Хочеш змін? Голосуй!

У Львові до 15 листопада триває голосування за проекти Громадського бюджету. У списку 259 креативних ідей, які пройшли етап розгляду

Вже другий рік поспіль у Львові діє проект “Громадський бюджет”. Відтак мрії містян про сучасні майданчики, оновлені парки чи інші важливі речі для функціонування міста та життя людей у ньому можна втілити за кошти Громадського бюджету Львова. Від старту проекту вже 24 проекти-переможці реалізовано. Вісім інших планують завершити до кінця року. Як приклад можна навести сквер поблизу 77-ої школи на вул. Виговського, 7-а чи територію парку “Замарстинівський”, де роботи ще тривають.
Як писала “Львівська Пошта”, з 15 серпня по 15 вересня львів’яни мали можливість подати свої заявки на фінансування проектів з Громадського бюджету Львова.
Цього року містяни подали 300 проектів на суму 240 млн гривень. З них технічну оцінку пройшли лише 259. На реалізацію цих ідей передбачено 1% від бюджету розвитку Львова. Відповідно це 20 млн гривень. Цю суму розподілять на великі й малі проекти.
Нагадаємо, що малі проекти – це проекти вуличного, квартального, районного значення, реалізація яких коштує від 50 тис. грн до 500 тис. грн. Великі – це загальноміські проекти, і їх вартість від 500 тис. грн до 3 млн грн.
Цікаво, що ті львів’яни, які подавались на проект вперше, беруть учать в такій ініціативі вже й вдруге. Тому що кажуть: це справді шанс змінити місто на краще і втілити свої ідеї.

Успішно реалізовані проекти

Торік у рамках Громадського бюджету Львова було 67 проектів-переможців: 4 великих і 63 малих. Тоді одним із малих проектів-переможців був проект Наталії Ліпської, директора фонду “Крила надії”. За проектом дитячу реанімацію міської лікарні, що на вул. Пилипа Орлика, 4 мали забезпечити сучасним обладнанням. Сьогодні її проект вже реалізовано на суму близько 200 тис гривень. Від серпня чотири монітори спостереження, які встановили за міські кошти, вже допомагають рятувати дітей.
“Кожного дня протягом 12 років наш фонд має справу з історіями дітей, яким потрібне складне лікування. Мені здається, в ситуації, коли місто має додаткові кошти, то питання здоров’я має бути пріоритетним, особливо, коли говоримо про дітей. Звісно, дуже добре, коли з’являються парки, але щоб дитина гуляла в парку, потрібно, аби вона була жива і здорова. Наш проект-переможець стосувався дитячої реанімації, яка часто є останнім рубежем. Якщо порівняти, то реанімаційна як космічний корабель, який має бути найкраще обладнаний”, – пояснює “Львівській Пошті” Наталія Ліпська.
Неабияк важливо доводити справу до кінця, зауважує співрозмовниця. Таким чином, це сприятиме тому, щоб роботи виконали вчасно і якісно: “Після того, як наш проект переміг, ми відслідковували за тендером на Prozorro. Підтримували постійний зв’язок із лікарями та постачальниками. Контролювали кожен етап, щоб не було затримок з різних сторін. Ми зацікавлені в тому, щоб придбана апаратура служила з десяток років, а то й більше”.
Після успіху з першим проектом, Наталія Ліпська зареєструвала інший великий проект на три мільйони гривень. За ці кошти планують закупити обладнання для операційної, де оперуватимуть дітей з вродженими вадами розвитку. Зокрема, йдеться про купівлю операційного стола з гідравлічним приводом, двокупольну лампу, хірургічні консолі й аспіратор.
“Аби облаштувати міську лікарню цими речами, потрібно, щоб за наш проект проголосували. Тоді ми отримаємо інструменти для реалізації цієї ідеї. Взагалі маємо велику мрію, щоб у нас була найкраща міська лікарня і не треба було їздити по світах. Хочемо мати якісну медицину вдома, у Львові”, – наголошує  співрозмовниця.  Вона рекомендує іншим львів’янам не бути байдужими і теж уже у 2018-ому році подавати свої ідеї на Громадський бюджет. Втім зауважує, що варто починати з малих проектів. Бо так є більше шансів перемогти.
Фактично уже реалізовано й торішній проект-переможець з облаштування студії звукозапису та репетиційної платформи “Брунька”, які діятимуть на базі культурно-мистецького центру “Супутник”, що на вул. Повітряній, 20. Автор проекту Олександр Агашков, директор культурно-мистецького центру “Супутник”, розповідає “Львівській Пошті”, що зараз в центрі роботи проводять у комплексі – облаштовують студію звукозапису й ремонтують саму ж будівлю.
“Ми зайшли в занедбане приміщення, яке було на межі знищення. Провели капітальний ремонт. Зокрема, за гроші у рамках Громадського бюджету Львова вже придбали усе звукове обладнання та музичні інструменти. Роботи нам обіцяють завершити до кінця року. Окрім того додам, що придбану техніку можна буде використовувати надалі у потребах громади мікрорайону Левандівка. Наприклад, озвучувати якісь події у парку”, – каже Олександр Агашков.
Разом із тим він додає, що команда “Супутника” цього року теж подала ще один проект, автором якої є Михайло Севрук. За задумом, в Левандівському парку, неподалік культурно-мистецького центру “Супутник”, хочуть за кошти Громадського бюджету облаштувати спортивно-ігровий майданчик “Зоряне містечко” не лише для дітей, а і для дорослих.
“Супутник” став об’єктом зазіхань забудовників. Нам вдалося зберегти межі Левандівського парку і на цих межах ми хочемо облаштувати ігровий майданчик”, – резюмує він.
Начальник відділу громадського партнерства управління “Секретаріат ради” Львівської міської ради Орест Файфурка каже “Львівській Пошті”, що шанси на перемогу у всіх рівні.
“Коли одні і ті ж львів’яни реєструють проекти вдруге, а можливо у наступному році будуть брати участь в Громадському бюджеті уже втретє, то не бачу нічого поганого в цьому. Це означає, що вони вірять у цей інструмент. Шанси на перемогу мають усі. Особливо, якщо це креативні ідеї. Тим паче, ми проводили низку занять з написання проектів”, – зазначає Орест Файфурка.

