Нічні клуби: царство тьми

Поліція Львова перевірятиме діяльність закладів із скандальною репутацією. Правоохоронці пообіцяли “накривати” торгівлю наркотиками, а також діяльність борделів, які перетворили місто на центр дешевого секс-туризму для турків

Вночі, коли все місто спить, ну майже все, в окремих закладах Львова життя тільки починається. Дискотека, гучна музика, алкоголь (і не тільки) у вільному доступі, безліч відвідувачів, які прийшли відпочити і, як то кажуть, розслабитись – цим щоночі живуть нічні клуби, в тому числі й ті, що працюють у Львові. І здавалося б працюють собі, мають постійних клієнтів – нема тут нічого поганого.
Однак, не все так просто як виглядає збоку. Адже гучна музика, яку вмикають із підсилювачами звуку, регулярні п’янки і бійки перетворюються на нічні жахіття мешканців прилеглих будинків, які замість того, щоб бачити сьомий сон, накриваються двома подушками та, скрегочи зубами, намагаються все-таки заснути…
А як бути у такій ситуації батькам, які тільки-но вклали свою малечу спати, як тут підлога почала вібрувати від гучної музики, а за вікном молоді люди напідпитку почали згадувати слова із відомої “Червоної рути”?! Однак це лише одна з проблем, які виникають через, здається, зовсім неврегульовану діяльність нічних клубів.
Адже неможливо не зачепити всіх тих болючих питань, які пов’язані з тим, що відбувається всередині закладів. Окрім алкоголю гості можуть з легкістю дістати у барменів чи офіціантів легкі наркотики – цей факт, до речі, підтверджують і правоохоронці Львова. Часто у нічних клубах дислокуються і борделі – підпільно, звісно.
А серед гостей цих закладів добрячу частину складають громадяни Туреччини, які не чують землі під ногами, коли так зухвало чіпляються до тутешніх дівчат. З якою метою іноземці так масово приїздять до Львова – невідомо, однак всі можемо здогадуватись…
І це ще не все: недавно вночі в одному із нічних клубів сталась масова бійка за участі футбольних фанатів, у ході якої охоронці закладу розпилили сльозогінний газ. Громадські активісти повідомляють про випадки, коли кремезні охоронці у процесі “профілактичних бесід” відправляють гостей закладів на лікарняні ліжка. Відтак, у місті активно заговорили про те, що треба чітко розуміти, які повноваження повинна мати охорона нічних клубів і які межі не повинні переходити. Тож проблем чимало, і як їх вирішити – наразі лише дискутують.

Сек’юриті забули свої права

“Проблема безпеки у нічних клубах Львова як мінімум полягає у тому, що надходить дуже багато скарг від мешканців міста на шум, що доноситься із цих закладів. Зокрема, дуже часто відвідувачі разом із охороною клубів вчиняють заворушення і бійки. У даній ситуації страждають мешканці навколишніх будинків. У когось вдома маленька дитина, в когось – хворий родич, які потребують тиші та спокою. Натомість вони змушені це все слухати”, – зазначила у розмові з “Поштою” голова Громадської ради при УСБУ у Львівській області Галина Янко.
На переконання співрозмовниці, нічні заклади мають прописаний порядок роботи, в тому числі йдеться і про безпеку, тож якщо вони не можуть її гарантувати, то потрібно вживати необхідні міри.
Ігор Зінкевич, депутат Львівської міськради, голова ГО “Варта-1”, коментуючи проблеми діяльності нічних закладів, наголошує: “Охорона вчиняє рукоприкладство і відправляє людей на лікарняні ліжка, і на той світ у тому числі. Я не бачу розуміння того, що вони роблять. Чи взагалі вони розуміють, які у них права? Чи вони розуміють, що їхня охорона у деяких випадках чинить надто радикально? Охорона карає неслухняних гостей прямо на місці, не дзвонячи у поліцію. А пізніше постраждалим намагаються  ще розказати, що писати заяви у поліції не потрібно, бо потім будуть за це покарані тощо. Ми маємо таке практично у кожному клубі щоночі. Можемо навіть говорити про те, що кожної ночі реально відправляється в лікарню три-чотири людини з різноманітними травмами”.
Водночас він додав, що треба донести в обов’язковому порядку до всіх начальників охорони клубів, які у них є права. “І рукоприкладство – неможливе”, – ще раз підкреслив Ігор Зінкевич.

