Купуй ГАЛИЦЬКЕ, а не російське!

Впродовж трьох місяців в області триватиме акція “Купуй Галицьке! Вироблено на Львівщині!”. “Пошта” поцікавилася, які і де продукти місцевого виробника можна придбати, а також чи мережі магазинів продовжують позначати російські товари

Щоби підтримати місцевого виробника та збільшити обсяги їх роздрібного товарообороту, в супермаркетах області маркуватимуть окремі товари спеціальним логотипом. Відтепер знайти львівську каву, молочні продукти чи смаколики буде легко. На полиці з товаром почали вивішувати синьо-жовті логотипи із закликом обирати продукт львівського виробництва.
Зі слів Романа Филипіва, директора департаменту економічної політики Львівської облдержадміністрації, схожа ініціатива діяла ще у 2012-2013 роках. Тепер таку промокампанію вирішили відновити. В ЛОДА сподіваються, що це матиме позитивний вплив на економіку області.
Та наразі це тимчасово і маркуватимуть не усі групи товарів.
Близько 70% продуктів, які доставляють у супермаркети, саме із західного регіону
“Ми вирішили відновити знову цю ініціативу під гаслом “Купуй Галицьке!  Вироблено на Львівщині!”. У нашій області виробляють чимало продукції, яка є корисною, якісною і конкурентною. Хочемо підказати львівському покупцеві, щоб обирав і купляв саме товари наших підприємців. Зрештою це матиме позитивний вплив на економіку. У 2016-ому мали приріст індексу роздрібної торгівлі “плюс” 7%. На початку 2017 року цей показник складає 2,7% . Після чого розраховуємо на ще 10-15%, – каже Роман Филипів. – Наразі ця акція є тимчасовою і діятиме впродовж трьох місяців. За результатами першого місяця у департаменті економічної політики проведуть зріз економічних показників. Тоді дізнаємося, як це вплинуло на товарообороти. Зараз маркуємо лише товари продуктової групи. У планах – промислові та господарські”.
З його слів, від початку акції – 12 квітня, цю ідею підтримали шість супермаркетів та один із львівських ринків. Продукцію з логотипом можна знайти у супермаркетах “Рукавичка”, “Арсен”, “Вопак”, “Близенько” та “Свій маркет”.
“Ми мали розмову практично з усіма торговими мережами. Наразі погодилися взяти участь в акції вище зазначені супермаркети, а це понад 200 магазинів на Львівщині. У цих торгівельних мережах представлено більше 50 наших товаровиробників”, – веде далі Роман Филипів.
Олексій Смілка, директор супермаркету “Рукавичка”, що на вулиці Шпитальна, 1, розповідає: відколи діє акція – покупці більше цікавляться львівськими товарами.
“Напевно, близько 70% продуктів, які доставляють у наші супермаркети,  саме із західного регіону. Багато хто із покупців цього не знають. Після маркування увага до них значно збільшилася”, – каже він.

фото: прес-служба ЛОДА

Російське в попиті?