Де проголосувати

Голосування за реалізацію проектів, поданих у 2017-ому, вже стартувало і триватиме воно до 15 листопада. Проголосувати можна за один великий та один малий проект. Участь у голосуванні за той чи інший проект може взяти людина віком від 16 років, яка зареєстрована або працює (підтверджується довідкою з місця праці), навчається (підтверджується студентським квитком), володіє нерухомим майном (підтверджується копією витягу на право власності) або була народжена у Львові (зазначено в паспорті).
Юрій Лукашевський, начальник управління “Секретаріат ради”, зауважує, що львів’яни уже активніше голосують, аніж це було в аналогічний період 2016-го.
“Станом на 1 листопада (12.00 годину дня“Львівська Пошта”) участь  у голосуванні взяли півтори тисячі осіб. Всього віддали дві тисячі голосів. Значно більше голосують через BankID – 1446 людей, через ЦНАПи – 46 людей”, – розповідає Юрій Лукашевський.
Віддати свій голос за той чи інший проект можна двома способами: через інтернет, за допомогою системи банк ID, або у ЦНАПах. Аби проголосувати першим шляхом потрібно зайти на сайт https://lviv.pb.org.ua/ або http://gb.city-adm.lviv.ua. І за допомогою Bank ID віддати голос.
Зробити це можна таким чином: у верхньому правому куті тиснете блакитну кнопку “Вхід”, логінетесь через систему Bank ID (система автоматично заповнить ваші реєстраційні дані). Доступні декілька банків. Важливо підтвердити, клікнувши кнопку “Зберегти”, тиснете “Переглянути проекти” та вибираєте проект, за який хочете проголосувати.
“Важливо, що cистема не отримує доступу до рахунків, не знімає гроші з них, не перераховує гроші. BankID просто ідентифікує, що ви – це ви. Безпека гарантована усіма банками, що використовують BankID”, – додає Орест Файфурка.
Також проголосувати за обраний проект можна у будь-якому Центрі надання адміністративних послуг (ЦНАП). Для цього треба мати при собі паспорт, а також студентський квиток, довідку з місця роботи чи будь-які інші документи, які підтверджують право власності. ЦНАПи розташовуються за такими адресами: пл. Ринок, 1, на вул. Шевченка, 374, на вул. Ген. Чупринки, 85, на вул. І. Виговського, 32, на вул. К. Левицького, 67, на просп. Червоної Калини, 72-а, на вул. М. Хвильового, 14-а.
На усю ж процедуру, аби проголосувати, потрібно одну-дві хвилини вашого часу. Результати он-лайн голосування відображаються на е-сервісі “Громадський бюджет м. Львова” у режимі реального часу. Зауважимо, якщо ж деякі проекти успішно пройдуть етап голосування, але не вписуватимуться в розмір Бюджету участі (20 млн. гривень), тоді ж дві депутатські комісії – комісія законності, депутатської діяльності та свободи слова та депутатська комісія фінансів та планування бюджету – на засіданні приймуть спільне рішення щодо подальшої реалізації таких ідей. Але, як запевнили чиновники Львівської міськради, подані проекти – це пряма відповідальність і обов’язок виконавчих органів довести справу до логічного завершення.Після завершення етапу голосування, визначать переможців та у 2018 році реалізовуватимуть ці ідеї.