Як турки за секс-туризмом до Львова їздять

У майже всіх нічних клубах Львова реалізують наркотики та пропонуються секс-послуги, повідомив голова ГУ Нацполіції у Львівській області Валерій Середа.
З його слів, діяльність більшості нічних клубів Львова тотожна тій, яку проводив скандальний клуб “Какаду”, який гучно закрили торік восени. Зокрема, нагадаємо, там виявили бордель...
“У більшості нічних клубів, що у нас є, десь приблизно таке і відбувається. Ми про це знаємо, і ми, повірте, працюємо над тим. Хочу звернутися до власників таких закладів: якщо вони думають, що така участь, яка посягнула “Какаду”, їх мине, то повірте, що ні. Ми будемо робити все, щоб ті хто не припинять це, були покарані”, – зазначив Валерій Середа.
Зі слів начальника поліції області, по дешеві наркотики та секс-послуги до Львова чартерами літають іноземці, зокрема громадяни Туреччини…
“Є в нас багато таких нічних закладів. Займаються не тим, чим треба. Придумують схеми реалізації щодо розповсюдження наркотиків всередині, організацію секс-послуг. Сьогодні є багато у нас туристів, у тому числі з Туреччини. Їх приваблюють дешевші наркотичні засоби та можливість їх тут, безпосередньо в клубах, вживати, а також секс-туризм”, – зазначив Валерій Середа.
Водночас голова Громадської ради при УСБУ у Львівській області Галина Янко зауважила, що часто трапляються ситуації, коли до Львова прилітають іноземці, яких розшукує Інтерпол.
“До Львова приїжджає величезна кількість туристів. Так виходить, що з тих чартерів знімають іноземців, які є в розшуку в Інтерполі, і ми за останні часи таких іноземців дуже багато депортували з України”, – наголосила вона.
Водночас, в коментарі “Пошті”, Галина Янко, наголосила, що “до кінця невідома мета їх візитів”.
“Як і до кінця не розуміємо чи вони є безпечними, з чим вони до нас приїхали”, – каже Галина Янко.
“Нічні клуби мають прописано дуже чітко режим роботи і все те, що там може відбуватись. Якщо мета їхньої діяльності не відповідає тій діяльності, якою вони формально займаються, значить ці клуби потрібно закривати. Тим більше, якщо це заважає людям спокійно жити і спати”, – наголошує Галина Янко.
І принагідно додала: “На днях в аеропорту затримали особу, яка продавала жінок за кордон “на роботу”. Підозрюю, що такі речі починаються з нічних клубів”.

