млн грн.

Амбулаторії. Відкрито нові амбулаторії сімейної медицини на вул. Тернопільській, 9 та на вул. Личаківській, 119. Капітально відремонтовано амбулаторію у мікрорайоні Рясне-1 на вул. Шевченка, 366.

Фахівці з-за кордону. На базі міських лікарень у Львові фахівці з різних країн світу, зокрема Канади, Великої Британії, США, Німеччини, Польщі, Ізраїлю проконсультували понад 400 і спільно з львівськими лікарями прооперували близько 100 зі всієї України.

Новації в медицині. У міських поліклініках реалізовано проект “Електронна реєстратура”. У жіночих консультаціях 4-ї, 3-ї та 6-ї міських поліклінік запроваджено електронну медичну картку пацієнта.

Нові Дитячі клуби. Запрацював новий дитячий клуб “Колорит” на вул. Суботівській, 7, відремонтовано дитячі клуби “Імпульс” (вул. Городоцькій, 293) та “Смарт” (вул. Франка, 54). Завершують роботи на вул. Ф. Колесси, 8 та вул. Коціловського, 16.

Майданчики. Відремонтовано 9 майданчиків. Продовжується облаштування 20 дитячих майданчиків.

Премії спортсменам. Місто виділило понад 750 тис. грн. для талановитих спортсменів і тренерів, які отримали винагороди за спортивні досягнення від 2 до 11 тис грн. Ще 100 кращих дитячих тренерів Львова отримали по 25 тис. грн.

Підтримка бійців АТО. Для реалізації міських програм соціальної підтримки та захисту учасників АТО у бюджеті міста було понад 100 млн грн, а це близько 70% соціального бюджету Львова.

Допомога воїнам. Єдина в Україні Програма про захист інтересів учасників АТО дає змогу надавати одноразову матеріальну допомогу на вирішення соціально-побутових потреб у розмірі 100 тис грн. Допомогу вже отримали 1 000 бійців АТО.

Будинок АТО. На вул. Під Голоском завершили будівництво багатоповерхівки на 53 квартири для учасників АТО. Будівництво відбувалось повністю коштом міста.

На передову. Придбано та передано військовим-учасникам АТО: запчастини до автомобілів та техніки, одяг, взуття, ліки, засоби гігієни, питну воду.

Дворик у госпіталі. Місто допомогло дооблаштувати внутрішній дворик Військово-медичного центру Західного регіону: закуплено ліхтарі, урни, лавки, вуличні меблі на 220 тис грн.

75-річчя УПА. Одноразову матеріальну допомогу отрмиали 295 львів’ян-учасників бойових дій УПА, інвалідів війни УПА та вдів ветеранів УПА. Місто спільно з областю передали зв’язковій Романа Шухевича Ользі Ільків квартиру та передбачили кошти на ремонт.

Центр “Джерело”. У Центрі отримують послуги 177 вихованців, віком від 3 до 45 років. Цьогоріч місто виділило Центру близько 10 млн. грн, також для перевезення вихованців придбало автобус вартістю 2,1 млн. грн.

Осередки для молоді з інвалідністю. Місто спільно з центром “Джерело” відкрило на вул. Дністерській, 12 осередок для осіб з інвалідністю, старших 35 років. У планах – відкрити центри на вул. Роксоляни, 23 та вул. Кирилівській, 3а.

Нові бібліотеки. Проведено ремонтні роботи в 8 бібліотеках-філіях. Бібліотеки стали мультифункціональними, з різними тематичними, ігровими зонами.

Підтримка книговидання. Традиційно місто Конкурсом україномовних видань підтримує львівські видавництва: надано 420 тис грн.

Музеї та театри. Ремонтно-реставраційні роботи проведено у 4 театрах на 3,7 млн грн, ще на 700 тис грн закуплено нове обладнання.

Шевченківський гай. Проведено реставрацію 7 об’єктів. Восьмий – стодола с. Пилипець, – на стадії завершення.

Парк культури. Проведено реконструкцію трьох алей площею 800 м кв на понад 1 млн грн.

Стадіон “Юність”. Розпочато реконструкцію стадіону з оновленням трибун, крісел, роздягалок тощо. Ці роботи буде продовжено наступного року.

Реставрація. Завершився проект “Муніципальний розвиток та оновлення старої частини м. Львова” (GIZ). Завдяки співфінансуванню (місто+мешканці+GIZ) відреставровано понад 1000 історичних вікон, 200 вхідних брам, 82 балкони, 4 сходові клітки та 16 внутрішніх дворів.

Музей Пінзеля. Завершено комплекс робіт з реставрації музею скульптури Йогана Пінзеля. На дах, фасад, вітражі місто дало 6 млн грн.

Бережемо сакральні споруди. Проведено реставтрацію: стінопису у Вірменській катедрі, Вірменського дворика з колоною св. Христофора, монастиря вірменських бенедектинок, центрального вітражу Преображенської церкви, південного фасаду і фресок Гарнізонного храму св. ап. Петра і Павла.

Ревіталізація заводів. На базі 14 старих заводів планують створити інноваційні простори для роботи креативних підприємців.

Архітектурні конкурси. Проведено 5 відкритих архітектурних конкурсів на кращі проектні пропозиції.

Розумний мікрорайон. У межах проекту “Наукова – Розумний Мікрорайон” облаштовано три лінгафонні кабінети, сенсорну темну кімнату, Кімнату Монтессорі, інтерактивний шаховий клас, клас сольфеджіо, читальний зал, сучасний клас образотворчого мистецтва, якісні нові зупинки громадського транспорту, громадські простори тощо.

