Люди і події 2017. Гості "Пошти"

.

Оптиміст року

Він – юрист за фахом, ініціативний, креативний, любить жартувати. Ще молодий, а вже посивів. Це чоловік із загостреним почуттям справедливості, він – за викорінення бюрократії та корупції.
Львів’янин Юрко Досяк – боєць батальйону “Донбас”, який пішов на війну добровольцем. Ні 119 днів полону в 2014 році, ні бюрократія його не зламали. У 2017-ому він активно узявся за створення Центру фізичного і психічного відновлення учасників війни “Благодатний Еродій” на родинному обійсті в селі Репехів. Ремонтні роботи  кипіли все літо і осінь. У планах – сироварня, маленька м’ясна мануфактура, теплиці для вирощування інгредієнтів до спецій та соусів. “Свіже повітря, тиша, трудотерапія і що важливо – джерело доходу для учасників війни стануть фундаментом для фізичного та психічного відновлення”, – каже боєць. – І хоча наш Центр буде невеликий, коли ми його запустимо, це стане унікальним прикладом для інших бійців”.
Фото: Олег Огородник 

Надія року

Вона – лікар від Бога, дає надію майбутнім батькам і робить усе, щоб у них народилися здорові діти! Подружжя називають її ангелом-охоронцем.
У своїй професії Марія Малачинська вже 16 років. Керівником Львівського обласного центру репродуктивного здоров’я населення (а це державна клініка на вул. Короленка, 9) є 5 років. Пацієнтів підбадьорює, аби навіть не думали опускати рук. “Якщо є велике бажання, то нам усе вдасться! Крок за кроком, за допомоги професіоналізму лікарів центру і з Божою поміччю. Безвихідних ситуацій не буває – тепер є багато репродуктивних методик, які дають надію подружжю на зачаття дитини, – каже Марія Малачинська. – Дуже важливою є довіра до лікаря! Все разом – копітка праця. Радісно, коли бачиш усміхнені обличчя, щойно майбутнім батькам кажеш: “Ви вагітні!”. І коли через якийсь час зустрічаєш щасливих батьків із малечею – це лікарське щастя!”.
Фото: архів

Депутат року

Географ за фахом, політик за покликанням, який дуже добре знається на господарці Львова, громадський активіст та волонтер. Валерій Веремчук вже 11 років є депутатом, працює в третій каденції міськради.

“Львівська Пошта” знає його як найактивнішого та небайдужого до вирішення проблем Львова, відповідального і принципового депутата. Він завжди серед тих, що пильно контролюють якість виконання робіт бюджетним коштом. До його думки та аргументованих зауважень щодо вирішення проблем у місті дослухаються, він гуртує однодумців, завдяки принциповості є авторитетом серед колег. “Львів для містян – не лише для туристів! Місто має ефективніше використовувати свої ресурси, щоби покращити ситуацію, бо не всім львів’янам сьогодні комфортно. Транспорт, медицина, освіта потребують серйозних фінансових вкладень і змін. Львів’янам потрібне комфортне, затишне і безпечне місто”, – каже депутат.
Фото: Олег Огородник

“Золото” року

Гордість Львова, Львівщини, України і Франкового вишу – 21-річна дзюдоїстка, студентка філософського факультету Василина Кириченко, яка у листопаді 2017-го виборола “золото” на молодіжному чемпіонаті Європи у Чорногорії. 

Вихованка заслужених тренерів України Андрія Надопти та Араза Тувакова перемогла у фінальній сутичці дзюдоїстку з Ізраїлю Разу Гершко. Для Василини це вже п’ята медаль на європейських і світових чемпіонатах і друге чемпіонське звання у різних вікових групах. Золота медаль у Чорногорії – це її багаторічна титанічна праця. У 13-ть вона прийшла в зал і займається дзюдо вісім років поспіль. Загалом у скарбничці спортсменки майже 50 медалей! Серед нагород у 2017-ому – “срібло” в червні на відкритому Кубку Європи з дзюдо у Румунії. Василина – трудоголік, цілеспрямована, має силу волі й духу, вміє зібратися у найвідповідальніший момент.
Фото: Олег Огородник

Настанова року

Він очолює найчисленнішу зі Східних католицьких церков, його вірні розкидані по всьому світу, і всіх їх Блаженніший Святослав Шевчук – глава УГКЦ намагається охопити своєю батьківською турботою.

