Завдання №1 для Львівщини: відкрити перинатальний!

Вже літо, а реконструкцію наразі не відновили. Обласні посадовці все ж обіцяють ще в 2017-ому перерізати стрічку

фото: прес-служба ЛОДА
Обіцяли, обіцяли і таки дочекаємося… Із запізненням у Львівській облдержадміністрації оголосили фірму-підрядника з реконструкції пологового будинку, що на вул. Дж. Вашингтона, 6. Зокрема управління капітального будівництва ЛОДА, виступило розпорядником коштів і замовником. Через сайт електронних закупівель ProZorro, де участь в аукціоні взяли три фірми, було обрано компанію ТОВ “Будівельна компанія “Прогрестехбуд”. Вартість закупівлі – 82,53 млн гривень.
Однак йшлося про те, що підрядник розпочне роботи у травні 2017-го і, згідно з договором, планує закрити проект вже у 2018-ому. На календарі перші дні літа, а саме будівельних робіт ще не розпочинали. Медики, які раніше там працювали уже й сумніваються, що до кінця року стрічку таки переріжуть і робочий персонал повернеться на свої попередні місця праці.
Олег Синютка, голова Львівської облдержадміністрації заспокоює та запевняє, що забезпечить завершення робіт по цьому об’єкту до кінця цього року.
“Ми завершимо у 2017-ому роботи по перинатальному центру. Окрім того, на сесії обласної ради уже проголосували за додаткове співфінансування робіт по цьому об’єкту у розмірі 25 млн гривень”, – наголосив “Пошті” Олег Синютка.

Спочатку – підготовчі роботи

В управлінні капітального будівництва ЛОДА кажуть “Пошті”, що ситуація з реконструкцією лікарні під контролем. Наразі розпочали підготовчі роботи.
“ТОВ “Будівельна компанія “Прогрестехбуд” – це нова львівська компанія, яка раніше не мала справи з цим об’єктом. Вони уже там, ознайомлюються з обсягом робіт. Зокрема розпочали монтувати ліфти. Далі по порядку реконструюватимуть корпуси А-2, А-3 і теплові мережі. У нас постійно відбуваються наради із підрядниками”, – зазначив Роман Пишняк, в.о. начальника управління капітального будівництва Львівської облдержадміністрації.
Графік виконання робіт включає також загальнобудівельні роботи, облаштування систем опалення, водопроводу, вентиляції, пусконалагоджувальні роботи тощо. А фінансування проекту робіт розписане на 12 місяців.
Щодо кінцевих термінів Роман Пишняк певен: “У межах цього проекту, який маємо зараз, абсолютно реально перерізати стрічку в кінці цього року. Говорю саме про завершення будівельних робіт. А от що стосується запуску робочого процесу та доставки медичного обладнання – важко сказати, коли точно це станеться”, – каже він.

Додаткові гроші будуть!

Нагадаємо, ще у лютому Кабінет Міністрів України розпорядився виділити 45 мільйонів гривень на закінчення реконструкції Львівського обласного перинатального центру. Однак цього замало. Бо загальна кошторисна вартість реконструкції перинатального центру, яку затвердив у серпні 2015-го Кабмін  – 171 млн грн.
Як писала “Пошта”, додаткові кошти у області вирішили шукати через продаж комунальних приміщень. Цього року, 7 березня, депутати Львівської облради прийняли рішення про приватизацію об’єктів спільної власності територіальних громад. Мова і про низку приміщень, які сьогодні не використовуються департаментом охорони здоров’я ЛОДА, проте утримуються за бюджетний кошт.
Зокрема цього тижня, у вівторок, 30 травня, на сесії облради депутати проголосували за продаж універмагу на пл. Ринок, 32 (1600 кв. м) його орендарю. Це, до речі, один із найскандальніших об’єктів, продати який намагались неодноразово, а міськрада подавала навіть до суду за окремі рішення облради.
Саме від продажу цього універмагу, частину коштів скерують на реконструкцію перинатального центру.
“Іншого варіанту, як продати – не було. Зараз ми повинні його просто дорого продати, а це мінімум у сто років оренди. І половину коштів скерувати на перинатальний центр. А це 25-30 млн гривень піде на реконструкцію лікарні, а решта – в бюджет розвитку. За місяць-півтора експерт визначить ціну продажу універмагу і вже у вересні гроші мали б бути в обласному бюджеті. Принциповим тут є інший момент: після того, як виділимо ці додаткові гроші, ми зможемо попросити другий транш допомоги з державного бюджету на перинатальний”, – пояснив “Пошті” Володимир Гірняк, заступник голови Львівської облради.
Окрім того, співрозмовник додав, що цього літа планують провести серію круглих столів на тему ефективного управління комунальної власності. А також наголосив, що відкрити пологовий будинок до кінця 2017-го – завдання №1 для Львівщини.

Медики не вірять

Робочий персонал зневірений, розповідає “Пошті” Віталій Редик, лікар-анестезіолог, голова ГО “Відродження Львівського перинатального центру”. Співрозмовник каже, що їхня громадська організація уже роками оббиває пороги київських та львівських кабінетів, де усі обіцяють, усі контролюють питання завершення реконструкції перинатального центру, однак, з його слів, окрім вивозу сміття, там нічого не зробили.
“У вересні буде чотири роки, як закрили лікарню. Часто буваю там. Від часу, коли уряд виділив гроші, будівельних робіт там не починали. Окрім того, що сміття звідти вивезли. Знаю, що питання стоїть на контролі прем’єр-міністра і керівництва області. Вони запевняють, що до кінця року закінчать роботи, але бачимо, що червень, а робіт, на жаль, не почали”, – обурюється Віталій Редик.
Окрім того, він нагадав, що у місті невдовзі на реконструкцію закриють пологове та гінекологічне відділення Львівської обласної лікарні на вул. Некрасова. Зараз саме пологове відділення цієї лікарні фактично виконує роль обласного перинатального центру, який закрили ще у 2013 році.
“Люди телефонують мені, а я вже не знаю, що й казати. У лікарні працювало близько 450 осіб. У кожного сім’я, діти… Всі хочуть повернутись на своє попереднє місце праці. А ось коли це буде – поки невідомо”, – резюмує Віталій Редик.
До слова, у жовтні 2013-го року перинатальний центр закрили на ремонт. Проте, через брак коштів, наступного року призупинили роботи. Тоді ж відновили, і знову через недостатнє фінансування припинили реконструкцію будівлі. Через що самі ж працівники перинатального центру часто організовували акції протесту та перекривали вулиці.

Пологові будинки – на “мийці”: графік закриття

Три львівські пологові від початку літа закриють на планові профілактичні дезінфекційні обробки.
Головний гінеколог департаменту охорони здоров’я Львівської облдержадміністрації Ігор Потапов зазначив, що згідно з наказом Департаменту охорони здоров’я ЛОДА №258 від 7 квітня 2017 року, цього року першим на плановий ремонт і дезінфекцію закриють пологовий будинок №1, що на вул. Мечникова. Він не працюватиме з 1 червня до 4 липня 2017 року, інформує “Львівська газета”.
Наступний – пологове відділення на вул. Раппопорта. Планову дезінфекцію тут проводитимуть з 5 липня по 8 серпня.
А пологове відділення Львівської обласної клінічної лікарні буде закрито значно довше, бо тут планують велику реконструкцію. Згідно з планом, вона триватиме з 9 серпня по 10 листопада 2017 року. Не виключено, що реконструкція може затягнутися і на довший час.
коментарі відсутні
Для того щоб залишити коментар необхідно
11.2689 / 4.13MB / SQL:{query_count}