Валерій Веремчук,
депутат Львівської міськради,
фракція “Народний контроль”:
– 1 листопада стартувало голосування за проекти Громадського бюджету, який є однією з найкращих ініціатив, які реалізовуємо другий рік поспіль у Львові. Це дуже важливо, що мешканці тепер мають змогу самостійно визначати, яким хочуть бачити своє місто. Тож сподіваюся, що упродовж двох наступних тижнів львів’яни активно голосуватимуть за запропоновані авторами проекти.
Як і торік, активісти “Народного контролю” запропонували чималий перелік пропозицій для голосування. Представники “Народного контролю” підготували для участі у Громадському бюджеті 11 проектів, які скеровані на популяризацію здорового і активного дозвілля через встановлення сучасних і багатофункціональних дитячих і спортивних майданчиків. Також маємо пропозиції з організації благоустрою дворів, скверів.

Проекти Громадського бюджету від представників “Народного контролю”:
№28 Вуличні тренажери на території школи №18 (автор – В. Баб’як) –  https://lviv.pb.org.ua/projects/28
№30 Ремонт та відновлення благоустрою території СЗШ №40 (автор – І. Дупляк) – https://lviv.pb.org.ua/projects/30
№37 Дитячий ігровий комплекс у сквері “Кам’янка” (автор – І. Оршак) – https://lviv.pb.org.ua/projects/37
№46 Дитячий майданчик на вул. Каховській, 6 (автор – М. Ходак) – https://lviv.pb.org.ua/projects/46
№56 Спортивно-дитячий простір “Гномики” на вул. Хвильового, 29-31 (автор – О. Халілова) – https://lviv.pb.org.ua/projects/56
№99 Облаштування спортивного майданчика на території СЗШ №91 (автор – Н. Процак) – https://lviv.pb.org.ua/projects/99
№127 Облаштування скверу та спортивної зони на вул. О. Кульчицької, 18 (автор – В. Баб’як) – https://lviv.pb.org.ua/projects/127
№132 Дитячий простір на території СШ №60 (автор – О. Медвідь) – https://lviv.pb.org.ua/projects/132
№134 Здорове дозвілля на території парку 700-річчя Львова (автор – Г. Юрковська) – https://lviv.pb.org.ua/projects/134
№195 Облаштування подвір’я біля будинку на вул. У.Кравченка, 1 (автор – А. Мармуляк) – https://lviv.pb.org.ua/projects/195
№218 Мультиспортивний майданчик у дворі будинків на вул. Шевченка, 364-322-338 (автор – М. Дідух) – https://lviv.pb.org.ua/projects/218.

Ольга Посипанко,
депутат Львівської міськради,
фракція “Самопоміч”:
– Цього року Рудно, Брюховичі та Винники також отримали можливість долучитись до участі у проекті Громадського бюджету міста Львова. Разом із ініціативною групою руднівчан, які хочуть бачити своє селище кращим, вирішили втілити ідею благоустрою парку в Рудно, який на сьогодні перебуває у занедбаному стані.
Проект №86 “РУДНО-ПАРК: візитівка селища та гордість Залізничного району м. Львова” (https://lviv.pb.org.ua/projects/86) передбачає кардинальну зміну обличчя старого парку. Територія ідеально підходить для занять спортом, сімейного відпочинку, прогулянок та проведення культурно-освітніх заходів. Місце, де можуть відпочивати та спілкуватися старші люди, мами з дітками, молодь – займатися спортом та активним дозвіллям. Хочемо створити сучасний простір, у якому комфортно та затишно. Проект передбачає, зокрема, очищення території від сухостою та чагарників, влаштування клумб, освітлення, хідників і доріжок, лавок, урн, дитячого та спортивного майданчиків, скейт-майданчика. 
 
 Проект №86 “РУДНО-ПАРК візитівка селища та гордість Залізничного району м. Львова”
Перед початком голосування активно спілкувались з громадою, роз’яснювали правила голосування. Приємно чути від руднівчан слова підтримки. Зараз розуміємо, що робимо потрібну справу для громади. Хвилюємося, щоб вдалося набрати достатньо голосів. Особливо вболіває за перемогу автор проекту Володимир Гуцол, який вже не вперше бере участь у конкурсах місцевого розвитку та успішно перемагає. Тож переконана, нам вдасться вийти в лідери та втілити ідею парку в життя. 


коментарі відсутні
Для того щоб залишити коментар необхідно
0.7717 / 4.5MB / SQL:{query_count}