Він душевно розповідає про свого тата, про його приклад доброти і присутності в родині, про батьківську настанову віддати першу зарплату на потреби інших (саме так молода людина зможе відчути себе справді дорослою). Із сучасних викликів Блаженніший наголошує на потребі батька в родині, його присутності – фізичної, емоційної, виховної: “Батько мусить усвідомити, що він потрібний у родині, що родина чекає його. Зазвичай батьки, тати, усвідомлюють себе тими, що мають завоювати зовнішній світ для родини. Нині дуже часто батько в сім’ї перетворюється на “великого відсутнього”. Натомість для християнина бути добрим батьком, усвідомити відповідальність цього стану і є дорогою до святості”.
Фото: архів

Особистість року

80-річчя відзначив 1 грудня видатний інтелектуал сучасності, моральний авторитет, геніальний перекладач, знавець античності Андрій Содомора.
У доробку професора кафедри класичної філології Франкового вишу понад півсотні книжок високоякісних перекладів, оригінальних творів, літературознавчих і культурологічних досліджень. Він любить те, що робить, і отримує задоволення від своєї праці. “Справжня насолода – передати словом настрій, стан людської душі і відчути відлуння в іншій людині. Жити не лише для себе, а й для суспільства, держави – ознака цивілізованої людини… Українці завжди любили бесідувати, філософствувати, говорити про вічне, а тепер жива бесіда пропала. Люди втратили апетит до справжнього. Є обмаль часу для роздумування над вічними темами”, – каже він. – Завзяття і наполегливість, уміння знайти себе в нинішньому гарячковому світі, залишатися собою – ось що важливо”.
Фото: Олег Огородник

Співачка року

Вона якісною і сильною піснею, ніжним голосом достукалася до струн душі вибагливих слухачів-львів’ян. У її репертуарі українські пісні, які вона виконує наживо. Її люблять, шанують і цінують за щирість та справжність.

У 2017 році співачка Оксана Муха в співпраці з директором хорової капели “Дударик” Дмитром Кацалом втілила надзвичайно потужний проект “Від Шевченка до Костенко”. Це була справжня музична бомба! У рамках проекту поезії українських класиків зазвучали в піснях співачки сильно і якісно. Були несподівані аранжування. “Різдвяний Unplugged” у філармонії, “Квартирник” у “Віденській терасі”, мюзикл “Пригоди Святого Миколая” – ось праця Оксани у 2017-ому. Знають її і за кордоном. Вона підтримує благодійні концерти: там, де потрібна поміч дітям на лікування, Оксана обов’язково в програмі. Її голос звучить на підтримку бійців, зокрема, у проекті #ПісніВійни.
Фото: Василь Владика

Зйомки року

Він робить те, що любить, і любить те, що робить. Цінує і тішиться працею згуртованої роками команди. Він – за яскраве, за емоції, любить ландшафтну зйомку. Тарас Химич – режисер, який знімає якісне українське кіно.
Після історичної драми “Жива” режисер працює над художнім фільмом “Король Данило”. Це бойовик на історичну тематику про дружбу, масштабний, цікавий проект. Це буде якісне видовищне кіно. Режисер і команда буквально живуть стрічкою. “Наша амбіційна мета – прем’єра навесні 2018-го. Король Данило – яскрава постать. Наша ідея – відкрити Данила: хто він був як людина, яким був його характер і яку роль він відіграв для нас. Це людина, здатна ухвалювати неординарні рішення, яка може бути водночас відчайдухом і миротворцем”, – каже Тарас Химич. Під час зйомок замінили виконавця головної роді – тепер у ролі короля Данила знімається Сергій Ярмошенко – актор і професійний каскадер із Запоріжжя.
Фото: Олег Огородник

