Дорожні ремонти: ні пройти ні проїхати…

На магістральних вулицях Львова тривають ремонти-2017. “Львівська Пошта” довідалася, коли чекати завершення робіт і які автошляхи невдовзі перекриватимуть

фото: Олег Огородник (3)
В літню спеку пересуватися вулицями міста складно. Удвічі складніше, якщо добиратися на роботу чи у справах автомобілем. Також ускладнюють рух заплановані  й незаплановані ремонти доріг, бо ж важливі “артеріальні” вулиці можуть перекрити на місяці, а то й на рік. Одні продовжують ремонтувати, інші тільки починатимуть… Традиційно навесні та влітку цього року взялися доводити до пуття кілька доріг у Львові. В списку – вулиці Личаківська, Зелена, Замарстинівська та інші.

Личаківську закінчать… у лютому 2018-го

Ще від 25 березня триває капітальний ремонт цієї вулиці: ремонтують усі комунікації, замінюють трамвайну колію, контактні мережі та дорожнє покриття. Але цього тижня в міськраді повідомили, що ремонт вулиці Личаківська, який обіцяли завершити за вісім місяців, продовжать до лютого 2018-го. Як пояснив “Львівській Пошті” Олег Береза, директор ЛКП “Львівавтодор”, причина – старі колектори. Загалом на цій вулиці їх є три. Один замінили повністю, інші два потребують тампонування (бетонування. – “Львівська Пошта”).
“Це надзвичайно складний об’єкт. Ми не очікували такої “реакції” при виконанні робіт від двох старих колекторів. Раніше, коли проводили технічний огляд, їх стан був описаний по-іншому. Тож починаємо тампонувати, як на вулиці Стуса, другий колектор. За третій ще не беремося, бо його (як варіант) можна заново під’єднати в районі вулиці Богдана Котика. Якщо дослідимо, що цей старий колектор ще можна використовувати і що через нього не буде провалюватися дорога, тоді відкриємо перехрестя вулиць Личаківська – Мечникова, адже там роботи практично завершені”, – розповів Олег Береза.
Зі слів співрозмовника, на цьому перехресті уже монтують контактну мережу і, якщо не виникне непередбачуваних обставин, за тиждень-два можна буде пускати трамвай №7.
“Але ще чекаємо технічний звіт від експертів. Якщо у висновку буде все добре, то трамвай поїде. Якщо ні, то знову доведеться чекати, допоки не підключимо третій колектор”, – додав директор ЛКП “Львівавтодор”.
Наразі тривають роботи на ділянці від вулиці Мечникова до вулиці Богдана Котика. Тут уже повністю зняли дорожнє покриття – бруківку, демонтували трамвайну колію і трамвайні плити, проклали новий водопровід. Після цього візьмуться за ділянку від вулиці Богдана Котика до Пасічної. До слова, реконструкція Личаківської обійдеться місту в близько 6 мільйонів євро. Тендер на виконання робіт виграла компанія ТзОВ “Онур”.

Личаківську ремонтують – будинки руйнують

А допоки львів’яни чекають, коли відкриють Личаківську, мешканці цієї вулиці нарікають, що їхні будинки руйнуються на очах. Від реконструкції дороги в прилеглих будинках тріскають стіни та обвалюються фасади, кажуть мешканці дому №84 у коментарі телеканалу “Перший Західний”.
“Недавно з фасаду нашого будинку на тротуар полетіла брила з цегли та цементу. На щастя, нікого не зачепила. Тепер боїмося, але не знаємо куди звертатися”, – каже Ольга Рехлевич, мешканка будинку.
У ЛКП “Львівавтодор” створили спеціальну комісію, за висновком якої підрядник має своїм коштом найняти експерта, який повинен визначити причини появи тріщин на стінах будинків.
“Насправді будинок старий і потребує ремонту. А ці тріщини подекуди були й до початку робіт на Личаківській. Наразі очікуємо висновок експерта”, – пояснює директор ЛКП “Львів­автодор”.

З 1 вересня до вокзалу поїдуть трамваї

Уже близько трьох місяців не курсують трамваї №1, №6 та №9 вулицею Чернівецька до будівлі Головного залізничного вокзалу. У  ЛКП “Львівавтодор” обіцяли до вересня завершити почате і запевнили, що вкладуться у терміни. “На завершенні монтаж трамвайних плит і колії. До 1 вересня всі роботи на Чернівецькій будуть виконані!” – наголосив Олег Береза. Додамо, що замовником проведення цих робіт є ЛКП “Львівавтодор”, виконавець – ТзОВ “Онур”, а технічний нагляд здійснює французька компанія Egis.

Перекриють Зелену, Замарстинівську і Станційну

З наступного тижня розпочнуть будівництво дороги від Зеленої до Пасічної. Як розповів Олег Береза, роботи триватимуть близько трьох місяців: “Основне завдання робіт – об’єднати новий мікрорайон Пасічної із Зеленою. Уже провели конкурс. Днями маємо отримати дозвіл на початок ремонту. Додам, що ремонт цієї дороги буде одним зі способів розвантажити Зелену”.
Із середини вересня планують розпочати виконання частини робіт і на вулиці Замарстинівська. За кошти, які передбачені цього року на ремонт, проведуть торги і, власне, розпочнуть ремонт на одній з ділянок вулиці, інформує прес-служба Львівської міськради. Решту робіт продовжать вже у 2018-ому.
 Окрім того, з 09.00 25 серпня до 20.00 31 жовтня в Залізничному районі перекриють вулицю Станційна. Перекриватимуть рух на ділянці від Городоцької до товарної станції “Скнилів”, аби облаштувати дорогу. Роботи виконає ПрАТ “Львівське спеціалізоване будівельно-монтажне управління №1”. Цього тижня розпочали дорожні роботи на Тернопільській, 17/21. “Плиткою викладуть дорогу на міжквартальній території. Завершити плануємо до листопада. Окрім цього, ремонтують хідники”, – зазначив Володимир Івасюк, в.о. голови Сихівської райадміністрації.
коментарі відсутні
Для того щоб залишити коментар необхідно
0.7427 / 4.4MB / SQL:{query_count}