Коксакі вже у Львові?

Львів’яни кажуть, що їхнім дітям поставили діагноз – вірус Коксакі, натомість лабораторно вірус у нашій області не виявлено

Перші повідомлення про небезпеку вірусу Коксакі для українців з’явилися у Facebook кілька днів тому. У поширеному повідомленні йшлося, що, перебуваючи на відпочинку у Туреччині, українці підхопили небезпечний вірус, не отримали ані належного лікування, ані якихось рекомендацій щодо запобігання хвороби. Натомість наступного дня вони мали повертатися в Україну. Також у повідомленні йшлося, що така ситуація зараз на багатьох турецьких курортах, і  якихось заходів для непоширення хвороби не вживається.
Свою назву вірус отримав від містечка Коксакі, що у штаті Нью-Йорк, де у 1948-49 роках виявили захворювання. Інкубаційний період цього вірусу становить від 2 до 10 днів. Вірус передається повітряно-крапельним шляхом і має здатність швидко поширюватися.
МЗС України вже дало доручення посольству України в Туреччині вивчити питання епідеміологічної ситуації в країні і за результатами внести пропозиції щодо рекомендацій для українців. Про це заявив представник департаменту консульської служби МЗС України Василь Кирилич у коментарі агентству Інтерфакс-Україна.
Він додав, що станом на 2 серпня звернень до посольства України в Туреччині з боку українських громадян не надходило.
У Міністерстві охорони здоров’я кажуть, що епідемічна ситуація в Україні щодо ентеровірусу Коксакі відповідає нормі. “Даних про погіршення епідситуації щодо вірусу Коксакі в Україні немає. Щодо ситуації в Туреччині ми зараз з’ясовуємо через Всесвітню організацію охорони здоров’я”, – йдеться у повідомленні міністерства.
Попри ці запевнення дехто з львів’ян стверджує, що вірус Коксакі вже у Львові. Зокрема, такий діагноз поставили доньці однієї мами-журналіста “Львівської Пошти”. З її слів, спочатку в дитини (1 рік і 10 місяців) піднялася температура до 38,8 за Цельсієм, а згодом ще більше, потім стало помітно, що дитину турбує горло, коли заглянула – воно таке, як при ангіні, а тоді вже з’явився висип, подібний до вітрянки: спершу на слизовій, а невдовзі на долоньках, підошвах і сідничках. Згодом він поширився на ніжки і ручки.
“Спочатку захворіла наша племінниця, яка ходить у дитсадочок (ми проживаємо разом). Наступного дня у її групі не прийшло ще семеро діток, усі із такими ж симптомами. Далі – ще більше. Спочатку казали, що то “турецька ангіна”. Невдовзі в лікарню потрапила 10-місячна сестричка одного з хлопчиків, що також захворів у цьому садочку. У неї симптоми були дуже сильними. Лікарі казали, що то вірус, лише згодом уточнили, що Коксакі”, – розповідає журналістка.
Проте, як запевнила “Львівську Пошту” лікар-епідеміолог відділення організації епіддосліджень ДУ Львівського обласного лабораторного центру МОЗ України Уляна Федоряченко, наразі (станом на 4 серпня) на Львівщині лабораторно ані від хворих, ані з об’єктів довкілля вірусу не виділено. “Якщо такий діагноз встановлено, то лише клінічно. Лабораторних підтверджень ми не маємо”, – зазначила вона.
 Зі слів лікаря-епідеміолога, у групі ризику передусім діти 1-4 років через відсутність у них гігієнічних навичок. Але захворіти може і дорослий.
“Проявитися цей вірус може по-різному: підвищення температури, кишкові розлади, висипання на шкірі. Передусім потрібно звертатись до лікаря – до сімейного або до інфекціоніста, за необхідності викликати “швидку”, бо самолікування призводить до важких форм і підвищує ризик виникнення ускладнень. Специфічного лікування нема, лікар відповідно до симптомів призначить лікування”, – каже Уляна Федоряченко.
Щоб уберегти від хвороби своїх дітей та себе, необхідно подбати про дотримання правил особистої гігієни. “Потрібно часто мити руки гарячою водою з милом, особливо після транспорту чи відвідування туалету, частіше змінювати постільну білизну та рушники, підтримувати чистоту у приміщеннях. Важливим для запобігання недуги є свіже різноманітне харчування. Однак овочі, фрукти та ягоди перед споживання потрібно обливати окропом, пити тільки кип’ячену або бутильовану воду, а готові та сирі продукти зберігати окремо”, – радить лікар-епідеміолог.

коментарі відсутні
Для того щоб залишити коментар необхідно
1.1074 / 4MB / SQL:{query_count}