“Сміттєве” питання: чи буде крапка?

Область запропонувала місту нову ділянку під сміттєпереробний завод – поблизу села Добряни. Місто ж підписало меморандум із французькою компанією, яка розробить проект заводу

У п’ятницю Львівська облдержадміністрація запропонувала Львівській міськраді нову ділянку для будівництва сміттєпереробного заводу. Йдеться про ділянку площею у 100 га у Миколаївському районі, поблизу села Добряни. Ця ділянка за 28 км від Львова. За категорією – це землі промислового призначення вапнякового характеру і не придатні для сільськогосподарського використання, інформує прес-служба ЛОДА.
У свою чергу, 17 березня, мер Львова заявив, що рішення про можливе будівництво заводу чи нового полігону на цій ділянці мають приймати експерти. До слова, площа попередньої ділянки на території “Яворівської сірки”, яку запропонувала ЛОДА для будівництва сміттєпереробного заводу, становила 12,8 га. Однак територія “Яворівської сірки” не придатна для облаштування нового полігонa ТПВ та заводу.  
“У місті склалась критична ситуація зі сміттям. Заблоковані усі полігони, куди ми вивозили відходи. Останній полігон, який нам заблокували, – у місті Покровськ Донецької області”, – каже мер.
Тим часом ЛОДА вже тиждень очікує від міської влади конкретних фактів про блокування полігонів – наразі, як повідомляє прес-служба Львівської ОДА, таких заяв не надходило. 
Також у п’ятницю, 17 березня, у міськраді відбулось підписання меморандуму між мерією Львова та французькою компанією Egis, яка розробить проект рекультивації Грибовицького сміттєзвалища, стратегію поводження з відходами у Львові, а також проект нового сміттєпереробного комплексу. 
Підписання відбулось за участю посла Франції в Україні Ізабель Дюмон. Французька компанія залучила грантові кошти в обсязі 650 000 євро від Фонду вивчення та підтримки приватного сектору (FASEP) генерального казначейства Франції, інформує прес-служба ЛМР.
 “Сподіваємось, що принесемо вирішення проблеми утилізації відходів на тривалий термін. Важливо, щоб з боку міста ми так само мали достойну команду, яка б могла провадити менеджмент цього проекту. Зі свого боку залучимо всі можливі ресурси для кращої реалізації, щоб досягнути успіху як для міста, так і для його жителів”, – зазначив директор Egis Ukraine Арно де Ружі.
“Перші результати та перші напрацювання ми побачимо у травні. Компанія буде займатися тільки проектною частиною, яка буде цілком достатньою для того, щоб оголошувати тендерні процедури на визначення компаній, які будуть безпосередньо вже виконувати роботи. Рекультивація полігона коштуватиме 10-20 млн євро, залежно від складності технології, яка буде запропонована. Це все будуть кошти Європейського банку, адже ми попросили 75 млн євро і ця сума була скерована для міста Львова, таку згоду банк дає. Ми повинні отримати проектні рішення і по рекультивації, і по новому комплексу з переробки відходів. У цьому році почнемо роботи у Грибовичах, зокрема, це роботи зі стабілізації, протиаварійні роботи”, – наголосив Андрій Садовий. 

коментарі відсутні
Для того щоб залишити коментар необхідно
0.7509 / 4.37MB / SQL:{query_count}