Не садили – не нищте!

Нещодавно у Львові пожертвували кількома зеленими насадженнями під час прокладання велодоріжки

фото: Діана Кормухіна (2)
Вузькі вулички, постійні затори і переповнений громадський транспорт – ось з чим щодня доводиться стикатися львів’янам. Аби хоч якось покращити ситуацію, місто вже кілька років вкладає чималі кошти у розвиток велосипедної інфраструктури. Та, як виявилось, іноді, щоби прокласти велодоріжку, доводиться жертвувати деревами та кущами.
Зокрема, минулого тижня відомий ресторатор, член Гільдії рестораторів Львова Вардкес Арзуманян виклав відео, у якому показав знищені зелені насадження поряд із прокладеною велодоріжкою на вулиці Сяйво. “Велодоріжки – справа хороша, але ж не такою ціною! Дуже прикро…” – написав він на своїй сторінці у Facebook.
 “Ділянка, де була завдана шкода зеленим насадженням, – приблизно шість квадратних метрів. Загалом знищені один-два кущі та ще чотири пошкоджені. Насправді проект велодоріжки не передбачав знищення насаджень, навпаки, зберігав навіть маленькі кущики. Тобто цього можна було уникнути. Та якийсь робітник, не дуже обізнаний у питаннях екології, вирішив, що кущі – це ніщо і що на них можна не зважати. Підрядник запевняє, що це зробили без його відома”, – каже “Львівській Пошті” радник міського голови з питань розвитку велоінфраструктури Олег Шмід.

Дерева vs велодоріжки

“Буває, що вирубують дерева та кущі, щоби прокласти чергову велодоріжку. Та це відбувається згідно із затвердженим актом. Наприклад, щоби влаштувати велодоріжку в Брюховичах, зрізали чимало дерев та кущів. Це потрібно було зробити задля розширення дороги та прокладання велодоріжки. Але так халатно ставитися до дерев та кущів – захотів залишив, захотів знищив – не можна”, – каже еколог, голова ГО “ЕкоЗахист” Орест Залипський.
З його слів, при прокладанні велодоріжок варто обходити зелені насадження. “Звісно, якщо це одне старе напівсухе дерево – ним можна пожертвувати. Та якщо це ціла смуга дерев, то не варто їх знищувати задля будівництва велошляхів. Наприклад, торік на Городоцькій зрізали 15 тополь – старих, напівсухих, у аварійному стані. Згодом там посадили молоді клени. Загалом випадків знищення зелених насаджень задля будівництва велодоріжок мало. Тим паче всі вони погоджені з відповідними структурами”, – веде далі Орест Залипський.
Заступник міського голови Львова з питань розвитку Андрій Москаленко певен, що зелені зони дуже важливі для міста. Однак і розвиток велоінфраструктури не менш важливий. “Конкретно сказати, що важливіше – велодоріжки чи дерева, не можна. Спершу потрібно розібратися, глянути, у якому стані дерева, чи мають вони якісь пошкодження. Думаю, завжди можна знайти компроміс. Загалом зелені зони – це стовідсотковий пріоритет, маємо про них дбати, але й велодоріжки прокладати потрібно”, – зазначає він.

Велорозвиток у Львові

На сьогодні в місті Лева проклали близько 100 кілометрів велодоріжок. До кінця цього року мають завершити будівництво велошляхів у Брюховичах і на Городоцькій. Та чи достатньо їх для роверистів? Андрій Москаленко не раз викладав на своїй сторінці у Facebook фото своїх велопоїздок на роботу, тож “Львівська Пошта” поцікавилася, наскільки зручними є велодоріжки для нього.
“Живу у Франківському районі і часто їжджу на роботу велосипедом. Науковою велошляхи проклали, а вулицею Княгині Ольги ні. Загалом мені зручно та комфортно їздити нашими велодоріжками. У місті вже досить розгалужена веломережа”, – каже Андрій Москаленко.
Однак не всім львів’янам достатньо прокладених велодоріжок. “Звісно, як містянин тішуся, що будують велодоріжки, бо місто розвивається. Та все ж їздити велосипедом комфортніше по дорозі збоку. Бо велосипедні доріжки у нас – лише “шматками”: 300 метрів є – 50 метрів немає, ще 200 метрів є – і от доріжка закінчилася… Велодоріжки прокладені лише на окремих вулицях, однак вони не можуть навіть частково задовольнити потреби велосипедистів”, – розповідав “Львівській Пошті”  (№25 (1935) від 01.04. 2017 р.) у матеріалі “Велодоріжки: для роверистів чи пішоходів?” велосипедист Максим.
“Будівництво велодоріжок у Львові триває вже кілька років. Будують їх повільно, та все ж приємно усвідомлювати, що ми стали ще на крок ближче до Європи!” – наголошує роверистка Вероніка Небесна.
коментарі відсутні
Для того щоб залишити коментар необхідно
0.7895 / 4.39MB / SQL:{query_count}