Парки Львова: коли буде порядок?

Гуляючи в міських парках, ви маєте всі шанси вступити у собачу “несподіванку”, скуштувати солодкої вати, яку продають без дозволів, та ще й потрапити під колеса велосипедиста

фото: Діана Кормухіна (2)
Завжди вважалося, що парки – місце спокою і тиші, де можна гарно відпочити всією родиною, погуляти з дітками, послухати спів пташок, нічим не переймаючись. Одначе так є лише в наших мріях… Насправді ж у парках і скверах Львова можна не лише відпочити, а й нажити купу проблем. Насамперед тому, що не врегульовано, де можуть гуляти матусі з дітками, де власники собак можуть вигулювати своїх улюбленців і чи взагалі мають право у парках їздити велосипедисти. Відтак мами нарікають, що дітей у парках з ніг збивають двоколісні, а через те, що собачники не прибирають за своїми вихованцями, малюки можуть принести до хати якусь заразу, зокрема лишай…
Окрім того, львівські матусі одностайні в тому, що в скверах міста Лева присутня хаотична торгівля солодкою ватою, попкорном, морозивом, і ніхто з батьків не має певності, що ці продукти є безпечними і що їх реалізують законно, а головне, як переконати дитину, що в парк прийшли не по це.
Тим часом собачники нарікають, мовляв, а де ще вони мають вигулювати своїх улюбленців. А велосипедисти не розуміють, чому мають об’їжджати, коли можуть запросто поїхати напряму або просто покататися в парку.
“Львівська Пошта” вирішила з’ясувати, чи є надія, що у львівських парках в найближчому майбутньому буде хоч якийсь порядок.

Алеї: для велосипедистів чи для пішоходів?

Не раз роверисти нарікали на пішоходів, які гуляють велодоріжками. Та, як виявилося, самі велосипедисти також порушують правила – їздять парковими алеями, призначеними для прогулянок пішоходів.
“Нещодавно на моїх очах велосипедист на алеї в Стрийському парку збив дитину з ніг і… поїхав далі. Це не була велодоріжка, а  звичайна алея! Загалом вийти з дитиною у парк на прогулянку проблематично: або вступиш у те, що собаки залишили після себе, або на тебе наїде роверист і навіть не перепросить”, – нарікає у розмові з “Львівською Поштою” львів’янка Ольга, яка часто гуляє з дітками в парках.
Олег Шмід, радник міського голови з питань розвитку велоінфраструктури, зазначив, що саме тому в парках потрібно прокладати велодоріжки.
На пішохідній алеї роверист має тримати швидкість на рівні пішоходів
“Вважаю, що роверисти не повинні їздити пішохідними доріжками в парку. Наразі велодоріжок там немає. Бо робити велодоріжки в парках, коли їх бракує на вулицях, нераціонально. Зараз нагальна потреба збудувати велодоріжку в парку Франка, бо на вулиці Листопадового Чину є рух лише в один бік. Вважаю, що варто зосередити увагу передусім на будівництві велодоріжок на вулицях міста. Однак це не означає, що велосипедисти можуть їздити в парках пішохідними доріжками, – каже “Львівській Пошті” Олег Шмід. – Велосипедистам і пішоходам  потрібно шукати компроміс. Якщо роверист їздить пішохідною алеєю, то він повинен тримати швидкість на рівні пішоходів, бо в парках доріжки призначені для останніх. Якщо ж у парку є доріжка для їзди на велосипеді, то вона позначена спеціальним знаком. Тоді вже пішоходи мають не заважати роверистам!”
З його слів, за кордоном кожна алея має відповідну позначку. Є доріжки виключно для велосипедистів, спільні доріжки для велосипедного та пішохідного руху та окремо доріжки, де заборонено їздити на велосипеді, бо там багато людей.

Збив велосипедист – набирайте 102

Якщо дитину збив велосипедист, батьки повинні одразу ж звернутися в поліцію. Навіть якщо він утік. “Є багато нюансів: чи аварія відбулася на велосипедній доріжці, чи дитина отримала тілесні ушкодження. У будь-якому випадку мама дитини повинна зателефонувати на 102, аби приїхали патрульні, які зафіксували б ДТП. Далі слідчо-оперативна група складає схему ДТП, збирає всі необхідні докази. Відповідно цей велосипедист потрапляє у розшук, і згодом його притягнуть до відповідальності. Такі справи розглядає не поліція, а суд, куди поліція передає всю інформацію та отримані докази. Якщо велосипедист покидає місце події, його чекає додаткове покарання”, – пояснює “Львівській Пошті” старший інспектор сектору прес-служби Управління патрульної поліції Львова Мар’ян Шпитак.
А львівські любителі їзди на велосипеді вважають, що не заважають пішоходам у парках та скверах. “Насамперед тому, що велосипедист їде швидше, тож може зреагувати на пішохода, бо бачить його здалеку. Тим паче алеєю, де ходять люди, велосипедист їздить обережніше та уважніше. Хоча погоджуюсь з тим, що відсутність у парках велодоріжок – це неправильно”, – каже у розмові з “Львівською Поштою” роверистка Вікторія.

Вигулювати собак у парку зась!

