Надихнутися відвагою Героїв

У Львівській політехніці віднині представлять виставку “Відважні: наші Герої”

фото: Прес-служба Музею Революції Гідності (2)
Сьогодні, 20 квітня, о 14.00 в першому корпусі Національного університету “Львівська політехніка” (вул. Карпінського, 2/4) Національний музей Революції Гідності презентує виставку “Відважні: наші Герої”, присвячену поколінням борців за незалежність України від часу революції 1917 – 21 років до Революції Гідності. Діятиме вона у будні дні з 8.30 до 17.00.
Проект висвітлює образи борців за свободу, зокрема, через показ революційного вбрання й атрибутики цього століття та минулого. Зусиллями низки партнерів реконструйоване вбрання. Втілені на сцені в динамічному показі та відзняті різні типажі борців доби Української революції, Холодного Яру, Української Повстанської Армії, Революції на Граніті, Помаранчевої революції та Революції Гідності.
“Для нас важливо, що цю виставку експонуватимуть саме у Львівській політехніці. Адже сотні наших студентів і працівників були активними учасниками Революції на Граніті, Помаранчевої революції та Революції Гідності. Випускник Юрій Вербицький став одним із перших у Небесній сотні… Сподіваємося, що наша молодь, оглянувши виставку, надихнеться відвагою і утвердить власне розуміння гідності та честі”, – каже Юрій Бобало, ректор Національного університету “Львівська політехніка”.
“В умовах війни на сході України варто частіше згадувати доленосні події, які стали символом боротьби за свободу та гідність. Майдан перестав бути назвою місцевості. Це символ Свободи. Саме тому Революцію Гідності, протестний рух 2004-го можна вважати продовженням не лише Революції на Граніті 1991-го, а й Української революції 1917 – 1921 років, визвольних змагань часів Першої та Другої світових війн і повоєння”, – пояснює ідею виставки Ігор Пошивайло, директор Музею Революції Гідності.
Експозиція складається з шести модулів, на яких представлений реконструйований художній типаж певної революційної епохи та монітор із демонстрацією спеціально виготовленого тематичного відеоролика кінохроніки, художніх колажів із архівних світлин і текстів, інформує прес-служба Музею Революції Гідності.
Організаторами виставки є Національний меморіальний комплекс Героїв Небесної сотні – Музей Революції Гідності, університет “Львівська політехніка”; Студентське братство “Львівської політехніки”, а партнерами – Український інститут національної пам’яті, Український інститут історії моди, військово-історичний клуб “Повстанець”, Центральний державний кінофотофоноархів України імені Г.С. Пшеничного.

коментарі відсутні
Для того щоб залишити коментар необхідно
0.8352 / 4.36MB / SQL:{query_count}