Їдемо по-новому?

З 1 жовтня на Львівщині тарифи у приміських маршрутках зростуть приблизно на 20%. Тоді як у міськраді ще напрацьовують об’єктивну ціну перевезень у громадському транспорті Львова та думають, що робити з пільговиками

фото: Олег Огородник
Історії про погану роботу львівського громадського транспорту, здається, кінця-краю немає. Бо ж тягнеться вона уже роками, а обіцянки чиновників із часом стають пустими словами. Львів’яни зневірились і кажуть, що до виборів точно не варто чекати нічого ліпшого. Ну хіба що… підвищення тарифів. Приватні перевізники знову й знову нарікають – пасажирські перевезення збиткові, пільговиків багато, а вартість пального зростає. Це ми вже чули і не раз.

Згоди Львівської ОДА не потрібно

Цього тижня вже вкотре перевізники вимагали зменшити кількість пільгових категорій у Львові, а тоді й підняти тарифи. Щоправда, йдеться про нові тарифи у приміських і міжміських маршрутках. З 1 жовтня вартість проїзду в обласних маршрутках зросте, повідомив цього тижня на прес-конференції голова Асоціації перевізників Львівщини Іван Велійка. З його слів, мінімальна вартість проїзду в обласних маршрутках становитиме 6 грн, максимальний тариф для приміських маршрутів зросте з 57 до 65 коп./км, для міжміських – з 45 до 55 коп./км, інформує dailylviv.com. Орієнтовно, у відсотковому відношенні, ціна зросте на 15-18%.
“Перевізники мали великі сподівання на обіцянки уряду про монетизацію пільг тим особам, які мають право на безкоштовний проїзд. Проте вони порахували, що тільки для Львівської області треба надати з бюджету 800 млн гривень. З них – 30% повинні були надати з обласного бюджету. Цього так і не сталося”, – каже Іван Велійка.
З його слів, зараз ані уряд, ані місцеві ради не регулюють тарифи. Самі ж автопідприємства встановлюють ціну на перевезення. А єдині, хто може контролювати тарифи – це фіскальні органи. Але цікаво, бо тільки недавно (весною 2017 року) тарифи на приміські та міжміські перевезення підвищували. То що, тепер як тільки заманеться перевізникам, вони знову ініціюватимуть нові тарифи?
“Ми повідомили облдержадміністрацію про те, що тарифи будуть збільшені орієнтовно на 20%. Вони взяли це до уваги”, – зазначає голова Асоціації перевізників Львівщини.
Отримати коментар від керівництва Департаменту транспорту та зв’язку Львівської ОДА, де мали б підтвердити можливе зростання тарифів, нам не вдалося.

Міські маршрутки: чи будемо платити  більше і що з пільговиками?

Цього тижня перевізники попросили міську раду найближчим часом вирішити питання з пільговиками у міських маршрутках. Бо, якщо бодай частково міська влада, з їх слів, не змусить пільговиків платити за проїзд, то тариф у маршрутках Львова становитиме 6 гривень 80 копійок.
“Від 35% до 55% пасажирів не платять за проїзд. Це різної категорії пільговики. Та якщо місто вирішить питання зі своїми пільговиками, то тариф наразі не змінюватимуть”, – пояснив Іван Велійка.
Аби врегулювати ситуацію з пільговиками, на думку перевізників, пільги на проїзд мають діяти лише в комунальному транспорті, який закуплений коштом громади. А приватні перевізники возитимуть пільговиків, якщо їм за це компенсують гроші з бюджету. І лише окремі категорії пільговиків мали б мати пільги у всіх видах транспорту.
Мінімальна вартість проїзду в обласних маршрутках становитиме 6 грн. Максимальний тариф для приміських маршрутів зросте до 65 коп./км, а для міжміських – до 55 коп./км
Інший шлях – зобов’я­зати пільговиків сплачувати, наприклад, 50% за проїзд у міському транспорті, як це зробили в ЛОДА.
Однак днями Андрій Садовий, міський голова Львова заявив, що “робити експерименти з пільговими перевезеннями не будемо. Це питання повинна в комплексі розглянути Верховна Рада. Тому позбавляти гарантованих державою послуг є неправильно”, – зазначив Андрій Садовий.
То що, наразі піль­говикам-пасажирам міських маршруток немає причин для хвилювання?
А от Сергій Бабак, заступник міського голови Львова з питань житлово-комунального господарства у розмові з “Львівською Поштою” зазначив, що паралельно триває робота у міськраді над новими тарифами та пільговими перевезеннями у місті.
“Спочатку перевіряємо розрахунки подані перевізниками щодо собівартості перевезення – 6,80 грн. А далі розглядатимемо різні варіанти і не  виключатимемо жодного. Про те, що заявляв Андрій Садовий, то скажу, що  держава і справді має врегульовувати питання з пільговиками. Тому що не може бути такої кількості пільговиків (24 категорії), за яких держава не відшкодовує кошти, а перекладає все на органи місцевого самоврядування. Можливо, будуть напрацьовані певні ініціативи і подані у Кабінет Міністрів. Як далі діятимемо? Давайте почекаємо кілька тижнів, бо спочатку треба перевірити розрахунки перевізників і те, на скільки вони об’єктивні”, – пояснив Сергій Бабак.
Тож розглядати питання пільговиків, як цього вимагали перевізники, на найближчій сесії у міськраді не будуть. Зі слів Сергія Бабака, бо порядок денний уже сформовано, а для прийняття рішення потрібно розрахунки: “Наприклад, ціну на квиток у електротранспорті ми напрацьовували півроку. Разів сім повертали розрахунки, які подавало підприємство. Тому для початку треба визначити реальну ціну перевезень, а тоді приймати рішення”.

Окрім того, неабияка потреба зараз є у водіях

Юрій Кривенко, голова Львівської обласної організації працівників автотранспорту додав, що в АТП-14630 бракує 38 водіїв, у “Фіакр-Львів” – 50, АТП-1 – 55 водіїв, а в “Міра і К” – 35. Загалом – близько 180 водіїв, інформує Tvoemisto.tv. Причини різні: низькі зарплати та відсутність соціального пакету, який раніше був однією з переваг водійського фаху. А середня платня на транспортних підприємствах не перевищує 3,6 тисяч гривень.
коментарі відсутні
Для того щоб залишити коментар необхідно
0.8482 / 4.4MB / SQL:{query_count}