Новий спецпідрозділ для порядку вночі

Відтак Національна поліція Львівщини звертається до Львівської міськради щодо здійснення перевірки діяльності нічних розважальних закладів у Львові.  Відповідне рішення вчора, 7 липня, прийняла координаційна нарада представників громадськості, журналістів та керівництва правоохоронних органів щодо дотримання режиму роботи розважальних нічних закладів у місті та області, а також забезпечення безпеки у них. Також проведуть зустріч із керівниками охорони нічних клубів, аби ті розуміли, що входить у їх обов’язки. Окрім того, поліцейські почнуть краще відпрацьовувати території навколо нічних клубів, де є критичні ситуації.
“Коли надійде повідомлення, туди будуть одночасно виїжджати як наряди патрульної поліції, так і наряд спецпідрозділу”, – повідомив начальник ГУ Нацполіції у Львівській області Валерій Середа.
Зокрема почнуть працювати тактичні підрозділи, що займатимуться складними викликами, на яких звичайні наряди патрульної можуть не справитись. Про це  7 липня повідомив керівник патрульної поліції Львова Роман Пилипенко. За його словами, навчання для відповідного спецпідрозділу стартує вже 10 серпня.
“У патрульній поліції вже з 10 серпня починає тренування перший взвод. Починає навчання одна кількість, випуститься – інша. Вони будуть виїжджати на виклики більш складні, де буде потрібна підтримка патрульним. Також вони забезпечуватимуть порядок у місті під час проведення масових заходів”, – повідомив головний патрульний міста.
Роман Пилипенко зазначив, що цей підрозділ складатиметься з уже діючих патрульних. Вони місяць проходитимуть навчання, і вже восени зможуть приступити до роботи.
Подібний підрозділ патрульної поліції наразі діє лише у Києві. Водночас, допоки серед патрульних триватимуть навчання для спецпідрозділів, “підтримувати” міські патрулі буде спеціальний підрозділ Нацполіції – тактична група. Його створюють тимчасово.
“Паралельно ми хочемо залучати наш спецпідрозділ як фізичне підсилення нарядів поліції. Завдання екіпажу– приїхати на місце події, оцінити ситуацію. Якщо вони у стані самі локалізувати ситуацію, вони локалізовують її. Якщо вони бачать, що сил у них недостатньо, вони звертаються до диспетчера. Диспетчер повідомляє відповідний екіпаж тактичної групи. Ця тактична група під’їжджає, надає допомогу патрульній поліції”, – пояснив начальник  ГУ Нацполіції у Львівській області Валерій Середа.

Хто в патрульну поліцію Львова: буде набір

Невдовзі Львові оголосять набір до лав патрульної поліції. “Щойно Київ нам дасть команду оголошувати, ми одразу це зробимо. Десь найближчим часом”, – зазначив головний патрульний Львова Роман Пилипенко. З його слів, до патрульної поліції наберуть більше 380 осіб.
Олег Радик, громадський активіст:
– Львів став одним із центрів секс-туризму. Громадяни Туреччини не ходять площею Ринок, ні. Вони собі тихенько приїхали, задовольнили свої сексуальні потреби і на тому все. У місті працюють всім добре відомі заклади, у яких публічно навіть пропонують еротичний масаж тощо. Львів, вважаю, зараз перетворився на величезний бордель. Так звані доми розпусти працюють і при нічних клубах. Це все реально утримує мафія. Я за те, щоби легалізувати проституцію, бо, вважаю, треба мати з цієї діяльності хоч якесь поповнення міського і державного бюджетів. Але наразі на цьому лише мафія збагачується, скуповують щораз більше клубів і розгортають там заборонений бізнес. Це триватиме до тих пір, поки не закінчиться чимось дуже поганим. Також у 90% львівських нічних закладів можна без проблем придбати амфетамін, який в окремих колах вже й наркотиком не вважається, а так – “легкою розвагою”. Придбати амфетаміни можна в працівників закладу – від офіціанток до барменів. І всі про це знають. Хаос ще той… На мою думку, для того, щоб навести хоча б мінімальний порядок у нічних клубах Львова, потрібно встановити камери відеоспостереження з виведенням на поліцію. Мають бути встановлені якісь тривожні кнопки. Для порядку мають бути вишколені перевірені охоронці, а не просто “качки” з вулиці. Мають бути дотримані правила пожежної безпеки – і знову ж таки не через хабарі, а у дійсності. Зокрема, маю на увазі, що треба залучати ліцензовані охоронні фірми. Але водночас свідомий того, що нічні клуби – це всесвітня практика. І мабуть не тільки у нас є такі ж проблеми, ми це не поборемо. Це таке собі царство тьми, і нового велосипеда ми тут навряд чи придумаємо.
коментарі відсутні
Для того щоб залишити коментар необхідно
0.8236 / 4.48MB / SQL:{query_count}