Обережно, кір не відступає!

На Львівщині станом на грудень захворіли вже понад 60 осіб

В Україні цього року вже майже 2400 людей захворіли на кір, iз них понад 50% – діти. Зафіксовано чотири смертельні випадки: померли двоє дорослих і двоє дітей. Щонайменше у 5% хворих виникає ускладнення.
Не оминула ця інфекція і Львівщину. Станом на 20 грудня в області є чотири спалахи кору. Три спалахи цієї недуги зафіксовано в сім’ях і колективах, під час яких постраждало від трьох до восьми осіб. Наприкінці минулого тижня зареєстрували четвертий спалах на підприємстві “Фуджікура”, де станом на 20 грудня захворіло вже 14 працівників, пише Львівський обласний лабораторний центр.
Як зазначає заступник директора Львівського обласного лабораторного центру МОЗ України Олег Когут, загалом в області на кір станом на грудень цього року захворіли 64 особи, з них – 54 дитини. Епідрозслідування показало, що 43 дитини, які захворіли, не були щеплені взагалі, або щеплені лише однією дозою вакцини проти кору.
Нагадаємо, захворювання кором розпочинається як простудне – підвищується температура, появляються нежить, кашель, біль голови (катаральний період). І тільки на третій-п’ятий день від початку хвороби на голові, а далі тулубі і кінцівках починається характерне дрібне висипання.
За прогнозами епідеміологів, кір у 2018 р. не відступить, а надалі поширюватиметься в Україні, а причина цього – низький рівень вакцинації.

коментарі відсутні
Для того щоб залишити коментар необхідно
0.8038 / 4.34MB / SQL:{query_count}