Перинатальний центр: чи відкриють ще в 2017-ому?

Обласні посадовці запевняють, що ремонтні роботи тривають за планом. Тим часом Львівська міськрада грошей не дала, але профінансувала комунікації для медзакладу

фото: Олег Огородник (4)
Реконструкція обласного перинатального центру триває активними темпами. Ще влітку у Львівській облдержадміністрації оголосили фірму-підрядника з реконструкції пологового будинку, що на вул. Джорджа Вашингтона, 6. Із запізненням, але влітку таки почали роботи. Обласні посадовці давно наголошували, що відкрити перинатальний – “завдання №1 для Львівщини”. Сьогодні ж запевняють – все йде за планом і кошти є! Тож шанси до кінця 2017 року здати приміщення лікарні в експлуатацію великі. Повністю завершити роботи мають уже у 2018-ому.

Стрічку таки переріжуть?

На території перинатального центру три корпуси. З них – у двох вже завершують роботи, запевняє Ірина Гримак, заступник голови Львівської облдержадміністрації.
“Після довгої перерви перинатальний центр все-таки запрацює і займе нішу якісного рятувального центру. Наразі тривають будівельні роботи. Ми вже на  етапі оздоблювальних робіт у корпусі А2. Цей корпус колись функціонував як будинок, а тепер має об’єднану функцію – адміністративного корпусу і  діагностичного центру, де будуть рентген та ультразвукові кабінети. Для цього є спеціально обладнані приміщення. На завершальному етапі всі підготовчі роботи по оздобленню корпусу А3. Цей корпус і є перинатальний центр, де будуть розміщені як операційні, так і лікувальні палати. Як і анонсували ще на початку року – стрічку до кінця 2017-го таки переріжемо”, – розповідає Ірина Гримак, повідомляє прес-служба ЛОДА. Дотримати слова обіцяють і в Управлінні капітального будівництва Львівської облдержадміністрації.  “На цьому об’єкті щодня працює близько сотні робочих. Зосереджені на корпусах А2 і А3. Уже замощуємо плитку, оздоблюємо стіни. Роботи направду проводять швидкими темпами”, – каже “Львівській Пошті” Олег Пелих, т.в.о. Управління капітального будівництва Львівської облдержадміністрації.
З його слів, після виділення коштів братимуться і за третій корпус, де ще робіт не починали.
“Наразі з фінансуванням проблем нема. Маємо перерахунок коштів згідно актів виконаних робіт. Підрядна організація надає нам акти і за два дні гроші надходять. Поки хіба що немає коштів, аби ззовні підтягнути комунікації до приміщень. Всередині з комунікаціями проблем немає”, – пояснює Олег Пелих.
За попередніми підрахунками кінцева сума реконструкції лікарні – понад 170 млн гривень. Раніше уряд виділив 45 млн гривень. Також додаткові кошти – 25 млн гривень Львівська обласна рада скерує “після успішної приватизації львівського “Універмагу на Ринку””. Сьогодні в Управлінні капітального будівництва ЛОДА про точну кінцеву суму не говорять. При  цім, додають, що необхідно ще близько 60 млн на медичне обладнання. До слова, народні депутати з Львівщини пообіцяли поклопотатись про другий транш грошей із Києва, коли освоять першу частину – 45 млн. грн.