Від початку російсько-української війни у Львові, як і  активісти, так і міська влада активно виступили проти російських товарів на полицях наших крамниць. Як писала “Пошта”, обов’язкове маркування ввели у місті з липня 2014-го. Тоді депутати на сесії прийняли ухвалу, яка передбачає обов’язкове маркування товарів із країни-агресора.
Проте сьогодні ж спостерігаємо, що у деяких торгових мережах такі маркування зовсім зникли: чи то покупці уже напам’ять знають товари із штрих-кодом “46”, чи то ж самі супермаркети не вважають за потрібне це далі робити?
Координатор Економічного бойкотного руху Олег Радик розповідає “Пошті”, що у місті уже не так активно купують товари країни-агресора, як раніше. Проте через кризу покупці продовжують їх обирати.
Спочатку купують російське, а потім одягають вишиванку
“За рішенням облради маркування товарів в області мало рекомендаційний характер. У Львові ми добилися, щоб це було на зобов’язальній основі. Штрафів немає, але є певні зобов’язання. Та це не на постійній основі – на два роки. Якщо потрібно буде продовжити – продовжимо. Та досі фінансове становище наших людей залишається складним. Люди подекуди думають: раз згрішити можна, а потім буду патріотом. Купують російське, бо воно дешевше, а потім одягають вишиванку… Ми і надалі виступаємо за те, щоб купувати українське, а маркувати російське”, – зазначає співрозмовник.
З його слів, сьогодні активісти рейдів по магазинах уже не влаштовують, бо “хто досі не зрозумів, уже й не зрозуміє”.
“У разі чого ми контактуємо через певні спільноти у соцмережах. Та зазначу, що люди втомилися і це зараз не основне”, – пояснює він.
“Що стосується російських товарів – тут має бути патріотична позиція кожного громадянина. Щодо акції “Купуй Галицьке! Вироблено на Львівщині!” – це наша рекомендація. У соцмережах уже прозвучало, що це, свого роду, нібито економічний сепаратизм. Хоча я з цим не погоджуюся. Тому ми всіляко виступатимемо за підтримку нашого товару”, – резюмує Роман Филипів.
Наталія Хмиз, директор департаменту агропромислового розвитку Львівської облдержадміністрації:
– Маркування продуктів нашого виробництва – це хороша ініціатива. Окрім того, що вони якісні, львів’яни точно знатимуть, що певна група товарів виготовлена на Львівщині. Звісно, якщо доведеться обирати між товаром місцевого виробництва чи українського або ж закордонного, перевагу віддам саме львівському виробнику. Впевнена в якості цієї продукції і хочеться переконати львів’ян у цьому. Аби місцевий виробник розширяв свої можливості, необхідно спільно його підтримувати. Сьогодні на полицях наших магазинів таких товарів чимало. Серед них у молокопереробній галузі маємо Самбірський молокозавод, який виготовляє тверді сири, масло, молоко. Нещодавно відновив свою роботу Комарницький сирзавод. Також у цій галузі маємо виробництво ПАТ “Львівський холодокомбінат”, який презентує на наших полицях товари морозива та різні овочеві, фруктові суміші, напівфабрикати. По м’ясопереробній галузі маємо представлені продукти Ходорівського м’ясокомбінату, продукція ТМ “Родинна ковбаска”. Також важливо, щоб львів’яни купували хлібобулочні вироби саме нашого місцевого виробника. На полицях є чималий вибір таких товарів: маємо ПАТ “Концерн Хлібпром” – Львівський хлібозавод №1, хлібопекарську компанію “Галицька здоба” тощо. У борошномельній галузі львів’яни скоро побачать на полицях чудове борошно ПП “Батьківський млин”. Щодо кондитерських виробів є компанія “Ярич”, фабрика “Світоч”. В олійножировій галузі відомі марки “Майола”, “Родина”. Одне з привідних підприємств олійножирової галузі – ПАТ “Львівський жировий комбінат”, що доставляє нам майонез, маргарин, кетчупи, соуси тощо. Не всі знають, що в області є державне підприємство “Солевиварювальний Дрогобицький завод”, тому маємо й свою сіль. Серед списку місцевих виробників також торгова марка “Галка”, “Ензим”, Львівський лікеро-горілчаний завод, Львівська пивоварня тощо. Щодо аграрної галузі, то сьогодні доведено, що вона є інвестиційно приваблива у нашій області. Нею цікаво займатися і отримувати непогані прибутки, як в тваринництві, так і в рослинництві, у нішових культурах, ягодах, органіці. До речі, торік мали значне досягнення наших аграріїв, які спромоглись вперше вивести на експорт продукти свіжого ринку – тепличний помідор, а також капусту. Що стосується великих інвестицій, то департаментом супроводжуємо близько 37 ініціативних проектів, які на різних етапах реалізовуються – це і тваринницькі ферми, птахівництво й по великій рогатій худобі. Так само в галузі рослинництва. Окрім того, стимулюємо усіх зацікавлених програмами від ЛОДА і через залучення фондів.
Олег Рудницький, керівник фермерського господарства “Ґрін Ґарден”:
– Маркувати товари наших виробників потрібно, тому що маємо виховувати в собі і в наших дітях патріотизм, в тому числі й до нашого виробництва. Важливо позиціонувати себе з виробником цього регіону. Щоб люди, які тут працюють – тут же гідно і заробляли, і купували продукти, які виготовляємо чи вирощуємо. Важливо, щоб наше населення нікуди не виїжджало, а вкладало у розвиток нашого краю. І сам надаю перевагу не просто українському виробникові, а саме львівському. Хочеться його підтримати. Тим паче, якщо це продукт нашого виробництва – він дешевший, ніж, до прикладу, продукт привезений із Харкова, який, в принципі, є дорожчим, бо в його ціні одразу закладена складова транспортування. Якщо говорити про продукти нашого фермерського господарства, то вони не потрапляють на полиці наших супермаркетів, бо це не так просто. Ми пробували звертатись у великі торгові мережі, проте це не дуже успішно. Та свій продукт зреалізували серед дрібних підприємців, які торгують на наших ринках, і доволі вдало. Груші, сливи, персики, вишні, черешні, посадили ще смородину і малину…. Цього року досаджуємо кущі порічок, аґрусу. Асортимент чималий та орієнтований все-таки на споживача, що купує товари на ринках. Звісно, хотілось би працювати із супермаркетами. Та це поки непросто. Спільно з керівником департаменту агропромислового розвитку Львівської облдержадміністрації Наталією Хмиз хочемо реалізувати програму “Шкільне яблуко”. Щоб саме наше, львівське, яблуко потрапляло в навчальні заклади й діти споживали продукт нашого виробництва.
коментарі відсутні
Для того щоб залишити коментар необхідно
0.7395 / 4.46MB / SQL:{query_count}