Громадський бюджет. На “Громадський бюджет” львів'яни подали близько 300 проектів. Проголосувало 72 061 осіб. У 2018 році буде реалізовано 38 проектів на 26 млн грн.

Нові авіа-напрямки. Цьогоріч зі Львова відкрито 8 нових авіа-напрямків.

Е-квиток. ЛКП “Львівавтодор” та ЄБРР підписали кредитний договір на суму 10 млн євро. Е-квиток у Львові матиме назву “ЛеоКарт”.

Більше транспорту. В планах міста закупити 100 великих автобусів, 40 тролейбусів та 50 трамваїв.

Капремонт електротранспорту. Капітально відремонтовано 5 трамвайних та 6 тролейбусних вагонів.

Індивідуальні теплові пункти. ЛМКП “Львівтеплоенерго” встановить 84 ІТП у Шевченківському районі міста. За кошти ЄБРР у Сихівському районі Львова встановлять 409 ІТП.

Ремонти теплових мереж. Реконструйовано котельні на пл. Соборна, 5, вул. Левицького, 8, замінено 7 км теплових мереж.

Сміттєпереробний завод. Підписано Угоду про наміри кредитного фінансування, за умовами якого від ЄБРР місто отримає 25 млн євро кредитних коштів та 10 млн євро грантових для будівництва сміттєпереробного заводу. Оголошено тендер на будівництво 15 свердловин та проведення дослідження кількості і складу біогазу на Грибовицькому полігоні.

Ремонти. Капітально відремонтовано 36 дворових територій на суму 11,5 млн. грн. Відремонтували більше 100 тис. м2 хідників.

Ремонти доріг. Відремонтовано більше 300 тис. м2 доріг. Розпочато капітальний ремонт вулиці Личаківської (від вул. Мечникова до вул. Пасічна). Проведено капітальний ремонт дороги на вул. Чернівецькій (з кільцем розвороту трамвая), вул. Митрополита Андрея, вул. Богданівській, вул. Пулюя-Трускавецька, вул. Зимновідська-Станційна та ін.

Ремонт водопроводів. Замінили 13,5 км аварійних ділянок водопроводів, у тому числі повністю оновили кілька водогонів.

Каналізування вулиць. Прокладено 2 км нових колекторів у неканалізованих районах міста, що дало змогу підключитися до мереж водовідведення мешканцям 15 вулиць.

Дерев побільшало. Висаджено 5 567 зелених насаджень: 3 497 дерев та 2070 кущів.

Громадські простори. За 5 років у Львові реалізовано проекти понад 30 громадських просторів у всіх районах Львова, з них цьогоріч створено 12.

Оновлення парків. Проведено роботи з реконструкції трьох парків Львова на суму понад 12 млн гривень. У Парку ім. Івана Павла ІІ проведено водовідведення, прокладено доріжки, облаштовано сходи, перила, встановлено освітлення, урни, 100 лавок.

Безпека міста. Центр безпеки міста опрацьовує 180 камер відеоспостереження. Встановлено перші камери з аналітикою визначення номерних знаків на заїзді в місто. Підсвічено додатково 122 пішохідні переходи. До кінця року та у 2018 підсвітять ще 120.

Будинки ОСББ. У місті 1128 ОСББ охоплюють 1180 будинків. За кредитні кошти провели повну термомодернізацію 3 будинків ОСББ. У 9 будинках ОСББ провели капітальні ремонти.Сучасний Центр адопції. У Львові відкрили перший в Україні Центр адопції (всиновлення) безпритульних тварин. Прилаштовано 489 собак і котів; повернуто господарям – 135.

Портал відкритих даних. Портал відкритих даних Львова – відкрита платформа, де опубліковано понад 380 наборів відкритих.

Панель міста. На порталі “Панель міста” – можна ознайомитись з основними показниками розвитку міста в динаміці з 2010 до 2016 року.

Особистий кабінет мешканця. Оновлений “Особистий кабінет мешканця” містить 112 послуг Львівської міської ради. З часу оновлення надано більше 400 послуг, зареєстровано близько 2 тис нових користувачів.

Всі послуги – в одному центрі. На вул. Ген. Чупринки, 85 та мікрорайону Рясне на вул. Шевченка, 374 відкрили нові ЦНАП. В планах створення ЦНАП в смт. Брюховичі, смт. Рудно та м. Винники.

Модернізована “Гаряча лінія міста”. Портал 15-80 – де можна дізнатись актуальну інформацію від служб міста. Короткий номер 1580 став доступним з мобільного для абонентів “Vodafone”, “Лайфселл” та “Київстар”.

Львів на дотик. Для людей з вадами зору адаптували споруди Львівської Ратуші та Архикатедрального Собору святого Юра, встановивши їх бронзові макети в мініатюрі. У планах – встановити міні-макет пам’ятника Тараса Шевченка.

ПЕН-Конгрес. 83 Міжнародний Конгрес ПЕН-клубу (вересень) – один з наймасштабніших заходів, що відбувався вперше в Україні (сума дофінансування Конгресу з бюджету міста – понад 1 млн грн).

LvivMozArt. Фестиваль, присвячений молодшому сину композитора Вольфганга Амадея Моцарта – Францу Ксаверу. У програмі – симфонічні та камерні концерти, опери, концерти духовної музики, виступи-інсталяції тощо.

Центр Шептицького. Центр Митрополита Андрея Шептицького будували 2 роки, його площа  6027 кв м, вартість – 5,7 млн доларів. Бібліотека Центру налічує близько 120 тисяч книг, тут розташовані: наукова бібліотека, навчальні аудиторії, адміністрація, публічний простір.


коментарі відсутні
Для того щоб залишити коментар необхідно
0.7739 / 4.5MB / SQL:{query_count}