Як долучилося місто

У вересні на сесії Львівської обласної ради депутати вдруге звернулися до міськради та очільника Львова Андрія Садового, аби з міського бюджету виділили кошти і дофінансували реконструкцію лікарні. Просили 20 млн гривень.
Володимир Гірняк, заступник голови Львівської облради у розмові з “Львівською Поштою”, зазначив, що місто взяло на себе питання комунікацій, а от грошима… не допомогли. На запитання, чи взагалі була відповідь на звернення від міськради, каже: “Скажу так, позитивної відповіді не було. Але те, що стосується питань тепла і води – вони виконали”, – зазначив Володимир Гірняк.
У міськраді ж пояснюють, що цього року про виділення коштів мови нема.
“Таких пропозицій ні в бюджетній комісії, ні в сесійній залі не озвучували. Та навряд чи знайдуться кошти. Оскільки вже усі фінанси бюджету розвитку розподілені. Окрім того, є проблема з перерозподілом коштів на сміття. Аби щомісяця заплатити обласній владі за вивіз сміття 25 млн гривень, “знімаємо” кошти з міських об’єктів”, – каже Валерій Веремчук, депутат Львівської міськради, член комісії фінансів та планування бюджету.
Та, з його слів, є інший варіант, аби знайти гроші. “Маємо у місті декілька об’єктів нерухомості, які, скажімо, є спірні між обласною і міською владою. Тобто, вони перебувають на балансі міських установ, але обласна рада оформила на них право власності. Думаю, тут не потрібно з’ясовувати чи судитися, а продавати їх, і цільово кошти скерувати саме на перинатальний центр. Хоча ця лікарня – це обласна установа, але вона працює на території міста. Та однозначно там обслуговуватимуть і львів’ян, і мешканців області”, – наголосив депутат Львівської міськради.
Володимир Гірняк додав, що від часу, коли взимку робили виїзд за участі мас-медіа на територію лікарні, зроблено чимало. “За цей час провели тендер, а будівельні роботи вже будуть завершені ось-ось. Тепер потрібно докупити обладнання. Є велика ймовірність, що до кінця року здамо перинатальний центр повністю в експлуатацію”, – зазначив Володимир Гірняк.

Медперсонал… проти головного лікаря

Цього тижня, 10 жовтня, під час засідання сесії Львівської обласної ради депутати мали заслухати звіт головного лікаря Львівського обласного перинатального центру Лариси Янів. За підсумками звіту, депутати мали б оцінити її роботу. Тобто визнати її як “задовільну”, або “незадовільну”. В той час під стінами облради пікетували працівники перинатального центру, які вимагали від Лариси Янів звіту, а також її звільнення з посади. Однак, письмового звіту керівник закладу так і не подала, а питання перенесли.
Є певний конфлікт між трудовим колективом і головним лікарем, розповідає “Львівській Пошті” Ірина Микичак, директор департаменту охорони здоров’я Львівської облдержадміністрації.
“Працівники перинатального центру звернулися до власника, тобто до обласної ради і Управління майном спільної власності, з пропозицією звільнити головного лікаря. А оскільки головного лікаря призначають на сесії, а Управління майном має право звільнити, то відповідно депутатська комісія вирішила спочатку заслухати звіт на сесії облради”, – каже Ірина Микичак.
“Певен, що окрім позиції трудового колективу, має бути й фахова позиція експертного середовища. На наступній сесії, 24 жовтня, розглядатимемо питання стосовно Лариси Янів”, – зазначив заступник голови Львівської обласної ради.

З пологовими проблем немає

Неабияк на відкриття медичного закладу чекає персонал, який відправили у відпустки, або влаштували на півставки в інші заклади. Чекають на відкриття й матусі, аби мати можливість народжувати в комфортних умовах і отримувати кваліфіковану медичну допомогу. Втім, Ірина Микичак запевняє, що проблем із місцями для породіль у місті немає. Хіба що закриття перинатального впливало на умови їхнього перебування у лікарнях.
“Сьогодні в області пологів значно менше, ніж їх було 20 років тому. У двох пологових будинках міста сьогодні теж пологів менше, ніж, наприклад, було торік. А всіх вагітних жінок, які мають важку екстрагенітальну патологію,  лікують в обласній лікарні. Там виділено спеціальне приміщення для таких випадків. Тож ми забезпечуємо усю необхідну допомогу для майбутніх матусь, тільки у гіршому стандарті. Йдеться про питання комфорту”, – пояснює  директор департаменту охорони здоров’я Львівської облдержадміністрації. Втім, в останні роки медики фіксують зростання смертності дітей.
“Перинатальний центр спеціалізувався на наданні медичної допомоги жінкам з виношенням вагітності, передчасними пологами, а також допомагали дітям із критичною масою. А все це впливає на показники смертності. У нас за цей і минулий рік зафіксовано зростання смертності. Насамперед по групі дітей з критично низькою масою. Тобто діти вагою менше кілограма-двох”, – резюмувала Ірина Микичак.
Додамо, в обласній раді планують запросити львівських журналістів на територію перинатального центру, аби показати весь обсяг виконаних робіт.
коментарі відсутні
Для того щоб залишити коментар необхідно
0.7445 / 4.43MB / SQL:{query_count}