Однак велосипедисти на паркових алеях – не єдина проблема. Гуляючи парком, ви можете вступити у собачий “подарунок”. На переконання координатора громадської ініціативи Dog-Friendly City Ольги Курилович, наявність собачих фекалій на вулицях і в парках ніяк не пов’язана з відсутністю зон для вигулу собак, бо собака виходить з дому і не терпітиме до певного місця, щоби зробити свою справу.
“Питання забруднення вулиць – це рівень виключно особистої відповідальності кожного власника собаки. Та варто зауважити, що й на інших мешканців покладена відповідальність не смітити в парках і не розбивати скло. Тобто кожен має дивитися за собою і не смітити”, – зазначила вона “Львівській Пошті”. І додала, що, звісно, зони для вигулу собак дуже потрібні для того, щоби власники чотириногих могли відпускати своїх улюбленців побігати в межах певної території. Якщо такі зони будуть обгороджені та правильно облаштовані, господарям собак це тільки на користь. Зокрема, зникнуть конфлікти з пішоходами, велосипедистами та батьками із дітьми, які гуляють у парках нашого міста.
На думку Ольги Курилович, шанси вирішити конф­лікти між усіма тими, що проводять дозвілля в парку, можна. І ось що, на її думку, для цього потрібне: “Думаю, що територію парків варто поділити на певні зони за інтересами: тиха зона із дитячими майданчиками для матерів з дітьми, собача зона для власників собак, зона з велодоріжками  для роверистів. Загалом це міська інфраструктура, яка у Львові наразі лише зароджується. Тому роботи в цій сфері ще дуже, на мій погляд, багато”.
Зокрема, за кордоном смітники для собачих фекалій є ледь не на кожному кроці. Однак там інший підхід до цього. “У Львові зробили смітники для собачих фекалій на Сихові. Але за кордоном ця система більш досконала та продумана: тамтешні власники собак сплачують щорічний податок на утримання свого улюбленця. За ці гроші міська влада має облаштувати та утримувати зони для вигулу собак і встановити контейнери з  біопакетами на вулицях, щоб люди завжди мали змогу прибрати за своїми улюбленцями. А оскільки у Львові такого податку немає і поки що не передбачається, міськрада не готова фінансувати такі біопакети. Хоча, вважаю, необов’язково прибирати саме ці біопакети – можна скористатися іншими доступними способами”, – запевняє Ольга Курилович.
Дитина з’їла солодку вату, а паличку з неї викинула в кущі. Згодом продавець підійшов, узяв цю паличку, витер до бордюру, протер ганчіркою… і намотав свіжу вату
Тож найголовніше, щоби у власника собаки все ж таки було бажання прибирати за своїм улюбленцем. “Думаю, що насамперед потрібно достукатися до власників собак, щоб вони звертали увагу на те, що в парках заборонено гуляти із собаками. Є перелік місць для їх вигулу, тож якби власники гуляли зі своїми улюбленцями виключно в цій зоні, питань щодо прибирання фекалій не виникало б.
Люди, які гуляють у парку, мають робити зауваження власникам собак, щоби вони прибирали за ними. До речі, на деяких вулицях Львова є спеціально відведені місця для прогулянок із собаками та спеціальні урни для фекалій”, – каже “Львівській Пошті” головний інженер ЛКП “Зелений Львів” Володимир Чишинський.
“Маю собаку, щодня гуляю з нею біля будинку. Коли є час, то гуляю в парку. На жаль, за своєю собакою рідко прибираю, бо ж потрібно носити зі собою пакети для цього, до того ж це неприємно. Живу на вулиці Стрийській, біля нашого будинку є безкоштовні біопакети. Однак “добрі люди” розбили урни і вкрали їх. До речі, нещодавно бачила на вулиці маленьку дівчинку, яка вигулювала собаку, мала пакет та прибирала за нею. Стало трішки соромно…” – каже “Львівській Пошті” власниця собаки Вероніка.

Купуєш морозиво в парку? Спершу перевір дозвіл!

Торгівля в парках Львова – явище доволі поширене. Біля алей для прогулянок вдало розташувалися фургончики із морозивом та солодкою ватою, батути, прокат електромашинок. Та чи є в цих торговців дозволи? Хто видає дозволи на продаж солодкої вати і морозива в парку?
“Звідки я можу знати, чи безпечно це дитині придбати. Була свідком, як дитина з’їла солодку вату, а паличку з неї викинула в кущі. Згодом продавець підійшов, узяв цю паличку, витер до бордюру, протер ганчіркою… і намотав свіжу вату”, – каже “Львівській Пошті” львів’янка Ольга.
 “90 відсотків фургончиків із морозивом, солодкою ватою та батутів у парку працюють незаконно! Наприклад, минулого тижня з поліцією та районною адміністрацією прибирали з парку незаконно встановлені батути. Зараз у міськраді напрацьовують ухвалу про торгівлю в парках”, – каже Володимир Чишинський.
Тож “Львівська Пошта” навідалася в парк Франка, де розташовані батути для дітей, і поцікавилася, чи є на них документи, що гарантують безпеку дитини. Працівник, який впускає дітей на батут, запевнив, що “дозвіл надав директор парку, однак на даний момент у мене його немає”…
“Муніципальна варта перевіряє документи на дозвіл торгівлі в парках. Якщо торговці не мають відповідних документів, виписуємо протокол про адміністративне правопорушення і передаємо на адмінкомісію за місцем проживання порушника. Щодня виписуємо по два-три протоколи людям, які торгують у парках без дозволу”, – каже “Львівській Пошті” начальник управління безпеки міста Юрій Діль.
коментарі відсутні
Для того щоб залишити коментар необхідно
0.8072 / 4.45MB / SQL:{query_count}