Патріот року

Він ще з часів Майдану рвався на фронт. Після Революції Гідності, в березні 2014-го, хотів податись у добровольці, та йому відмовили “через поважний вік”. На той час чоловікові було сорок.
Влітку 2014-го отримав повістку і пішов на фронт. Відтоді почався новий етап у житті львів’янина-патріота, мужнього, щирого і завжди усміхненого Ігоря Бездуха. За його плечима дві хвилі мобілізації, поранення. “Живи вільно – помри гідно” – це не просто татуювання на руці, це крик душі”, – розповідає десантник 80-oї десантно-штурмової бригади, заступник голови ГО “Союз ветеранів десанту”, нагороджений орденом “За мужність”. Він провадить активну громадську діяльність – організовує акції зі збору коштів для бійців. “Після війни мене просто розпирає від бажання робити добро щодня і безкорисливо. Хочеться робити людям маленькі приємності, цінувати кожен прожитий день”, – каже Ігор Бездух.
Фото: Олег Огородник

Ініціатива року

Її мрія – аби у європейському Львові був сучасний центр науки. “Будемо звертатися до міського голови Львова, управління освіти щодо створення центру науки в нашому місті”, – каже доцент кафедри вищої геодезії та астрономії Інституту геодезії Львівської політехніки, голова Львівського астрономічного товариства Любов Янків-Вітковська.

Польща є яскравим прикладом поваги до науки: там багато наукових центрів, створення яких фінансував ЄС. “Поляки мали амбіційну мету і досягли її. Мовиться про красивий сучасний Центр науки “Коперник” у Варшаві, – розповідає вона. – Якщо наука серед пріоритетів держави, то й створення наукових центрів обов’язкове і важливе завдання, про що свідчить світовий досвід. Спочатку у США в усіх великих містах створили центри науки, у яких є планетарії та музеї космосу. Опісля цей досвід перейняли Латинська Америка, Австралія, Японія, Європа”.
Фото: архів

Заньківчани-ювіляри

Подією-2017 у Львові та в Україні загалом є відзначення 100-річчя з дня заснування театру ім. Марії Заньковецької. До ювілею заньківчани (а це колектив у складі майже 300 осіб, зокрема 120 – творчий склад) провели урочисту академію, презентували прем’єру вистави “Марія Заньковецька” та цікаві виставки.
З нагоди ювілею Укрпошта випустила марку, а Нацбанк – пам’ятну монету. Театр у 2017-ому оновився завдяки ремонтам, які здійснили бюджетним коштом. Допомогли й меценати. “Наш колектив – потужна сила! Пишаюся нашими корифеями, народними і заслуженими артистами, тішуся молоддю, яка росте творчо. Гордістю театру є наші старійшини – народні артисти Федір Стригун, Таїсія Литвиненко, Богдан Козак, Борис Мірус… Місія театру сьогодні – вивести суспільство зі стану дикої депресії та серйозної деградації. Ми робимо все, що можемо”, – каже Андрій Мацяк, який уже 21 рік є директором театру. 
Фото: Олег Огородник

Позиція року

Вона – юрист за фахом, досить активна громадська активістка, голова Громадської ради при УСБУ у Львівській області, ведуча перших телевізійних громадських обговорень “Право на вибір” на телеканалі “Перший Західний” (гострої програми на актуальні теми) Галина Янко.  Принципова, харизматична, добра і позитивна жінка.
У 2017 році працювала над збереженням паркових зон та культурної спадщини Львова, збереженням земель геріатричного пансіонату, дотриманням прав дітей у інтернатах, виявленням і покаранням тамтешніх нечесних на руку керівників, над впровадженням інклюзивних процесів, а також над проектом забезпечення осіб з інвалідністю (18 +) та створенням містечка-соцзакладу, де особи з інвалідністю могли б адаптуватися до життя, мати фах і забезпечений побут. “Не бійся. Все, до чого будеш причетна, будеш змінювати”, – казав свого часу Галині Янко отець Вороновський. І вона це робить щодня.
Фото: архів
коментарі відсутні
Для того щоб залишити коментар необхідно
0.7650 / 4.49MB / SQL:{query_count}